Рекомендуємо прочитати

Ендометріоз

article209.jpg

Ендометріоз (рос. эндометриоз) - це патологічний процес, при якому за межами порожнини матки відбувається розростання тканини, за своїми властивостями подібної ендометрію, клітинному шару, вистилає порожнину матки. Клітини ендометрію мігрують в невластиві їй місця, розвиваються там, перетворюються в пухлиноподібні розростання і функціонують майже так само, як функціонує ендометрій. Ендометріоз зустрічається майже в кожної третьої жінки, він може бути причиною такого захворювання, як безпліддя. Розрізняють два види ендометріозу - генітальний та екстрагенітальний.
Основними ознаками ендометріозу є: сильні болі, які посилюються перед і під час менструації; рясні кровотечі; неприємні хворобливі відчуття під час статевого акту; спайки, непрохідність маткових труб; при проростанні ендометріозу в пряму кишку сильні болі виникають при дефекації, а якщо ендометріоз проникнув у сечовий міхур - при сечовипусканні; запаморочення і головний біль; надбавка у вазі.
Нерідко ендометріозу передують інші захворювання статевих органів, такі як міома матки, хронічне запалення, анемія. Велику роль у діагностиці ендометріозу грає цілеспрямоване збирання аналізу - історія хвороби хворого, візуальне дослідження, і додаткові методи дослідження, за допомогою яких можливо поставити правильний діагноз: кольпоскопія, гістероскопія, УЗД, біопсія та рентгенодіагностика.
При лікуванні ендометріозу використовуються поєднання різних методів (залежно від ступеня розвитку захворювання в кожному конкретному випадку).
Ендометріоз легше піддається лікуванню на початковій стадії, тому не нехтуйте регулярним оглядом у гінеколога.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Все, що ви хотіли знати про протизаплідне кільці, але не наважувалися запитати. Що являє собою кільце? Це кільце...
Передменструальний синдром (ПМС) - складний патологічний комплекс симптомів, що виникає в перед менструальні дні і...
Дуже часто жінок турбує біль у молочних залозах. Цей біль супроводжується відчуттям важкості відчуттям розпирання у...
Перший секс воістину може стати феєричним подією, але може виявитися і повним провалом. Головне, не варто робити те, про...
Scroll To Top