Рекомендуємо прочитати

Що робити, якщо у вас розбився градусник

article3135.jpg

Як зібрати ртуть з розбитого градусника
Існує багато способів, щоб зібрати розлиту ртуть від розбитого градусника. Це можна зробити, за допомогою кульочка з паперу, змітаючи ртуть від градусника в нього як в совок. Також дрібні рухливі кульки добре прихоплюють за допомогою маленьких шматочків скотча або пластиру.

Можна використовувати спринцівку, але потрібно призвичаїтися швидко і плавно перевертати її вгору отвором, в той час коли засмоктується кулька, інакше вона випаде знову.

Занадто малі ртутні кульки, що витекли з розбитого градусника, видаляються вологим папером, який спочатку розмочують, а потім віджимають. Потім, все зібране складається в банку, яка наповнена водою або розчином марганцівки (2 г - на 1 літр води). Банка повинна бути з кришкою, що закручується.

Категорично забороняється збирати ртуть пилососом, так як інтенсивне перемішування ним повітря, лише підвищує концентрацію парів у повітрі квартири.

Розбитий градусник: обробка приміщення
Природно, повністю зібрати ртуть від розбитого градусника практично не вдається. Так чи інакше, кілька кульок ртуті можуть залишитися непоміченими. Щоб, не допустити їх випаровування, потрібно перевести ртуть в окислений і не летючий стан.

Для цього її потрібно обробити спеціальними розчинами. У домашніх умовах можна приготувати ефективний засіб нейтралізації - це розчин марганцівки (2 г-на 1 л), в який додано 100 грам 9% оцту. Також, можна використовувати мильно-содовий розчин (4% розчину мила в 5%-ном водному розчині соди) або 4-5% розчин хлораміну.

А вже, через кілька годин, можна починати прибирати оброблену поверхню простим мильним розчином. Після знищення джерел випаровування, посилено провітріть приміщення для видалення накопичилися в повітрі парів ртуті.

Отруєння ртуттю з градусника
Потрібно завжди пам'ятати, що ртуть і матеріали, які ви використовували при її зборі не можна виливати в каналізацію і спалювати. Концентрація парів після розбитого градусника не надто перевищує допустиму норму. Тому сильні і гострі отруєння малоймовірні. Ртуть від розбитого градусника необхідно негайно прибрати. При збиранні ртуті від розбитого градусника ні в якому разі не можна використовувати пилосос. У кімнаті, де був розбитий градусник, обов'язково потрібно провести генеральне прибирання.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top