Рекомендуємо прочитати

Узамбарська фіалка

article2544.jpg

Розташування - фіалки потребують яскраво освітленого місця, але без прямих сонячних променів і без протягів. Фіалку потрібно поставити так, щоб вона не торкалася віконного скла.

Освітлення - яскраве світло.

Полив - помірний у міру підсихання грунту. Використовуючи теплувату воду і намагаючись не потрапляти на листя, застосовують метод занурення або полив з піддону. Взимку полив помірний, якщо не хочете, щоб сенполія цвіла.

Вологість повітря - помірна. Горщик з рослиною ставлять на піднос з вологою галькою або у вологий торф.
Догляд - в горщику повинна бути тільки одна розетка (якщо це не ампельний різновид), тому бічні відростки слід видаляти у міру появи. Видаляйте також зів'ялі квіти і пошкоджене листя, інакше рослина може перестати цвісти, причому робіть це обережно, щоб не пошкодити сусідні листочки і квітконоси. Під час цвітіння рослину не можна переставляти, це може перешкодити цвітінню. Найкращий температурний режим для сенполії-18-24 гр., Взимку не нижче 16 гр. Сенполия цвіте з березня по листопад. Але можна обдурити рослина, якщо взимку вечорами застосовувати штучне підсвічування. Рослина має бути освітлено 14-16 годин на добу. Навесні і влітку рослині необхідна регулярна підгодівля повним мінеральним добривом з розрахунку 1 г. на 1 л. води.

Розмноження - живцями навесні, які зрізають в другому ряду знизу, використовуючи не наймолодший, але і не найстаріший лист. Черешок повинен бути 2.5-4 см. Держак можна укореняти двома способами. Одним способом держак ставиться в ємність з водою на рівні 1 см. (його бажано підтримувати до появи коріння) з додаванням 0.5 таблетки активованого вугілля, щоб попередити розвиток мікрофлори у воді. Коли з'являться корені, листочок висаджують в землю (де 1 3 ємності - дренаж) і чекаємо появи діток (на їх появу йде від 3 до 5 тижнів). Другим способом держак садять відразу в землю на вкорінення, накриваючи пакетом з дірочками. Посадивши держак, полити (1 ст. Ложка на горщик діаметром 3-4 см.). Коли дітки трохи підростуть, їх треба пересадити в різні горщики. А також розмножуються дочірніми розетками, що утворюються при зрізанні верхівки у старих ізросшіхся примірників.

Пересадка - при необхідності навесні в суміш з листової землі, торфу і річкового піску в співвідношенні 3:1, 5:1, з додаванням сфагнового моху і шматочків деревного вугілля. Садити необхідно в широкі низькі миски, т.к. коренева система сенполії поверхнева.

Можливі труднощі:

1. світло-жовті плями на листі - занадто багато прямих сонячних променів;
2. коричневі плями на листі - полив холодною водою;
3. жовтіючі листя - або сухість повітря, або рясне сонце і неправильний полив;
4. блідо - зелене листя на довгих черешках, краї листя загинаються - рослині холодно;
5. мляві листя, гниюча середина розетки листя - гниль кореневої шийки, що виникає при перезволоженні грунту і різких коливань температури повітря;
6. рослина не цвіте - причин може бути декілька: недостатнє освітлення, сухе або холодне повітря, занадто часта пересадка та несвоєчасне відділення бічних розеток або перестановка на нове місце;
7. цвіль на листках і квітках - сіра гниль або борошниста роса;
8. шкідники - білокрилка, борошнистий червець, цікламеновий кліщ.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Шкідники - це комахи, які заподіюють шкоду рослинам. Квітковим рослинам відкритого грунту шкодять щитівки, молі,...
Мініатюрні копії своїх більших садових родичок, домашні троянди, набувають все більшої популярності. Як доглядати за...
Пальми завдяки витривалості та високої декоративності широко поширилися в кімнатній культурі. Іноді ці рослини...
Scroll To Top