Рекомендуємо прочитати

11 перевірених способів заснути

article2841.jpg

Всі ми з дитинства знаємо про різні способи заснути, починаючи з рахунку овець і до теплої ванни з травами.
Але в сучасному темпі життя мегаполіса з його стресами, пробками і політикою у багатьох з нас всерівно з'являються проблеми зі сном. Ось 11 вірних способів, які допоможуть вам заснути:
1 . Подихайте через ліву ніздрю
Йоги вважають, що дихання через ліву ніздрю може допомогти знизити кров'яний тиск і заспокоїти вас. Пітер Сміт, сомнолог (лікар, що займається проблемами сну) радить: "Ляжте на лівий бік, пальцем закрийте праву ніздрю. Почніть повільно і глибоко дихати лівою ніздрею".
2 . Напружте м'язи, а потім розслабте
Інший експерт в питаннях здорового сну Чарльз Лінден радить лягти на спину, зробити глибокий повільний вдих через ніс і одночасно стиснути пальці на ногах, як ніби ви хочете пальцями дістати до п'ят, на видиху слід розслабити стопи.
Потім зробіть те ж саме, але вигинаючи пальці на ногах до колін. Так, по черзі треба напружувати м'язи ніг, живота, рук та обличчя. Коли ви зробите вправу з ніг до голови, ви легко заснете.
3 . Намагайтеся не заснути
Тримайте очі відкритими і говорите собі: "Я не засну!". Якщо ви накажете собі не спати, ваш організм дуже скоро засне. "Це називається парадокс сну", - говорить психотерапевт Джулі Херст. Вся справа в тому, що наш мозок не розпізнає частинки "не" в мові, тому скоро захоче спати.
4 . "Прокрутіть" у голові свій день
Згадайте всі події вашого дня в зворотному порядку. Це допоможе міцно заснути.
5 . Закотити очі
Коли ви засинаєте, ваші очі закочуються вгору. Якщо ви будете робити це, прагнучи заснути, у вас почне виділятися гормон сну мелатонін.
6 . Мрійте правильно Найкраще мріяти з використанням трьох почуттів: уявляйте запахи, смаки, звуки тактильні відчуття і візуальні картинки.
Коли ви уявляєте, що ніжитеся на березі моря, ви можете відчути легкий вітерець, крики чайок і відчуття солі на шкірі. Це сильна медитація, яка допоможе вам заснути і спати солодко.
7 . Дихальна медитація
Медитація дозволить вам відчути всеохоплююче почуття спокою. Сядьте, розслабте тіло (міміку, щелепу, очі теж) Вдихніть носом так глибоко, наскільки це можливо. Коли будете видихати - наспівуйте звук "хмм". Відчувайте, як вібрують голосові зв'язки. Зробіть шість таких вдихів - видихів, посидьте кілька секунд у спокої і скажіть собі: "Я готовий до сну".
8 . Натисніть на "точки сну"
Покладіть великий палець на точці між бровами у верхній частині носа. Натисніть на це місце протягом 20 секунд, різко відпустіть і повторіть два рази.
Потім, сидячи на краю ліжка, покладіть праву стопу поперек свого лівого коліна і натисніть на точку між великим пальцем ноги і сусіднім. Натисніть на це місце протягом 20 секунд, різко відпустіть і повторіть два рази. Сидячи в цьому положенні, знайдіть точку над нігтем другого пальця правої ноги. І натисніть на цю точку 3 рази по 20 секунд.
9 . Створіть "тумблер сну"
У той час, коли у вас немає проблем зі сном, робіть якусь незвичайну маніпуляцію зі своїм тілом перед сном: щипати себе за щоку або доторкніться до кінчика носа. Важливо робити це зосереджено й багато ночей поспіль. "Якщо у вас з'явиться безсоння, ви зможете використовувати цей трюк. Дія, яку ви багато разів робили перед сном, допоможе вам заснути", - говорить гіпнотерапевт Шарон Стайлз.
10 . Сповільніть дихання
Коли ви спите, ваше дихання сповільнюється. Тому, коли ви хочете зануритися в сон, сповільніть подих. Подихавши глибоко і повільно, протягом семи хвилинного циклу, ви підете в "сонне царство".
11 . Напишіть список справ
Часто люди не можуть заснути тому, що вони думають про завтрашні плани. Якщо ви "викинете" з голови думки "як би нічого не забути" і перенесете їх на папір, ваш сон стане більш якісним.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Сон і здоров'я - поняття взаємозалежні. Однак крім цього, сон виступає ще і певною дієтою, так як вчені довели, що під час...
Пити сік слід вранці та ввечері. Як показало дослідження, прийом соку в такому режимі протягом двох тижнів дозволяв...
Для багатьох батьків сон малюка - це просто катастрофа. Одні діти можуть спати цілими днями, а інших просто не вкладеш....
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Scroll To Top