Рекомендуємо прочитати

Ролі та обов'язки батьків

article2514.jpg

Через що в одній родині панують довірчі і дружні відносини, а в іншій - просто не складаються? Що цьому причина? Можна дати цьому пояснення, мовляв, якась астрологічна чи психологічна несумісність, це найпростіший варіант. Але істина полягає в тому, що ідеальні відносини формуються в тих сім'ях, вся члени яких хочуть досягти таких відносин. У сформованому пазлі «батько, мати, дитина» найчастіше не всі сторони прагнуть прийти до єдності і гармонії будь-яку ціну.

Найчастіше, в сучасному світі, в молодій сім'ї до моменту появи на світ немовляти, батьки вже морально зрілі і самодостатні особистості, з власними переконаннями, уподобаннями і життєвими принципами. Отже, що поява третього члена в сім'ї, несе разом з собою ряд змін і непередбачуваних жертв в ім'я збереження сімейного вогнища і гармонійного союзу.

Ролі змінюються - чоловік уже постає перед колом осіб як «люблячий і турботливий татусь», доглядає, який заробляє капітал на утримання сім'ї і всім перед нею зобов'язаний. Як правило, рідко хто витримує виконання такого списку обов'язків і вимоги на свою адресу, більшість новоспечених татусів зводять своє коло обов'язків до мінімуму - заробіток грошових коштів. Не всім під силу, навіть самим відповідальним, витримати таке досить тривале випробування відповідально і сумлінно.

«Улюблена і ласкава дружина» теж проходить ряд психологічних перетворень - тепер вона «мамуля, матуся», яка плюсує до свого списку готування, прибирання і задоволення чоловіка, нескінченні прання, годування, підмивання, сповивання, а з віком завдання буде все збільшуватися - потрібно ж дитину людиною виховати, у що б то не стало. Сумно, що не в кожній жіночій душі живе і криється материнський інстинкт, особливо якщо дитина не зовсім планована і бажана. Матусі починають ухилятися від належних обов'язків і належної роботи.

Бувають випадки, коли молоді батьки, за різними тут вже причин, підключають до процесу виховання бабусь і дідусів, які вже точно не відмовлять у допомозі! Якщо ж у перші місяці після народження дитини, батьки не зможуть перебудувати себе на нову хвилю «жертв в ім'я ближнього», то по досягненню 3-х річного віку таке звернення дасть усім оточуючим про себе знати.

Не достатня кількість приділеного дитині часу, не достатня спілкування з ним, розвиток і пізнання азів грамоти з бабусями або вихователями, поки батьки зайняті вирішенням яких або особистих питань і справ ... У таких умовах, дитина відчуває себе по суті непотрібною, обділеною батьківською увагою і ласкою (саме мама і тато) бабусі то з дідусями у всю намагаються і тут їм рівних немає. А от коли в родині з'являється братик або сестричка, то це ще один привід для того, що б звести спілкування і увага для старшого на мінімум, ну і віддати йому за старшинством домашні обов'язки-миття посуду, регулярне винесення сміття, прання, прибирання ...

У чому весь сенс вище мною викладеного, так він таїться в тому, що відповідальність за якість відносин між дитиною і батьками несуть саме батьки, а ні будь-які інші фактори. Дитина завжди зацікавлений в теплому і дбайливому до неї ставлення з боку батьків. Батьківська любов, подібна повітрю, Сонцю, вона безцінна. Любіть своїх дітей, цінуєте своїх дітей, оберігайте своїх дітей, не будьте з ними «сухими» і пам'ятайте - немає нічого дорожче, ніж любов і гармонія у відносинах з дітьми!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Поняття «сім'я» насправді дуже багатогранно. І те, що здається безглуздим і нестандартним для одних, для інших -...
Він привабливий, він чарівний, він робить все, як годиться. Можливо, ти нарешті зустріла чоловіка своєї мрії, того...
Розуміння, ласка, любов, яка не знає кордонів; казки, прочитані вголос зимовими довгими вечорами; домашні пироги; теплі...
Проживши кілька років, міцна сім'я розуміє, що підійшов час для другої дитини. Але також розуміють, що для первістка це...
Scroll To Top