Рекомендуємо прочитати

Вегетаріанство в дитячому віці

article1441.jpg

Вегетаріанство знаходиться в списку найбільш древніх і відомих течій альтернативного харчування. Але якщо сформована, доросла людина може експериментувати зі своїм організмом, то вегетаріанство в дитячому віці може бути небезпечно.

Вегетаріанство в строгому режимі (та й легкій формі теж) здоров'ю дитини може заподіяти шкоду, оскільки в рослинному раціоні не містяться важливі компоненти для розвитку та росту дитини. Давайте розглянемо, яких компонентів не вистачає.

Тваринний білок, який за амінокислотним складом повноцінний. А білки, як відомо, це основний будівельний матеріал організму. Потрапивши в організм, білки розщеплюються до амінокислот. Існує всього 20 білків, 8 з яких є просто незамінними. В організмі ці 8 білків не утворюються, вони надходять тільки з молочними продуктами, молоком, рибою, м'ясом, яйцями. У раціоні дитини продукти, в яких міститься повноцінний білок, повинні бути присутніми щодня, адже зростаючий дитячий організм просто потребує будівельних матеріалів.

Повноцінний білок в достатній кількості міститься також і в бобових рослинах (у сої, квасолі). У м'ясних продуктах міститься залізо в легкозасвоюваному вигляді. Для зростаючого організму залізо відіграє велике значення, оскільки бере участь у формуванні гемоглобіну, впливає на кровотворення, бере участь в диханні, в утворенні деяких ферментів, у реакціях імунної системи. У зернових культурах міститься фітинової кислота, яка з'єднуючись із залізом, утворює важко розчинні солі, через що знижується засвоюваність заліза.

Нестача вітаміну В12 призводить до зниження обмінних процесів, в тому числі обміну жирів і вуглеводів, розвитку анемії. Вітамін В12 можна знайти в м'ясі, молоці, рибі, яловичої печінки, сирі, в продуктах моря.

Вітамін D бере участь у розвитку кісткового скелета, тому його нестача призводить до розвитку рахіту, а також до розладу фосфорно-кальцієвого обміну, в результаті чого змінюється форма кісток і відбувається розм'якшення кісток. Потреба в дитячому віці в даному вітаміні задовольняється в основному за рахунок його утворення в шкірі під дією променів ультрафіолету і його надходження з продуктами. Вітамін D можна виявити в печінці тріски, рибному жирі, вершковому маслі, яйцях, молоці, в рослинних продуктах його майже немає.

Від нестачі цинку страждає цілісність волосяного покриву та шкіри, розвиваються різні ураження слизових оболонок і шкіри (облисіння, дерматити). Цинк бере участь у фотохімічних процесах зору, в процесі кровотворення, міститься в гормоні інсуліну, який бере участь у вуглеводному обміні. Висока кількість цинку міститься в яловичої печінки.

Вітамін В2 бере участь у метаболізмі жирів, білків і вуглеводів, тим самим прискорюючи в організмі процеси обміну речовин.

Для утворення антитіл і утворення червоних кров'яних тілець необхідний рибофлавін. Цей мікроелемент також необхідний для росту і дихання клітин, ще він сприяє поліпшенню стану органів зору. Міститься рибофлавін в таких продуктах як: молоко, яйця, яловича печінка, риба, сири.

Через нестачу вітаміну А може погіршитися зір в темряві (куряча сліпота) нігті стають сухими і ламкими, відбувається порушення в шкірних покривах (починають лущитися і тріскатися). Вітамін А, як і вітаміни В6 і В12, бере участь у процесі росту. Даний вітамін вважається жиророзчинним. Вітаміном А багаті такі продукти як: вершки, сир, вершкове масло, сир, жир печінки, яєчний жовток і риб'ячий жир. В організмі людини вітамін А формується з каротину рослинного пігменту (який міститься в плодах і овочах червоно-жовтого кольору), в кишковій стінці і печінці.

Дитячий організм потребує холестерин, який служить в якості будівельного матеріалу для статевих гормонів і клітин організму.

Виходячи з перерахованого вище видно, що вегетаріанство як план харчування для дітей не може бути рекомендований, оскільки в ньому немає необхідних вітамінів і харчових речовин, які життєво важливі для повноцінного розвитку та росту дитини.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Так повелося, що гарбуз має неоднозначну репутацію в свідомості людей. Взяти, наприклад, давню сільську традицію...
Багатьом з нас сучані та потужні засоби боротьби зі старістю недоступні: "уколи краси", озонотерапія, гормональні...
Багато хто купує до сніданку вівсяне печиво, вважаючи його дієтичним. Однак подивившись на його склад Ви побачите, що...
Вчися вибирати. Вуглеводи прийнято вважати головним джерелом проблем із зайвою вагою. Коли їх занадто багато, вони...
Scroll To Top