Рекомендуємо прочитати

Рожевий лишай у дітей

article1497.jpg

Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається людям від тварин. Іноді це вірно з лишаєм, але не з рожевим лишаєм.

Найчастіше рожевий лишай можна підхопити при зниженні імунітету або при тривалому переохолодженні. Рожевий лишай заразний, він може не передаватися дитині, яка знаходиться в одній кімнаті з хворою людиною. Все буде залежати від імунітету дитини, якщо він у неї слабкий, то навіть незначний дотик або скороминущий контакт приведе до появи рожевого лишаю.

Рожевий лишай

Це шкірне захворювання алегро-інфекційного характеру. Причини такого захворювання ще до кінця не вивчені. Вчені вважають, що рожевий лишай викликає вірус, він потрапляє в організм дитини, при ослабленому імунітеті. Причинами виникнення можуть бути часті переохолодження, а також захворювання в холодну пору року. Захворювання передається через особисті речі хворого (мочалка, рушник, гребінець і так далі) і побутові предмети.

Симптоми рожевого лишаю

Підвищується температура, збільшуються лімфовузли, гостре нездужання. На шкірі з'являються утворення, розташовані симетрично, рожево-жовтувате або світло-червоного забарвлення. Ці утворення на кілька міліметрів виступають над поверхнею шкіри.

Зазвичай діаметр плям 2 см. В середині плями шкіра трохи зім'ята, з боків плям вона відлущується. По периметру видно рожево-червоний віночок. Ця висип поширюється по шкірі 3 тижні, потім вона поступово зникає і залишаються або білі, або рожеві плями. Після чого сліди від висипки безслідно зникнуть.

Спочатку перед тим, як на тілі дитини з'явиться рожевий лишай, утворюється «материнська бляшка» — велике пляма в діаметрі досягає 3 сантиметрів, поверхня пофарбована яскраво-рожевим кольором і покрита висівкоподібному лусочками. Часто на грудях дітей з'являється лишай, він повільно спускається до пахових складок, поширюється на шию, плечі, стегна. Іноді лишай з'являється на обличчі. При появі хвороби з'являється температура і свербіж. Через 5 тижнів рожеві плями бліднуть і зникають.

Не типові форми лишаю

До них відносяться прояв лишаю у вигляді точкової, зливної або бульбашкової висипки, є ще кільцеподібний лишай Віндаля. Невелика кількість висипань, але кожне пляма в діаметрі сягає 8 сантиметрів. Ця форма протікає хронічно і знаходиться на тілі дитини не один рік.

Лікування рожевого лишаю

Лікування не дає швидких результатів. Навіть при правильному лікуванні захворювання пройде не раніше 8 тижнів. Воно пройде і самостійно, але за тривалий період. Приблизно стільки ж часу лікується оперізувальний лишай.

Дієта при рожевому лишаї, виключаються продукти:
— Все гостре;
— Продукти, що викликають алергію;
— Чай;
— Кава;
— Горіхи;
— Шоколад;
— Фрукти червоного кольору;
— Яйця;
— Цитрусові.

Щоб рожевий лишай не перейшов у хронічну екзему, не можна дитину мити милом і мочалкою. Можна його мити тільки під душем. На шкіру погано впливає носіння синтетичнї білизни і засмага.

Препарати при лікуванні рожевого лишаю

Найчастіше призначається антигістамінний ліки, що знімають свербіж, наприклад, супрастин. Для підвищення сил і захисту організму хворій дитині дають імуномодулятори та вітаміни. Вітаміни приносять користь імунної системи. Для зовнішнього використання застосовують цинко-водну суміш і кортикостероїдні креми. Також заражені ділянки шкіри змазують обліпиховою олією.

При поширенні хвороби по всьому тілу і при гострому протіканні хвороби, застосовують антибіотики широкого впливу. Самостійне лікування не дає результатів, і висип може перерости в хронічну форму. І тоді лікування ускладниться в кілька разів. При одужанні все приходить в норму і не спостерігається повторних рецидивів. Найбільше, що може бути, рожевий лишай може повторно виявитися при сильному зниженні імунітету.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Цього літа мені захотілося спробувати щось новеньке з області косметології і загального оздоровлення. Вибір припав на...
Отже, почнемо з підбору фарби. Її вибір залежить безпосередньо від відтінку вашої шкіри і, природно, від кольору...
Чи знали Ви раніше, що шкіра зони декольте набагато чутливіша, ніж шкіра обличчя? Взагалі, жінки рідко турбуються про...
Маска для обличчя - ефективний засіб догляду за шкірою, відновлення тонусу і здорового сяйва шкіри. Пропонуємо вашій...
Scroll To Top