Рекомендуємо прочитати

Договір - запорука успішного весілля

article1419.jpg

Весілля - найголовніша, найважливіша і урочиста подія в житті кожного. Справжнє весілля буває всього один раз, як би це не спростовувалося. Підготовка до весілля займає досить багато часу, адже потрібно продумати масу речей і, власне, організацію свята.

Тут саме час подумати: а що буде, якщо не з'явиться, наприклад, фотооператор (відеооператор і так далі)? У поспіху шукати заміну? А якщо заміною буде зовсім не професіонал? Свято буде зіпсований назавжди. Навіть якщо заміна виявилася хороша, Ви все одно понесете деякі фінансові втрати і неабияк понервуєте.

Згадайте свої права і не здійснюйте дилетантських промахів і помилок. Якщо Ви платите за які-небудь послуги, Ви - замовник. А той, кому Ви ці послуги замовили - виконавець. Тому все регулюється відповідними документами - опис послуг проводиться в договорі, а факт отримання грошей виконавцем - розпискою про отримання. Все! Виконавець ні в якому разі не зможе відкрутитися у відповідь на Ваші претензії по наданню відповідної послуги. Всі вже зафіксовано. Нижче наведені рекомендації по укладанню договорів.

Договір на надання банкетних послуг з рестораном або кафе. Ну яке весілля без приміщення? Відсутність такого зіпсує свято неабияк. У договорі слід показати всі найважливіші аспекти з обслуговування Вашого свята, як то: кількість осіб, дату і час, меню, сума, на яку надаються послуги, і перелік послуг з проведення. Пам'ятайте, від правильно складеного договору залежить багато чого. Не рідкісні випадки, коли ресторатор висував абсолютно безглузді і несподівані вимоги до доплати за витрату електрики - використання кондиціонів та розетки для музичної апаратури. Але ресторатор був правий. Тому бажано в договорі передбачити безліч деталей, чим більше, тим краще. Знайте - при найменшому порушенні хоча б одного пункту договору Ви маєте право вимагати компенсації у вигляді повернення грошових коштів.

Також Ви можете зажадати відшкодування збитків, причиною яких є порушення договору. Причому збитком може вважатися сума, рівна різниці між ціною послуг цього ресторану і цінами іншого ресторану, який довелося замовити.

Договір не повинен бути завірений нотаріально, потрібні лише підписи замовника і виконавця. Замовник, звичайно, фізична особа.

Договір з ведучим, фото, відеооператором. Важливо знати, чи зареєстрований Ваш провідний як індивідуальний підприємець або чи є він представником якоїсь організації. Якщо це так, то потрібно скласти договір. У договорі зачіпається порядок оплати, відповідальність за невиконання та термін здачі готових матеріалів.

Якщо Ваш виконавець приватна особа, то договір необов'язковий. Досить розписки про отримання грошей, в якій Ви можете вказати і термін виконання робіт, і всі Ваші домовленості. Найголовніше - заручитися паспортними даними. Вони повинні бути присутніми в договорі (розписці).

Договори з оформлювачами залу, транспортними компаніями та іншими. З цими компаніями потрібно укласти договір і іншого виходу немає. Адже Вам дуже важливо бачити в потрібний час блискучий лімузин біля під'їзду, а по приїзду на місце проведення - красивий зал в потрібній Вам колірній гаммі.

У договорі з транспортною компанією вкажіть марку автомобіля, загальний час замовлення, час подачі та інші, потрібні, важливі для Вас умови.

Не зайве буде й ознайомитися з таким поширеним явищем, як завдаток. Він дуже добре дисциплінує обидві сторони-учасниці договору. Якщо ж Ви захочете змінити виконавця, або весілля з якихось причин не відбудеться, то майте на увазі - завдаток назад Ви вже не отримаєте.

Знайте, що сума вважається завдатком тільки при складанні відповідного письмового договору.

Можливо, ви вважаєте, що складання договору нудно і утомливо, тим більше що їх доведеться складати так багато. Та й виконавець може сприйняти складання договору в багнети, що, до речі, вже привід задуматися про їх порядність та професіоналізм. Не відступайте! Договори врятують Вас від самих неймовірних непередбачених ситуацій. Вони врятують Вам не тільки нервові клітини, які, як всі знають, не відновлюються, і гроші, які так важливі для молодої сім'ї, але й настільки значимий свято. Дана стаття не вигадана, вона вистраждана багатьма молодятами.

І нехай Ваше весілля буде щасливим і, дай Бог, єдиним у Вашому житті! Нехай ніщо не затьмарить Ваше свято!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Коли призначені дата і час самого щасливого дня у вашому житті, тобто весілля, ви з жахом розумієте, що навіть не...
Вибір ресторану для весілля досить клопітка і відповідальна справа. Перед тим як зробити свій остаточний вибір, вам...
Весілля - саме хвилююча і урочиста подія для закоханої пари, тому до її підготовки варто поставитися відповідально. Хто...
Якщо підійти з розумом до організації весілля, то це красиве торжество стане не дуже обтяжливим для вашого гаманця....
Scroll To Top