Рекомендуємо прочитати

Засмага - ворог молодості. Плюси і мінуси сонця

article3060.jpg

Бронзовий загар чудово виглядає на молоденьких дівчатах, надаючи їм загадковий шарм. Але з віком ставлення жінок до сонця змінюється. На засмаглій шкірі більш помітні зморшки, від сонячного світла виникають пігментні плями, шкіра сохне і втрачає пружність ... Чи означає це, що сонце - ворог молодості?

Ворог чи друг?
Щоб максимально знизити всі ризики, які несе сонце, використовуйте просте правило. Як тільки ваша тінь стає коротшою вашого росту, потрібно піти в глибоку тінь або одягнутися. Знову вийти можна, лише коли тінь знову "переросте" оригінал.

Косметологи заявляють однозначно: безпечної засмаги не буває. Сонячні опіки, подразнення слизової і рогівки ока, висихання і лущення, руйнування колагенових волокон, яке викликає раннє утворення зморшок, пігментні плями і навіть пошкодження ДНК, що ведуть до раку шкіри, - ось список претензій до ультрафіолету.

Паралельно терапевти, ендокринологи і психіатри стверджують, що не менш сумні наслідки має сонячне голодування. Певні дози ультрафіолету необхідні, щоб вироблявся вітамін D, засвоювався кальцій і кістки не ставали ламкими. Це світло стимулює синтез деяких гормонів і нейромедіаторів, недолік яких веде до старіння шкіри та інших органів. При його недостатку знижується імунітет - згасає вироблення клітин, що вбивають інфекції. Більше того, є дані, що помірна кількість ультрафіолету захищає від розвитку раку молочної залози, товстої кишки і передміхурової залози. Плюс недолік сонячного світла - у всьому його спектрі - призводить до розвитку депресії і синдрому хронічної втоми.

Виходить, що фанатично ховатися від ультрафіолету не треба, але і загоряти спеціально не варто. Просто не лежить годинами на сонці в очікуванні гарної засмаги, а відпочивайте в густій тіні.

Сонцезахисні креми, модні в останні роки, на жаль, палиця з двома кінцями. Так, вони ефективні від сонячних опіків (почервоніння і бульбашок) на шкірі. Однак фільтри кремів і масел захищають лише від ультрафіолету типу В, а ультрафіолет типу А затримують лише в малому ступені.

У підсумку без такого засобу ви рано підете в тінь або накине сорочку. А з нанесеним кремом обгорання немає, дискомфорту немає - і ви продовжуєте смажитися на сонечку. І в цей час глибоко в шкіру проникає 70-90% променів ультрафіолету А.

Тим часом пошкодження колагену, висихання шкіри (тобто втрата гіалуронової кислоти, яка в нормі утримує вологу в клітинах), зморшки, розвиток пухлин - робота саме ультрафіолету А. Промені ж В, від яких ми так ретельно захистилися, викликають в основному обгорання, яке по суті сигналізує, що пора ховатися від справжньої небезпеки.

В принципі такі креми таки корисні. Вони живлять, зволожують шкіру, рятують від необхідності ходити з червоними плечима і по лущеним носом. Але сподіватися на них як на фактор, який робить загар безпечним, не можна. Хочете зберегти молодість - не роздягайтеся, занадто сильно на сонці.

Ставки на червоне
Інфрачервоне випромінювання проявляється насамперед теплом. Саме завдяки йому холодна зима змінюється теплою весною, а потім жарким літом. Ефект їх для шкіри може бути як омолоджуючий, так і шкідливим - багато що залежить від вихідного стану шкіри.

Крізь атмосферу до нас добирається приблизно 40% сонячних променів. Серед них видиме світло становить близько 51% сонячного випромінювання. 43% займає невидиме інфрачервоне випромінювання, яке несе нам тепло. Решта 6% припадають на три види ультрафіолету, який забезпечує загар. І інфрачервоні, і ультрафіолетові промені запускають певні процеси в нашому організмі, які призводять як до прискореного старіння, так і допомагають зберегти здоров'я.

Влітку через одну-дві хвилини після виходу на сонце у людини розширюються судини, посилюється кровообіг, прискорюється обмін речовин. У результаті швидко посилюється опір запальним процесам. Поліпшується колір обличчя та живлення нігтів і волосся. Однак тривалий нагрів призводить до пошкодження судин, якщо вони не готові до настільки інтенсивної роботи.

Ще один важливий момент - засмага і пігментні плями. Традиційно вважається, що вони виникають від ультрафіолету. Насправді меланоцити - клітини, що виробляють меланін, мають довгі відростки, які можуть з глибини шкіри дотягнутися до її зовнішніх шарів і перемістити туди цей пігмент.

Так от, перемістять вони меланін вгору, залежить в тому числі і від інтенсивності інфрачервоного випромінювання! Іншими словами, якщо ви побоюєтеся появи пігментних плям, шкіру потрібно не тільки захищати від ультрафіолету за допомогою крему, а й від інфрачервоних променів!

У цьому випадку допоможе тільки одяг, а на обличчі - охолодження за допомогою кубиків льоду, вентилятора і т. п. Особливо це стосується тих, хто звів пігментні плями протягом півроку до початку сонячного сезону.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Маска для обличчя - ефективний засіб догляду за шкірою, відновлення тонусу і здорового сяйва шкіри. Пропонуємо вашій...
Отже, почнемо з підбору фарби. Її вибір залежить безпосередньо від відтінку вашої шкіри і, природно, від кольору...
Чи знали Ви раніше, що шкіра зони декольте набагато чутливіша, ніж шкіра обличчя? Взагалі, жінки рідко турбуються про...
Цього літа мені захотілося спробувати щось новеньке з області косметології і загального оздоровлення. Вибір припав на...
Scroll To Top