Рекомендуємо прочитати

Шкода куріння для підлітків і школярів

article1400.jpg

Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню, поживних речовин. Але тільки не токсини з тютюнового диму.

Шкода куріння для підлітків і школярів

Припустимо, то чого ви побоювалися, вже відбулося. Ваша дитина сказав вам, що палить, і це не перша сигарета, він уже залежний від куріння. Як допомогти школяреві кинути палити? Не тільки батьки повинні заборонити палити, але і самі діти повинні розуміти всю відповідальність перед собою і розуміти, що куріння завдає шкоди їх здоров'ю.

Важке дихання

Анатомічно до 12 років у дитини завершується формування легенеів. А фізіологічно завершується до 18 років, а у деяких завершується до 21 років. У дорослому режимі всі інші органи працюють після повноліття. При курінні в організм надходить багато чадного газу, після чого він вступає в контакт з гемоглобіном. Завдання гемоглобіну в тому, що він транспортує кисень до клітин тканин. Коли чадний газ замінить кисень і приєднається до гемоглобіну, це призведе до того, що через кисневе голодування станеться смерть. В результаті у всіх тканин і органів настає «задуху», а саме нестача кисню. А так як організм дитини ще росте, це може призвести до великої небезпеки.

Куріння погано позначається на серцево-судинній, дихальній системах школяра. Якщо дитина стала курити ще в молодших класах школи, то до 12 років у нього з'явиться задишка і порушиться серцевий ритм. Згідно зі спостереженнями вчених, якщо стаж куріння півтора року, то у підлітків порушені механізми регуляції дихання.

Лікарі відзначають у малолітніх курців погіршення самопочуття - слабкість, задишку, кашель. У них нерідкі ГРЗ, розлади роботи шлунково-кишкового тракту, часті застуди. Зустрічаються підлітки, у яких часто загострюється хронічний бронхіт.

Знову двійка

Так само сильно токсичні речовини і нікотин позначаються на розумі дитини.

Чим молодша курящий підліток, тим сильніше порушується кровопостачання мозку під дією нікотину. У курящих школярів погіршуються координація рухів, здатності до логіки, обсяг короткочасної пам'яті, уваги. Підлітки, що курять гірше переносять навантаження в школі, часто перевтомлюються. Найбільша кількість двієчників виявляється серед курців.

Раннє захоплення тютюном призводить до того, що ставши дорослим, людині важко відмовитися від нікотинової залежності. У дитини дуже швидко формується нікотинова залежність. Тому що в цьому віці нервова система не зріла, і вплив психо-активної речовини тютюну викликає набагато сильніший ефект для здоров'я дитини, ніж у дорослої людини.

Подумати про майбутнє

У підлітка під впливом нікотину порушується гормональний статус, який ще до того часу не встиг толком сформуватися. Нікотин впливає на залози внутрішньої секреції, в т. ч. на статеві залози у дівчаток і хлопчиків. У результаті порушуються репродуктивні можливості людини в майбутньому, виникає появу зайвої ваги і недорозвинення всього організму.

До прикладу, у курящих школярок бувають болісні менструації, вони збільшуються в 1,5 рази в порівнянні з тими дівчатками, які не торкалися до тютюну. Якщо в дитячому віці зроблена перша затяжка, то до 30 років людина може бути інвалідом з надмірною вагою і хворим серцем, з хронічною хворобою легень. Про шкоду куріння школярів говорить той факт, що стан здоров'я у нього буде набагато гірше, ніж у тієї людини в 50 років, який закурив пізніше повноліття.

Можна звернутися в КТЦ, де консультативну допомогу нададуть лікарі і психологи. Психологи допоможуть школяреві підготуватися відмовитися від куріння і допоможуть йому знайти заміну куріння, подолати залежність і підтримають у боротьбі з нікотиновою залежністю. Лікарі підберуть найефективніший спосіб як відмовитися від куріння, дадуть пораду, якщо є проблеми зі здоров'ям.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Куріння можна по праву вважати фізіологічно необхідним процесом для організму людини. Нікотин здатний вбивати 36 видів...
Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і...
Куріння - це залежність, від якої дуже складно позбутися. Багато, починаючи курити, вважають, що зможуть...
Scroll To Top