Рекомендуємо прочитати

Основні принципи інвестування. Особисті інвестицій

article1359.jpg

Отже, Ви стали відкладати гроші для інвестицій. Наступне питання: куди інвестувати?Є різні варіанти інвестицій. Але перш за все давайте разом уточнимо основні принципи інвестування:

1. За своєю суттю інвестування - це відстрочка винагороди. Інвестуючи, Ви відмовляєтесь від того, що можете отримати прямо зараз, заради більш значних вигод у майбутньому. Щоб придбати дорогі речі, машину або квартиру, Ви спочатку накопичуєте кошти, а потім інвестуєте їх. Точно так само Ви можете досягти фінансової безпеки, незалежності і свободи.

2. Інвестування - не більше ніж засіб. Інвестиційні інструменти слід вибирати, виходячи з фінансових цілей і Фінансового плану.

3. Інвестуючи, не можна уникнути ризику. Ризик присутній завжди, в тому числі і тоді, коли Ви не вживаєте ніяких дій. Тому інвестор не може уникнути ризику - але він може керувати ним. Стратегія управління ризиками заснована на таких принципах:
- Чим більше Ваш досвід і Ваша фінансова освіта - тим менш ризиковані для Вас інвестиції.
- Вибирайте інвестиційні інструменти з рівнем ризику, відповідним до поставлених Вами ціле. Ваш фінансовий план може включати в себе кілька різних цілей, кожна з яких допускає свій рівень ризику.
- Використовуйте ефективні інвестиційні інструменти. Ефективним вважається інвестиційний інструмент, що забезпечує найбільшу прибутковість при заданому рівні ризику. Таким чином, існують ефективні інвестиційні інструменти як з високим, так і з низьким рівнем ризику. Для ефективних інвестиційних інструментів діє загальна закономірність: чим вище рівень ризику, тим вища можливість прибутків, і навпаки.
- Диверсифікуйте Ваш інвестиційний портфель: вкладайте Ваш капітал в кілька інвестиційних інструментів одночасно. Думаю, при розмірі інвестиційного капіталу від декількох мільйонів гривні і вище не варто вкладати в одну інвестиційної схемою більше 30% Вашого капіталу. А при капіталі від 200-300 тисяч доларів і вище - більше 20% Вашого капіталу. Бажано вибирати інвестиційні інструменти Вашого портфеля таким чином, щоб вони не були взаємопов'язані. І ймовірність одночасного виникнення збитків по них була невелика.

Приклад: у разі значної інфляції, що веде до знецінення банківських вкладів, нерухомість швидко зростає в ціні.

- Диверсифікація дозволяє також впевненіше використовувати більш дохідні (і більш ризиковані) інвестиційні інструменти.
- При інвестуванні заздалегідь плануйте свої дії при будь-яких можливих варіантах розвитку подій

4. При розміщенні кожної інвестиції слід планувати стратегію виходу:
- Якщо прибутку - наприклад, «домашні гроші»: при досягненні сумарного прибутку, рівного початково вкладеного капіталу, цей капітал вилучається. Таким чином виключається ризик втрати початкового капіталу. Для решти коштів знову визначається стратегія виходу.
- Якщо збитках - наприклад, «стоп-наказ» при торгівлі акціями на фондовому ринку. Якщо курс акцій, які Ви придбали в розрахунку на підвищення, проти Ваших припущень знижується до рівня, встановленого в «стоп-наказі», акції автоматично продаються, що дозволяє обмежити Ваші можливі втрати.
- По часу - інвестиційний горизонт: інтервал часу, на який Ви плануєте вкласти свої кошти в цю інвестицію.

5. НІДЕ І НІКОЛИ не буває таких можливостей заробити на інвестиціях, як у період кризи або серйозної корекції ринку.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top