Рекомендуємо прочитати

Замість дорогих ліків допоможе гарбуз

article1289.jpg

Так повелося, що гарбуз має неоднозначну репутацію в свідомості людей. Взяти, наприклад, давню сільську традицію нагороджувати недбайливих женихів гарбузом, або що прийшов до нас з-за кордону свято темних сил Хеллоуїн, головним символом якого є знову ж гарбуз.

Між тим, ця ягода містить унікальний набір вітамінів і мікроелементів, здатних вилікувати різні, іноді навіть небезпечні хвороби, найбезпечнішим способом. Навіть м'якоть гарбуза сама по собі містить велику кількість "пектинів" - рослинних волокон, що діють у кишечнику по типу активованого вугілля та інших сорбентів.

Відповідно, вона здатна зв'язувати і виводити з організму холестерин, чимало отрут і солей важких металів. Та й просто підвищуючи обсяг з'їденої їжі, протидіє розвитку колітів і закрепів. Вельми примітно гарбуз діє і як сечогінний засіб. Штучно синтезовані препарати, за винятком кількох "калійзберігаючих" щосили виводять з організму калій, що володіє, наприклад, антиаритмічним ефектом. А ось сечогінну дію даного овочу компенсується високим вмістом в ньому зазначеного мікроелемента. Так що гарбузові страви здавна визнані одними з найбажаніших при серцевих набряках.

Втім, тільки корисними для серця ефектами цінність гарбуза не вичерпується. За вмістом вітаміну А гарбуз перевищує моркву, що вважається мало не "еталоном" у кілька разів. А вітамін цей досить важливий для зору - особливо в сучасних умовах, коли очі сильно втомлюються при постійній роботі за комп'ютером. На допомогу чоловікам Не менш значущим є і комплексна дія цієї ягоди на сечостатеву систему. Крім чистого посилення сечовипускання, що саме по собі корисно при його затримці, наприклад, при пієлонефритах - при такій дієті спостерігається ще й знімає спазмовий ефект. Що особливо стає затребуваним при класичних "чоловічих" хворобах - простатиті та аденомі.

Тим більше, що понад усе, гарбузове насіння містить дуже багато цинку - який вельми ефективно знімає запалення простати, застійні утворення в ній, підвищуючи "чоловіче здоров'я". У зв'язку з цим мимоволі з'являється думка – а чи не лежав у первинній в традиції подавати небажаному нареченому "гарбуз" натяк на те, що йому треба спочатку трохи поправити свої "чоловічі справи" - а вже потім думати про створення сім’ї? Ну а гарбуз може підійти в якості готових ліків.

За аналогією це було щось схоже на те, як якщо б сучасному "мачо" при спробі "закадрити дівчину" нею у відповідь була б піднесена якась "Віагра". Мовляв, "я з імпотентами не знайомлюся". Але це так - не більше, ніж гіпотеза. Насіння замість таблеток Особливо важливо, що "гарбузолікування" може проходити, як класичне поєднання приємного з корисним. Ну хто відмовиться "полузать насіння", наприклад, сидячи на лавочці і розмовляючи з друзями? А 70-80 зерняток вже й містять у собі цілком достатню дозу важливого мікроелемента. А в 100 грамах насіння міститься добова доза заліза для жінок (для чоловіків вона на третину нижче). Взагалі, за вмістом заліза гарбузове насіння знаходяться на почесному третьому місці - лише трохи поступаючись сухим дріжджам і какао-порошку. І обганяючи, наприклад, яйця і яловичий язик вчетверо. До речі, і самі по собі насіння гарбуза - дуже корисний і калорійний продукт. Вони містять третину білків (удвічі більше, ніж в яловичині) і половину рослинних олій.

Так що ними можна не тільки втамувати голод - але і заразом забезпечити гарну профілактику атеросклерозу. А масло з насіння гарбуза володіє всіма вищезазначеними ефектами - просто його зручніше приймати тим, хто не має часу возитися з жуванням насіннячок. Хоча смак його, скажімо так, специфічний - хоча продукт і можна вживати сам по собі без огиди, але, все-таки, краще додавати його в салати, заправлені більш звичним рослинним маслом. І насіння гарбуза, і масло з них надає ще одне дуже важливу дію - противоглистну. Зазвичай застосовується або масло в кількості 35 грамів на прийом (це досить багато, десь 2 звичайні денні дози) - або кашка з насіннячок, яку можна присмачити для апетиту медом.

Приймається цей засіб в перебігу двох тижнів. Довго, звичайно, в порівнянні із звичайним "Вормілом", якого досить прийняти один раз - але і побічних ефектів природний противоглистний засіб практично не дає, на відміну від "хімії".

Правда, в даному випадку, насіння повинні бути однозначно сирими, нехай навіть і трохи підсушеними. При їх прожарювання мікроелементам дітися особливо нікуди - але ось вітаміни і протипаразітні алкалоїди нагрівання можуть і не витримати. Так що приємним смаком підсмаженого насіння в лікувальних цілях доведеться пожертвувати.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Людський мозок для нормального функціонування вимагає певну кількість глюкози. Цілісне зерно містить і глюкозу і...
Як відомо, торт тірамісу з ківі - це один з найвідоміших італійських десертів. Рецептів його приготування існує безліч....
Дієта на фруктах і воді - різновид сирої дієти. Залежно від результату, який ви хочете досягти, дотримуватися цієї дієти...
Чорна смородина корисна для здоров'я печінки, нирок, дихальних шляхів. Її сік має відновлювальну дію, тому незамінний...
Scroll To Top