Рекомендуємо прочитати

Чому не можна здирати родимки?

article3215.jpg

Родимки (по-іншому їх називають ще невусами) являють собою не що інше, як доброякісні пухлини, розташовані на нашій шкірі. Нешкідливі, здавалося б, з вигляду родимки насправді приховують у собі смертельну небезпеку, так як завжди залишається ймовірність їх переродження з доброякісної пухлини в злоякісну. Злоякісна пухлина називається меланомою, і є однією з найнебезпечніших форм раку, практично не піддається лікуванню.

Будь-яке пошкодження родимки може привести до плачевного ефекту, тому їх ні в якому разі не можна здирати, відрізати, перев'язувати нитками. Якщо ваша родимка заважає вам, наприклад, розташована в незручному місці і постійно натирається одягом, або просто не дуже красиво виглядає, то видаляти її можна тільки в медичній установі після ретельного обстеження лікарем відповідної спеціалізації, хірургом чи онкологом.

До якого лікаря піти - вирішувати вам. Якщо родимка виглядає однорідною, не надто великою і не заподіює особливого занепокоєння, не болить і не кровоточить, то достатньо буде здатися хірургові. Якщо ваша родимка почала стрімко збільшуватися в розмірах, стала неоднорідною за кольором, її поверхня стала шорсткою або з зазублинами це дуже вагомий привід негайно звернутися до онколога.

Не потрібно затягувати з візитом до лікаря, тому що якщо доброякісна родимка перейшла в злоякісну пухлину, зростання атипових клітин йде дуже швидко. Меланома - пухлина агресивна, її клітини діляться дуже швидко і здатні розноситься по всьому організму, вражаючи будь-який орган. На місці ураження виникає метастазу, здатна призвести до смерті за дуже короткий термін.

Родимки у людини можуть бути в будь-якому місці, навіть на підошвах ніг. Вони можуть бути як плоскі, що виникли у верхньому шарі шкіри, званому епідермісі, так і опуклі, що виникають більш глибоко. Особливу увагу до родимок слід проявляти, якщо їх дуже багато, або в роду існує генетична схильність до захворювання на рак. Таким людям варто регулярно оглядати родимки, уникати потрапляння на них прямих сонячних променів, що теж може спровокувати зростання ракових клітин, і регулярно ходити на огляд до лікаря.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Стан ваших нігтів може багато чого розповісти про здоров'я організму в цілому. Не залишайте без уваги будь-які, навіть...
Відомо, що після двох діб після останньої викуреної сигарети, в організмі курця починають спостерігатися позитивні...
Навіть під доброзичливим виглядом іноді ховається підступний ворог. Про це можна запідозрити не відразу, але головне,...
Scroll To Top