Рекомендуємо прочитати

Обережно, нітрати: де міститися і як захиститися?

article3162.jpg

Азотисті сполуки (нітрати і нітрити) у процесі надлишкового надходження і перетвореннях в організмі людини переходять в небезпечні речовини здатні провокувати розвитком онко-захворювань.

Де містяться нітрати?
Нітрати міститися в продукції рослинництва, нітрити, навпаки, - у продуктах переробки м'яса (ковбаса, сосиски), куди їх спеціально додають для продовження термінів зберігання. Найбільша кількість нітратів буває в овочах ранньостиглих сортів, недозрілих, вирощених у закритому груні, при недоліку сонця, при надлишку або неправильному внесення мінеральних добрив. Крім того, існують так звані накопичувачі нітратів: зелені листові овочі (салат, ревінь, петрушка, шпинат, щавель). Та й в овочах вони розподілені нерівномірно: в капусті найбільше накопичуються в качані, в огірках і редисці-в поверхневих шарах, в моркві, навпаки, в серцевині.

Як захистити себе від нітратів?
При митті і чищенні овочів втрачається близько 15% нітратів, при варінні - приблизно від 40% (буряк) до 70-80% (капуста, морква, картопля). Смаження на рослинній оліїі призводить до зниження вмісту нітратів на 15%.
Кількість нітратів зменшується і при зберіганні: за кілька місяців на 30-50%. А от щоб убезпечити себе від нітритів, не зловживайте м'ясними переробленими продуктами - ковбасами, сосисками.

Різноманітне меню допоможе компенсувати вплив нітратів і нітритів.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Порада: не беріть качани капусти, які важать менше 3,5-4 кг. Саме така капуста виходить соковитою і солодкої. Моркви...
Молочниця - грибкове захворювання, що вражає слизову оболонку статевих органів, збудником якого є дріжджоподібний...
Куріння можна по праву вважати фізіологічно необхідним процесом для організму людини. Нікотин здатний вбивати 36 видів...
Відомо, що холестерин являє собою ліпопротеїн, життєво необхідний для організму людини. Ця речовина бере безпосередню...
Scroll To Top