Рекомендуємо прочитати

Ацетон в сечі у дітей

article2223.jpg

Бувають ситуації, що у дитини явно виражені симптоми, які вказують на наявність ГРВІ, такі як температура, сильний кашель, нежить та інше, спостерігається слабкість, біль у животі, іноді рідкий стілець, дитина відчуває нудоту, яка перетікає в блювоту. Крім цього, від дитини відчувається запах, що нагадує ацетон - існує ймовірність того, що в сечі міститься підвищена концентрація ацетону, яка може проявлятися у вигляді загального нездужання і без ознак респіраторних захворювань.

Всі вищевказані симптоми можуть вказувати на наявність ацетонемічного синдрому, який здатний викликати ацетонемічний криз. Якщо всі вищезгадані ознаки спостерігаються у дитини в перший раз, головне, що слід зробити - це звернутися до лікаря, який призначить всі необхідні аналізи крові і сечі.

Для того, щоб отримати результати всього переліку пройдених аналізів, необхідно час, але перевірити концентрацію ацетону в сечі у дітей, можна і в домашніх умовах, за допомогою спеціальних тестів, які продаються в аптеках. У цих же тестах міститься докладна інструкція, в якій описано, як саме користуватися тест-смужкою. Також в тесті є шкала, яка допоможе вам визначити в сечі кількість ацетону.

Причини, що викликають виникнення ацетонемічного синдрому.

Наявність ацетону в сечі дитини, в першу чергу вказує на порушення обмінних процесів в його організмі. Існує кілька причин, які можуть викликати подібні порушення, найбільш поширеною з яких є сильне отруєння. Але бувають випадки, коли час від часу ознаки проявляються знову.

Фактори, що впливають на виникнення ацетонемії наступні.

Велике фізичне навантаження у малюків, маса тіла, не досягає норми. Подібне можливо якщо дитина дуже активна і рухлива.

Також причиною може бути і генетична схильність, подібне можливо, якщо серед близьких родичів, включаючи бабусь дідусів і більш старшої рідні є хворі на цукровий діабет, із нирковою недостатністю, подагру.

Якщо причиною є спадковість, то факторами, здатними спровокувати ацетонемія, можуть стати вірусні інфекції, порушення в режимі харчування, стресові ситуації, сильна втома.

Лікарі пояснюють вплив вищезгаданих чинників наступним чином: основна кількість енергії, що отримується людиною, є «заслугою» глюкози, що накопичується в печінці і м'язовій масі. Накопичується вона не в чистому вигляді, а в якості речовини, званого глікогеном. У дітей з недостатньою масою тіла запасів даної речовини вистачає, приблизно на дві-три години. При неправильному харчуванні, стресах і фізичному навантаженні, запас глікогену у дитини витрачається швидше і організму нічого не залишається, крім як «шукати» необхідну енергію в жирах. Кожна молекула, з якої складається жир, розпадається на молекули, три з яких є глюкозою і одна ацетоном.

Ацетонемічний синдром може не один раз виявлятися у дитини, починаючи з 10-місячного віку і до 7 років, у вкрай рідкісних випадках до 12.

Якщо ви стикаєтеся з проявами ацетонемії з певною періодичністю, є привід серйозно зайнятися обстеженням дитини. В першу чергу слід звернутися до ендокринолога і гастроентеролога. Інакше ситуація загрожує закінчитися цукровим діабетом.

Перша допомога.

Головне про що необхідно пам'ятати - ні в якому разі не можна допустити стан зневоднення.

Зневоднення у дитини може настати від безперервної блювоти і діареї, які можуть бути викликані ацетонемічним кризом.

Якщо батьки виявлять наявність ацетону в сечі у дитини, необхідно робити наступне: через кожні п'ять-десять хвилин давати йому випити 5-10% розчин глюкози в пляшечці, або по чайній ложці 40% розчин глюкози, що продається в ампулах. Якщо дитина з якоїсь причини не хоче або не може прийняти питво, влийте його допомогою шприца без голки.

Дати розсмоктати глюкозу в таблетці. Можна чергувати прийом глюкози з компотом із сухофруктів.

Однак, в будь-якому випадку слід звернутися до лікаря, щоб виявити причину виникнення ацетону в сечі дитини. Дана ситуація може бути викликана початком виникнення цукрового діабету. Суть цукрового діабету полягає не в нестачі цукру в організмі, а в тому, що він просто ним не засвоюється, а для цього вже треба особливе лікування, з яким краще не затягувати.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Є одна річ, яку не знає більшість людей: можна бути щасливою людиною, якщо ви реалізуєте себе як особистість, коли...
Цистоскопія - огляд сечового міхура за допомогою спеціального інструменту цистоскопу. Цистоскоп вводиться в сечовий...
Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Scroll To Top