Рекомендуємо прочитати

Особливості написання резюме

article1381.jpg

При пошуку роботи звертатися до роботодавця без надання резюме вважається поганим тоном. На що потрібно звернути увагу при написанні резюме.

Резюме - це не автобіографія, в якій ви детально описуєте вашу трудову діяльність, а коротка інформація про себе, складена за певними правилами. Цей документ схожий рекламній листівці, в якій в якості "товару" пропонується ваш професіоналізм. Проявивши винахідливість, можна вигідно подати себе в резюме, навіть не маючи досвіду роботи.

Слід звернути особливу увагу при його написанні. Перш за все, це стосується особистої інформації, як для чоловіків, так і для жінок.

За законом, при працевлаштуванні в Україні чоловіки і жінки рівні. Однак на практиці в Україні більше 47% жінок стикаються з дискримінацією при влаштуванні на роботу.

Жіноче резюме: без фото, але з інформацією про дітей

За інших рівних, жінкам пошук нової роботи дається складніше, ніж чоловікам. Часто дівчатам відмовляють в роботі у зв'язку з тим, що їм пора заводити дитину, а компанія має потребу в перспективних кадрах. Як не дивно, перешкодою до отримання роботи може стати навіть приваблива зовнішність - тому експерти не радять жінкам відсилати резюме з фото.

Більшість роботодавців воліють брати співробітників без дітей або вже з дорослими дітьми. Якщо у вас є маленькі діти, варто вказати в резюме, хто вам буде допомагати у вихованні (непрацююча бабуся або няня). Не буде зайвим і серйозно підготуватися до більш докладних питань на цю тему при зустрічі з роботодавцем.

При написанні резюме жінкою, у графі "сімейного положення" допускається тільки три варіанти відповіді: заміжня, не заміжня, розлучена.

Останнім часом жінки визначають свій сімейний статус як "цивільний шлюб", що з юридичної точки зору вважається реєстрацією відносин в органах РАГСу, проте в побуті цей термін вживається, коли сімейні відносини не скріплені ніякими зобов'язаннями. В результаті, це дає привід для сексуальних домагань, які, на жаль, не рідкісні на роботі.

Чоловіче резюме: поза політикою і релігією

Чоловікам при заповненні резюме не варто вказувати наявність чи відсутність, а також вік дітей. Маленькі діти - негативний сигнал для працедавця. Якщо ви не одружені і у вас немає дітей, краще опустіть і не вказуйте цю інформацію, часто кадровики бачать проблеми в такій ситуації і їм простіше запросити кандидата з позитивним резюме.

Ще кілька порад для чоловіків від журналу Men's cult: при написанні резюме не варто вказувати свою сексуальну орієнтацію, віросповідання, політичну позицію, свої фізичні дані і недоліки.

Витримка і почуття гумору підуть на користь кандидатам будь-якої статі

І пам'ятайте, що резюме - це перший і початковий етап проходження співбесіди, тому іноді при його написанні можна вдатися до деяких хитрощів: щось приховати або прикрасити. Однак потрібно бути завжди готовими до того, що допитливий роботодавець може викрити вас у неточностях. Проявіть витримку, почуття гумору і доброзичливість, які допоможуть вам, якщо потрібно, з честю вийти з положення, що склалося.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top