Рекомендуємо прочитати

Користь і шкода солі для здоров'я

article3259.jpg

Незважаючи на численні суперечки про користь і шкоду солі, цей харчовий продукт вкрай необхідний для життєдіяльності людини. Недарма здавна на Русі дорогих гостей зустрічали хлібом-сіллю, а в часи голоду і тривалих воєн цим продуктом запасалися заздалегідь. Сіль - практично незамінний компонент на кухні кожної людини, вона присутня в багатьох продуктах харчування. Більшість з нас не в змозі відмовитися від страв, приготованих за допомогою солі, так як вона значно покращує їх природний смак.

Щоб не порушити нормальний баланс нашого організму, зовсім без солі жити неможливо. Сіль - головний постачальник таких найважливіших елементів правильного функціонування організму, як натрій і хлор. Третина натрію міститься в кістках людини, інша кількість переважає в нервових і м'язових тканинах, в позаклітинних рідинах, причому самостійна вироблення натрію організмом неможлива. Розглядаючи питання користі і шкоди солі, потрібно відзначити, що натрій виключно необхідний для міжтканинного і внутрішньоклітинного обміну речовин, активізації травних ферментів, регуляції кислотно-лужної рівноваги, накопичення рідини в організмі людини. Звичайно, можна отримати натуральний натрій з буряка, моркви та іншої рослинної їжі, але його присутність в цих продуктах дуже незначне. У свою чергу хлор, що міститься в тканинах людини, незамінний у регуляції водного обміну і осмотичного тиску, в утворенні соляної кислоти шлункового соку. Хлор мається в таких харчових продуктах, як м'ясо, молоко, хліб.

Користь і шкода солі залежать від рівня її споживання і фізичних навантажень індивідуально для кожної людини. У сучасному світі люди, будучи заручниками цивілізації, досить часто отримують неправильне і нерегулярне харчування. У результаті для збудження апетиту ми починаємо посилено добавляти в їжу неабияку кількість солі, що нерідко сприяє утриманню великого об'єму води у своєму організмі. Це може принести до безлічі неприємностей для роботи серця, кровоносних судин, нирок, жовчного і сечового міхура, обезводнити тканини, довівши їх до критичного стану. Так, якщо напередодні ввечері зїсти велику кількість солоної їжі, наприклад, оселедець або квашену капусту, то на ранок можуть з'явитися мішки під очима, стануть молорухливими кисті рук, опухнуть ноги. Це відбувається тому, що ми перевантажили свої фізіологічні потреби сіллю, і нирки, переробивши необхідну кількість, відклали решту солі в інших частинах організму.

Необхідно відзначити, обговорюючи питання користі і шкоди солі, що сучасна промисловість випускає кам'яну, морську і рафіновану сіль. Вживання кам'яної солі при правильному застосуванні не повинно принести відчутної шкоди, особливо часто вона використовується для домашніх заготовок тривалого зберігання. Рафінована сіль, типу "Екстра", проходить значну термічну обробку, очищається від домішок, в результаті чого з її складу йдуть практично всі необхідні для організму речовини і мікроелементи. Сама корисною вважається високоякісна нерафінована морська сіль, процес випарювання якої відбувається природним шляхом, під впливом сонячних променів. Морська сіль зберігає абсолютно всі природні мінеральні компоненти, повністю переробляється організмом. Через те, що при термообробці губляться багато корисних властивостей морської солі, її краще додавати в готові страви.

В ідеалі добова потреба вживання солі не повинна перевищувати 3 - 5 грамів, але при рясному потовиділенні, пов'язаних з жаркою порою року або фізичними навантаженнями, необхідно збільшити споживання солі до 10 - 15 грамів, що винятково важливо при розгляді користі і шкоди солі. Головне, щоб кількість солі, що приймається за добу, не приносило відчутної шкоди організму. Якщо ми зуміємо раціонально користуватися природними дарами, то ніколи не назвемо сіль "білою смертю".

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Срібні речі напевно є в кожному будинку і у кожної людини. Коли купуєш срібну річ, вона блищить і виблискує. І як не...
Найголовніше в будинку - затишок. А затишку не буває без чистоти. Як її підтримувати, щоб раковина блищала білизною,...
Як вибрати гарні спеції? У першу чергу, читайте упаковку. Сіль, мелений коріандр, мелений лавровий лист (який теж у...
Як відомо, споживання рідини дуже важливо для організму, і слід бути уважними до того, яку воду ми п'ємо. Вода з крана...
Scroll To Top