Рекомендуємо прочитати

Цілюща ожина

article3393.jpg

Одним з найбільш корисних і цілющих дарів природи вважаються ягоди ожини. Її чорні невеликі плоди є найближчими "родичами" червоній малині. Однак не багатьом відомо про те, що ожина може лікувати людей від багатьох хвороб. Чим корисна ожина? Саме на цьому і є сенс загострити нашу безпосередню увагу.

Ожинові ягоди збагачені глюкозою, фруктозою, різними видами органічних кислот, дубильними речовинами, пектинами, клітковиною і фенольними сполуками. Є в ожині аскорбінова кислота, елементи рутина і багато вітамінні групи. Серед мінералів в ягодах ожини можна знайти калій, магній, залізо, кальцій, марганець, нікель, цинк. Сто грам свіжих ягід ожини володіє калорійністю в розмірі сорока кілокалорій.

Фармакологічні властивості ожини пов'язані з вітамінним і амінокислотним складом плодів ожини. Особливо потрібно відзначити, що ожина спроможна чинити відхаркуючий, потогінний, протизапальний і жарознижуючий ефект. Тому ягоди широко застосовуються в лікуванні дихальної системи, при застуді або пневмонії. А для профілактики подібних недуг ви можете пити морси приготовані з ягід ожини або з додаванням соку інших ягід або фруктів. Особливо це рекомендується робити в періоди масових епідемій.

Було знайдено унікальну властивість ожинових ягід, завдяки якому вони можуть з людського організму виводити важкі метали і стронцій. Останній з елементів володіє радіоактивністю, а тому найбільш небезпечний. Вчені радять систематично вживати ожину. На їх думку, ця ягода здатна перешкоджати розвитку ракових клітин. Інші речовини, що містяться в ожині можуть уповільнювати старіння.
Дія ожини на різні системи організму

Вживання ягід ожини діє заспокійливим чином на організм. Тому ожина приносить відчутну користь людям, страждаючим всілякими неврозами і дратівливістю. Ожина може надавати і сечогінну дію. Плоди ожини нерідко потрапляють до складу цілющих зборів, які потім застосовуються в лікуванні бронхіту, гіпертонії і атеросклерозу. В цілому ожина благотворно позначається на процесах травлення. Від неї можна отримати і легкий послаблюючий результат. Тому ці ягоди чудово підходять для вживання в розвантажувальні дні. Ожина добре нормалізує будь які обмінні процеси і стабілізує гормональний фон. Плоди ожини будуть корисними в цілях поліпшення судинної діяльності та поліпшення роботи головного мозку, що вельми корисно при офісній роботі. Ожина активізує процеси, пов'язані із запам'ятовуванням і мисленням. При систематичному вживанні ожина може знищувати внутрішніх кишкових паразитів. Через свій обширний мінерально-вітамінний складу ожина здатна надавати і тонізуючі властивості. Ожина активно очищає кров. Ожину часто рекомендують людині для відновлення при занепаді сил або анемії. Також ці ягоди можуть бути корисними в разі діабету, суглобових недуг, збоях видільної системі, порушеннях роботи серця і печінки.

Але ожина може нести з собою і деяку шкоду. Так, якщо у вас виявлена підвищена кислотність соку шлунка, тоді цією ягодою зловживати не потрібно. В разі переїдання ймовірні й проблеми в кишечнику.

Є ряд випадків, коли ожина здатна викликати алергію. Це справедливо і по відношенню до дітей.  Але ці випадки настільки рідкісні що можна з упевненістю рекомендувати ожину всім.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дієта на фруктах і воді - різновид сирої дієти. Залежно від результату, який ви хочете досягти, дотримуватися цієї дієти...
Так повелося, що гарбуз має неоднозначну репутацію в свідомості людей. Взяти, наприклад, давню сільську традицію...
Чорна смородина корисна для здоров'я печінки, нирок, дихальних шляхів. Її сік має відновлювальну дію, тому незамінний...
Як відомо, торт тірамісу з ківі - це один з найвідоміших італійських десертів. Рецептів його приготування існує безліч....
Scroll To Top