Рекомендуємо прочитати

Яка тривалість сну оптимальна для здоров’я

article2808.jpg

Спори щодо оптимальної тривалості сну не вщухають ось уже кілька десятиліть. Хтось стверджує, що достатньо спати 6 годин на добу, хтось говорить про 8-ми годинний сон, іноді називають інші цифри.

Безумовно, кожна людина індивідуальна, але загальні норми сну вчені вивели. На думку медиків, ці норми - оптимальна тривалість сну для дорослої людини.

Зокрема, недавно проведене дослідження показало, що занадто короткий і занадто тривалий сон сприяють виникненню хронічних захворювань. Ще одне дослідження, проведене в Кореї, показало, що люди, які сплять в середньому 5 і менше годин, або більше 9 годин, мають значно більше проблем зі здоров'ям, причому не тільки фізичним, але і ментальним.

Найпоширеніша проблема зі здоров'ям у людей, які недостатньо сплять - це стан тривожності і депресія.

Більше 30 % людей мають проблеми зі сном. Згідно з науковими дослідженнями, оптимальна тривалість сну для здорової дорослої людини - від 7 до 8 годин на добу.

Однак не все так просто. Відомо, наприклад, що 1-2 години сну вдень можуть замінити кілька годин сну вночі. Хоча існує зворотна сторона медалі - денний сон може стати причиною безсоння вночі.

Спортсменам варто зробити поправку - так як вони виконують протягом дня важку роботу і витрачають набагато більше енергії, ніж інші люди, їх організму необхідний більш тривалий сон - від 8 до 10 годин на добу. Хоча і 7 годин сну не нашкодять спортивним досягненням, що також доведено декількома дослідженнями.

Є люди, здатні прекрасно висипатися за 5 або 6 годин. Але таких людей - не більше, ніж 5%, іншим же необхідно дотримуватися 7 або 8 годинного сну.

В цілому, намагайтеся спати не менше 7 годин на добу, але не більше 9 (за рідкісним винятком) - саме така тривалість сну оптимальна для імунної системи і здоров'я людини.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Серед нас є люди, яким від природи на повноцінний сон відведено не більше чотирьох - п'яти годин на добу....
Сон і здоров'я - поняття взаємозалежні. Однак крім цього, сон виступає ще і певною дієтою, так як вчені довели, що під час...
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Пити сік слід вранці та ввечері. Як показало дослідження, прийом соку в такому режимі протягом двох тижнів дозволяв...
Scroll To Top