Рекомендуємо прочитати

Як розвинути здібності дитини

article2864.jpg

Багато батьків хочуть пишатися досягненнями своїх дорослих дочок або синів, для цього необхідно задуматися про розвиток здібностей у дітей в якій-небудь області. Робити це треба раніше, ніж він піде в перший клас.

Заняття у дитсадку
Більшість мам і татів плекають надію на проведення розвиваючих занять у дитячому саду. Дитина, яка ходить в дитячий садок, реально буде готова до школи. Вихователі навчать його займатися в колективі, а також персонально. Вони цілеспрямовано розвивають вашу дитину, але для того, щоб надати їй непогану базу, цього мало. Вся справа в тому, що в дитячому садку для занять у дітей від 2 до 3 років відводиться півгодини, від 4 до 5 близько години, від 5 до 6 приблизно 2 години. В інший час діти грають, приймають їжу, ходять на прогулянку, відпочивають.

Допомога батьків
Деякі батьки думають, що якщо у них немає педагогічної освіти, то вони нічим не можуть допомогти своїм дітям. Все пускають на самоплив, покладаючись на вихователів і на шкільних педагогів. На ділі допомога батьків просто необхідна, для цього потрібно зробити кілька речей:
- Спробувати навчити дитину любити книги, намагатися багато йому читати;
- Займати його вільний час корисними справами, щоб у нього не залишалося часу на неробство.
- Необхідно часто з ним розмовляти на різні теми, які його цікавлять, обговорювати питання, за допомогою яких буде розширюватися коло інтересів вашої дитини;
- Навчіть дитину бути посидючою, щоб він міг зосереджуватися на конкретній справі;
- Обов'язково всіляко заохочуйте його, похваліть його за добре зроблену роботу.

Визначення здібностей дитини
Є випадки, коли ще навчаючись у школі, вже очевидний вибір професії у дитини, проте це буває в тих випадках, коли батьки підмітили його здібності у сфері та кинули всі зусилля на формування. Для прикладу, дитина прекрасно схоплює іноземні мови, то нехай буде перекладачем; перемагає на різних спортивних заходах - чекають його успіхи в спорті, займає призові місця на предметних олімпіадах - може стати вченим.

Але є й такі батьки, які не маючи поняття про те, як визначити і розвивати здібності, водять своїх дітей у різні школи, гуртки, до приватних педагогів. У результаті у дитини в голові накопичується стільки інформації, що вона не в силах її переварити, у фізичному плані не може впоратися з покладеними на неї завданнями, і як правило, не домагається успіхів. Батькам стає прикро, вони витрачають багато сил, грошей, а результатів у їх дитини ніяких. Виходячи з цього, треба прагнути визначити його туди, де він буде показувати прекрасні результати і доб'ється успіху.

Спадковість теж грає не останню роль. Дитина, яка виросла в сім'ї, де будь-хто з батьків спортсмен, швидше за все теж стане спортсменом. У сім'ї музикантів велика ймовірність того, що і дитя володіє відмінним музичним слухом і надалі піде по стопах батьків.

Необхідність відвідування гуртків, музичної школи та секцій
Відвідувати гуртки та секції треба обов'язково, там багато чому навчать вашу дитину. Насамперед, вмінню працювати в колективі. Малювати вдома одному нецікаво, нікому подивитися, похвалити чи покритикувати. У колі друзів можна почути і похвалу, і зауваження.
Відвідуючи гуртки, музичну школу, секції діти навчаться працьовитості і терпінню. При тому, що інші хлопці будуть тинятися без діла, ваш буде знаходитися на тренуванні чи займатися музикою, співом і т.д.

Крім того, дитина навчиться зіставляти свої і чужі досягнення, правильно їх оцінювати. Тата і маму розчулює все, що роблять їхні діти: вироби, малюнки. Тренер і викладач здатні реально їх оцінити, вони бачать, які його успіхи. Досягнення сприятимуть прагненню до перемоги, бажанням стати сильними, сміливими, кмітливими.

Завдання батьків вчасно розпізнати тягу дитини до якого-небудь заняття, тому що на багато з них є обмеження за віком.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і...
Якщо у вас є діти, то ви маєте право самі вибирати форму навчання вашої дитини. Вона може ходити в звичну загальну школу...
Багато зараз говорять про те, що сучасним школярам не вистачає правильної виховної роботи. Але для того, щоб визначити...
Зарядка вранці - це комплекс фізичних вправ, які виконуються після сну щодня. Ранкова гімнастика зміцнює здоров'я ...
Scroll To Top