Рекомендуємо прочитати

Симптоми менінгіту. Профілактика і лікування.

article2659.jpg

Влітку ми часто чуємо неприємні новини про періодичних спалахах менінгіту у дітей. Найчастіше хворіють діти 2-6 років, які відпочивають на морі. Батьки в паніці через відсутність інформації про це захворювання зі страшною назвою - менінгіт.

Задайте собі питання: «Що я знаю про менінгіті?» Впевнена, єдине, що ви згадали про нього: «страшна хвороба, запалення головного мозку, якщо взимку не носити шапку ...».
Отже, шапка тут ні причому. Найбільша захворюваність зареєстрована в тропічних країнах, де, як ви самі розумієте, шапки взимку не носять.

Менінгіт - це запалення оболонок головного та спинного мозку, причиною можуть бути віруси і бактерії. Так як головний мозок контактує зі спинним, то в цьому випадку маркером захворювання буде служити помутніла спинномозкова рідина, яка в нормі прозора. Захворювання розвивається стрімко, тому необхідно госпіталізувати хворого в перші 12 годин після прояву ознак.

Симптоми менінгіту.
Ознаки менінгіту неспецифічні, тобто можуть спостерігатися і при інших захворюваннях. Тому його складно діагностувати. Різке підвищення температури 39-40, озноб, ломота у всьому тілі, сильний головний біль, розпирає. Біль посилюється при зміні положення, яскравому світлі, різких звуках.

У грудних дітей головним симптомом менінгіту є вибух великого джерельця. Багаторазова блювота не приносить полегшення.

Значний симптом - для менінгіту не характерний пронос, на відміну від кишкового отруєння.
Якщо на шкірі з'являються висипання у вигляді крововиливів, то це важлива ознака (симптом) найтяжчого менінгококової виразки.

Незмінні супроводжуючі менінгіту - це судоми, психомоторне збудження, марення.

Як їм можна заразитися?
Підчепити цю «хворобу» можна через немиті руки, фрукти, воду у водоймах і басейнах, а також повітряно-крапельним шляхом. Тому так часті спалахи менінгіту саме влітку на морському узбережжі в період фруктового достатку і морських пригод.

Що робити при підозрі на менінгіт?
Терміново викликаємо швидку допомогу і відправляємо дитину в стаціонар. У цьому випадку перестрахуватися і довірити свою дитину фахівцям для обстеження життєво необхідно.

Як підтверджують діагноз?
Самим достовірним методом діагностики менінгіту є спинномозкова пункція. Лікар пунктує спеціальною голкою між поперековими хребцями. У цьому місці вже немає нервових стовбурів, тому ускладнення зведені до мінімуму, про які тривожаться всі батьки. Далі в лабораторії визначають характер рідини і вже по ньому ставлять або не ставлять діагноз менінгіт. Також досліджують пунктат на збудника, визначають, до кого типу він відноситься, його стійкість до тих чи інших препаратів. Пункція володіє і лікувальними властивостями. Лікар видаляє деяку кількість рідини, знижується внутрішньочерепний тиск, відповідно зменшується головний біль.

Лікування менінгіту.
Лікують менінгіт тільки в стаціонарі. Не треба намагатися допомогти дитині самостійно, адже результат лікування залежить від тимчасового інтервалу «перші симптоми - початок лікування». Лікування, як правило, симптоматичне. Знімають запалення оболонок, призначаючи гормони; зменшують внутрішньочерепний тиск за допомогою сечогінних препаратів; дезінтаксікаційна терапія; строгий постільний режим.

Профілактика менінгіту.
Специфічна профілактика менінгіту не внесено до календаря обов'язкових профілактичних щеплень. Зробити її можна самостійно за бажанням батьків. Вакцинація ефективна у 80% щеплених людей, і діє протягом 3 років.

До профілактичних заходів можна ще віднести:
-Почнемо з найпростішого: утримуйтеся від контактів з хворими на менінгіт
-Обмеження купання у водоймах маленьких дітей, особливо в період спалахів захворювання
-Якщо ви вимушено знаходитесь в одному приміщенні з хворим на менінгіт, допоможуть респіратори і марлеві пов'язки
-Ретельне миття овочів і фруктів під проточною водою
-Воду, яка використовується для пиття і приготування їжі кип'ятити протягом 10 хвилин
-На курортах, в готелях використовувати тільки свої рушники
-Пам'ятаєте, що деякі форми менінгіту, розносять комахи. Тому не забувайте користуватися засобами від комах.

Будьте здорові!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Міфи про похмілля так само різноманітні і цікаві, як коктейлі, які викликають цей жахливий синдром. Факт: похмілля - це...
Кожна людина, що бажає прожити довге активне життя без хвороб, повинна пам'ятати, що здоров'я - безцінний дар, дбати про...
У кожної жінки в настільки чудовому стані, не завжди все складається ідеально. Багато жінок страждають появою судом....
Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Scroll To Top