Рекомендуємо прочитати

Як схуднути за фінікової дієтою

article3056.jpg

Фініки - екзотичний представник категорії сухофруктів: ці їстівні плоди фінікової пальми відомі, в першу чергу, своїм дуже солодким, майже нудотним смаком.

Особливо дивно, що, на відміну від інших сухофруктів, сушені фініки як своєрідна дієтична складова були відомі ще з біблійних часів: сушені фініки брали з собою в тривалі походи, а в деяких легендах існують згадки про те, як фініки ставали єдиною їжею на кілька років.

Як дотримуватися фінікової дієти.
Фінікова дієта - як, втім, і будь-яка інша монодієта - виключно проста і наказує протягом декількох днів вживати в їжу тільки фініки і нічого більше (зрозуміло, за винятком рідини - без води або несолодкого чаю нудотні фініки попросту неможливо з'їсти у великій кількості). Фінікова дієта на перший погляд може здатися "ідеальним" режимом схуднення для любительок солодкого, проте насправді вона не менш складна, ніж будь-яка інша монодієта - ще й тому, що солодкі фініки проїдаються набагато швидше, ніж прісна їжа. Тривалість фінікової дієти повинна складати всього кілька днів, а от при бажанні збільшити її тривалість краще урізноманітнити раціон фруктами або овочами, що не містять великої кількості крохмалю.

Тонкощі дієти.
Розраховуючи свою "дієтичну норму" фініків, важливо враховувати і специфіку складу сухофруктів: після видалення вологи будь-які сухофрукти, і фініки не виняток, стають концентрованими джерелами цукрів, тому їх енергетична цінність, співвідношення кількості калорій до ваги продукту, набагато вище, ніж, приміром, енергетична цінність свіжих фруктів. Іншими словами, одне і таж кількість свіжих фруктів і фруктів сушених забезпечує організму абсолютно різну кількість енергії або калорій, при розщепленні яких організм отримує необхідну для нормальної роботи енергію. Половини склянки сухофруктів достатньо, щоб отримати таку ж кількість вуглеводів, основного джерела "палива" для організму, яке міститься, наприклад, у двох яблуках середнього розміру. Особливо добре це помітно саме на прикладі фініків: по-перше, фініки містять до сімдесяти відсотків натуральних цукрів, а, по-друге, в ста грамах фініків міститься двісті вісімдесят калорій і майже сімдесят грамів легко засвоюваних організмом вуглеводів. Переваги і недоліки.

У фінікової дієти, як і у будь-якої іншої дієти, розпорядок вживання тільки обмеженого набору продуктів протягом певного проміжку часу, є певні переваги і недоліки, характерні, скоріше, для монодіет в цілому. Головне достоїнство таких дієт, і фінікової дієти в тому числі - це їх безумовна ефективність: різке і суттєве обмеження кількості вживаних з їжею калорій призводить, по-перше, до того, що організм в якості додаткового джерела енергії починає використовувати спалювані жирові відкладення, а, по-друге, до виведенню надмірної рідини з організму. Усунення застою рідини - один з основних плюсів фінікової дієти, адже надлишок рідини в організмі не тільки стає "винуватцем" одного-двох кілограмів зайвої ваги, але й провокує набряклість. Зрозуміло, для того, щоб фінікова дієта виявилася максимально дієвою, не можна забувати про адекватну кількість рідини: дотримуючись фінікової дієти, як і будь-якої іншої монодієти, дуже важливо пити якомога більше рідини - до двох літрів чистої негазованої води або зеленого чаю, сприяє схудненню, в день.

Очевидний мінус фінікової дієти полягає в неповноцінності раціону харчування, яке пропонується такою дієтою. Фініки, звичайно, містять багато різноманітних поживних речовин, але далеко не повний набір тих корисних речовин, вітамінів і мінералів, які необхідні для повноцінної роботи всіх систем організму. Саме з цієї причини фінікової дієти не можна дотримуватися занадто довго - незбалансоване харчування завжди небезпечно непередбачуваними і неприємними наслідками для здоров'я, від легкого авітамінозу до порушень травлення.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Кожна жінка хоче виглядати ідеально, тому завжди намагається за собою доглядати. Але через особливості організму...
Батьківщина фініків - країни Сходу. Звідти ці чудові фрукти і потрапили до нас в країну. Корисність і шкода фініків...
Афродизіаки - це продукти, які підвищують сексуальну активність людини. Як правило, такий провіант містять велику...
Це смачні корисні східні солодощі, що не вимагають великих зусиль для приготування....
Scroll To Top