Рекомендуємо прочитати

Як вибрати шубу: поради експерта

article2375.jpg

Яка дівчина не мріє про покупку шуби? Мабуть, тільки та, якою її недавно подарували.

Але якщо з покупкою шуби з штучного хутра у вас навряд чи виникнуть труднощі, то натуральне хутро вибрати набагато складніше. За ту високу ціну, по якій його продають, ви повинні отримати тільки якісну шубу, яка буде віддано зігрівати і не зношуватися протягом декількох сезонів. На менше погоджуватися не радимо, тому за інструкціями, як вибрати шубу з натурального хутра, ми звернулися до професійного хутровиків. Правда, імені його ми вам повідомляти не будемо - дуже вже він не хоче, щоб "хутрові" колеги на нього образилися за розкриття професійних таємниць і їх маленьких секретів. А ось що це за таємниці і секрети, читайте далі!

1. Яке хутро тепліше?

Хутро, яке володіє найбільш густим ворсом, - це хутро песця, чорнобурки та лисиці. Чим щільніший і товщий хутряний прошарок, тим більше високими теплозахисними властивостями володіє хутро.

2. Як вибрати країну-виробника?

Найкращі натуральні хутра виробляються в країнах, де стоять морози, - це Росія, Канада, США та Фінляндія. Природу обдурити неможливо: по-справжньому густе і тепле хутро буде тільки у тварин, вирощених в холодному кліматі.

3. Чи можна визначити якість шуби на дотик?

Стовідсоткової гарантії дилетант дати собі не зможе. Сьогодні існують техніки, які дозволяють підстригти хутро кролика так, що він по вигляду не відрізнятиметься від норки. Але є кілька способів, які ви можете використовувати. Щоб перевірити якість шкіри, спробуйте стиснути і розтиснути шкурку в кулаці. Вона повинна розпрямитися і прийняти початкову форму. Потім її потрібно сильно струснути. Хутро має після цього встати на місце і не зім'ятися. Можна спробувати пощипати хутро - воно не повиненно обсипатися. Але сама вірна рада - узяти з собою в магазин професійного хутровика.

4. Які ознаки відразу видають неякісне хутро?

У неякісної шуби шкіряна тканина ламка і тендітна, на дотик груба і схожа на папір, а при струшуванні шуби видає стрекочущий звук. Якщо волосся шуби пересушене, воно буде ламатися і деформуватися. Нерівний колір говорить про неякісне фарбування, хоча іноді це буває і навмисним дизайнерським рішенням.

5. Чим фарбоване хутро гірше хутра природного кольору?

Сучасні барвники не погіршують якість хутра, але споконвіку кращими вважалися натуральні відтінки. За допомогою фарбування дуже часто намагаються затемнити якісь дефекти або імітувати більш дорогий вид хутра, наприклад, пофарбувати кроляче хутро під рись.

6. Що краще: стрижене хутро або довгий ворс?

Нестрижене хутро володіє більшою зносостійкістю. Як і у випадку з кольоровим хутром, стрижене хутро дозволяє приховати недоліки у вигляді лисин або нерівностей на хутряних пластинах.

7. Чим шуба зі шматочків відрізняється від шуби з пластин?

Шматочки - це завжди відходи виробництва. Подумайте самі, скільки потрібно праці та ниток, щоб це все поєднати. Виходить скоріше текстильний товар, ніж хутряній. Природно, шуба з хутра цільними шкурками коштує дорожче, тому що на неї йдуть найцінніші шматки хутра. Шубу ж зі шматочків вже через кілька сезонів доведеться реставрувати, а це обіцятиме додаткові витрати.

8. Скільки в середньому повинна коштувати шуба з натурального хутра?

Ціна залежить від шкуряного напівфабрикату і його місця виготовлення, від країни-виробника самої шуби і від бренду. Китайське хутро - найдешевше, російське - трохи дорожче, європейське і американське - найдорожче. Далі все залежить від конкретного місця продажу, яке формує свої націнки.

9. Де краще купувати шубу?

Я раджу купувати шуби в невеликих ательє при хутряних фабриках, де магазин і постачальник представлені в одній особі, а не розділені тисячами кілометрів. Шуби там виготовляються невеликими партіями, і ризик нарватися на неякісну модель менший. Також в ательє можна відразу ж внести свої невеликі корективи в дизайн шуби: вкоротити поділ або рукав, прибрати капюшон, додати пояс ...

10. Скільки коштує пошити шубу на замовлення по власному ескізу?

В середньому пошиття хутряного виробу на замовлення обійдеться від 5 000 грн. без урахування вартості хутра. Щоб вибрати ательє для пошиття шуби, я раджу обдзвонити не менше десяти ательє і дізнатися, які гарантії вони дають на свою роботу.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top