Рекомендуємо прочитати

Названо найнебезпечніші продукти для серця і судин

article3667.jpg

Споживання великої кількості продуктів з “прихованими” жирами і сіллю є головною причиною серцево-судинних проблем.

Ось п’ятірка продуктів, небезпечних для серця і судин:
1. Всі вироби з модифікованими жирами: здобне печиво, торти з кремом, багато жирних сирів.
2. Копчені і сирокопчені ковбаси, покупні паштети (в них дуже багато жиру).
3. Ікра – червона і чорна.
4. Шампанське і шипучі вина.
5. Пиво – більше 0,5 в день для чоловіків і більше 0,33 для жінок.

Високий тиск часто взагалі не відчувається
Думка про те, що високий тиск не можна не відчути (мовляв, обов’язково буде стукати в скронях, а серце буде битися як шалене) – великий міф! На жаль, багато гіпертоніків дізнаються реальні цифри свого тиску вже на лікарняному ліжку, куди відправляються після “раптового” серцевого нападу.

Коронарні артерії засмічуються поступово, і порушення судинного тонусу теж дає організму шанс – нібито – адаптуватися. В результаті серце звикає працювати на межі, не доставляючи нам зовнішніх незручностей. А в один момент – гострий напад.

Щоб цього не сталося, всім людям після 35 років рекомендується хоча б раз на тиждень вимірювати тиск домашнім тонометром. Верхня межа норми – 140/80 одиниць. Всі розмови про те, мовляв, “мій робочий тиск – 150/90”, дурість!

Перший симптом – поганий сон
Прийнято вважати, що перша ознака ішемічної хвороби – болі в лівій частині грудної клітини. Але насправді так проявляється або вже розвинулася стенокардія (вже запущена ІХС), або взагалі проблеми, що не мають відношення до серця, наприклад, гастрит, панкреатит або невралгії.

У свою чергу серед частих перші “дзвіночків” серцево-судинних неполадок:
– порушення сну (найчастіше це або коли не можете толком заснути ввечері, така гарячкова тривожність, або якщо частенько схоплюєтеся серед ночі);
– денна втома – здавалося б незрозуміло від чого;
– відчуття нестачі повітря при звичних фізичних навантаженнях.

Правила фітнесу для серця
Найбільш шкідливі для серця і судин – короткочасні спортивні заняття з великим напруженням (наприклад, штанга і все “залізо”). Чим крутіший і професійніший тренажер, тим вищий ризик “зірвати” серце.

Не тренуйтеся “на публіку”, мовляв, ось як я можу. Не женіться за ритмом сусідів по спортзалу – у кожного своя підготовка, та й мізки теж.

Слідкуйте за пульсом. Якщо він під час спортивного навантаження зашкалює за 130-140 ударів в хвилину, то починають, як кажуть фахівці, “горіти” м’язи, в тому числі найголовніший – серце. Справа в тому, що при такій напрузі того кисню, який організм здатний отримати, не вистачає для вироблення потрібної енергії. В результаті починається кисневе голодування, задишка і перевантаження серця.

Найкорисніші для судин – аеробні навантаження з великою амплітудою рухів (бігова доріжка, пілатес, плавання). Щоб зігнати щільний і небезпечний для стану серця жир на животі (тобто абдомінальне ожиріння), потрібно займатися не менше 40 хвилин за раз. Тільки після цього часу можна “розворушити” клітини шкідливого жиру на боках і талії.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Ароматні, пишні і смачні булочки, пиріжки з різними начинками, торти, кекси, рулети та пироги, всі ці ласощі не зможуть...
У протягом досить довгого часу часте харчування (5-6 разів на день) позиціонувалося як кращий режим для бажаючих...
Нирки - це свого роду фільтри, які очищають кров від продуктів обміну. Щоб полегшити роботу ниркам, потрібно звернути...
Ще в давнину лікарі ставили точний діагноз, просто подивившись на пацієнта, так як багато захворювань залишають свій...
Scroll To Top