Рекомендуємо прочитати

Правила етикету під час бесіди

article1835.jpg

Правильно вести бесіду в цивілізованому суспільстві можна навчиться, потрібно тільки навчиться виробляти в собі певні навички спілкування з людьми. Не кожна людина може вести невимушені і розумні бесіди. У мистецтві вести бесіду необхідно довго вправлятися, при цьому не варто бути занадто балакучим, потрібно добре орієнтуватися в загальній темі розмови, також потрібно підлаштовуватися під співрозмовника і після довгих тренувань ви зможете стати приємним і цікавим співрозмовником.

В першу чергу в бесіді потрібно намагатися не вживати крикливого «Я», культурний тон поведінки вимагає уникати в розмові зі співрозмовником неприємних для нього тим чи тих які будуть викликати нудьгу.

Для підтримки розмови необхідно вибирати теми, які будуть цікаві вашому співрозмовнику. Вести розмову на мові не зрозумілій для інших людей досить некоректно.

Кожне слово має вимовлятися дуже чітко і впевнено, щоб ваш співрозмовник міг вас зрозуміти. Але в теж час ви не повинні дуже голосно розмовляти, щоб ні в якому разі не опинитися в незручному становищі. Якщо у вашу бесіду втручається третій опонент, а ваша розмова був інтимного характеру, вам потрібно бути дуже коректним і делікатним.

Ні в якому разі не можна під час розмови показувати, що вам нудно або те, що ви хотіли б розмовляти з іншими людьми. Також не можна тримати в руках, які небуть предмети, які можуть вас відволікати від бесіди або весь час дивитися на годинник.

Щоб у розмові з незнайомими людьми ви відчували себе впевнено і невимушено, щоб без проблем починати бесіду і вільно розмовляти на будь-які теми, потрібна спеціальна підготовка. При цьому слід враховувати, що в будь-якому цивілізованому суспільстві ви повинні бути максимально природним, упевненим і спокійним.

Кількість обговорюваних проблем може бути дуже різноманітним, але слід вести розмову тільки на ті теми, в яких ви впевнені. Не розказуйте співрозмовникам про свої проблеми, неприємності, хвороби або роздуми про погоду.

Щоб ваша розмова з іншими була цікавою і привертала увагу співрозмовників, потрібно мати гарне почуття гумору і велику винахідливість.

З людиною, яку ви погано знаєте можна поговорити про погоду, так як така тема сама безконфліктна і вам зовсім не потрібно придумувати тему для розмови.

У бесіді з незнайомою людиною найкраще не вести бесіди на особисті теми або про своє життя. Після розмови про погоду можна завести бесіду на тему телебачення, спорту чи газетних новинах. Зрештою, ви зможете знайти цікаву тему для співрозмовника.

Під час прийому гостей в домашніх умовах, може несподівано для всіх виникнути незручна тиша і в цьому немає нічого страшного. У такий незручний для всіх момент можна пригостити всіх чаєм і тортом і бесіда знову поновитися.

Ведення дискусії — це велике мистецтво, яке може вести далеко не кожен. Включаться в дискусію потрібно відразу, при цьому уточнюючи які уявлення у дискутуючи про представлених темах, які стали предметом для обговорення. Щоб відстоювати свої позиції необхідно приводити свої незаперечні факти про яких не знає співрозмовник. Не вживайте такі слова під час розмови, як «егоїст», «тугодум», «цинік», щоб ні в якому разі не образити співрозмовника. У розмові потрібно уникати будь-яких узагальнень. Щоб дискусія не перетворилася на сварку або лайку коли ви будете відстоювати свою точку зору, а не намагатися образити свого співрозмовника.

Вихований і цивілізована людина під час бесіди не буде розповідати оточуючим людям про свою роботу, сім'ю і дітей, особисте життя, хвороби, переживання і звички. Також він не буде розповідати про те, чим займався з ранку. Культурна і вихована людина ніколи не буде розпускати плітки.

Якщо ж з вами намагаються заговорити на таку тему, потрібно делікатно відповісти що вас це не стосується. Якщо ви почули що пліткують про вас, не варто звертати на це своєї уваги. Дуже часто можуть обговорюватися теми з приводу зовнішнього вигляду знайомих людей, не варто підтримувати подібні бесіди, так як вони є некоректними.

У маленьких компаніях не потрібно починати розмову з тем, які будуть незрозумілими ваші співрозмовникам, це дуже неввічливо, також не варто розмовляти з натяками, які будуть зрозумілими лише деяким людям. Якщо в компанії менше семи присутніх, потрібно підтримувати загальну тему розмови, а не інші окремі бесіди. Не варто в бесіді з іншими людьми розмовляти іноземними мовами, якими не володіють ваші співрозмовники.

Дуже не красиво під час розмови перебивати співрозмовників, особливо якщо людина похилого віку. Не підказуйте слова оповідачеві, виправляти помилки в словах, закінчувати за нього фразу.

Не бажано робити дорослим людям будь-які зауваження, це можуть собі дозволити тільки молоді люди в дружніх відносинвх, між іншим.

Не слід випитувати у партнера про його хвороби, навіть якщо він зауважив, що погано себе почував зовсім недавно або раніше лежав у лікарні. Якщо співрозмовник побажає, то розповість про свою хворобу сам.

Не допитуйтесь у людей хто і скільки заробляє — це дуже негарно. Зовсім некоректно запитувати у знайомих жінок або дівчат про їхні заміжжя або про те чому вони не виходять заміж, дивуватися з цього приводу і взагалі заводити розмову на такі теми.

Якщо людина йде без пояснень або посилається на зайнятість, не варто вимагати від неї детальних пояснень. Якщо все-таки вам говорять причину відходу не потрібно переконувати його і не намагайтеся давати поради.

У жвавих компаніях всі чоловіки повинні робити приємні компліменти оточуючим жінкам, але робити це дуже коректно і зовсім не нав'язливо. Розмовляти потрібно спокійно, впевнено і не голосно, але дуже категорично при цьому, не вступаючи в дискусії. На сказаний комплімент відповідати короткою фразою.

На не смішний анекдот і нетактовність варто реагувати спокійно, хвилина тиші після таких висловлювань діє дуже добре, а через пару хвилин хтось повинен почати бесіду на іншу тему. Якщо ж людина продовжує розповідати свої нетактовні і анекдоти і жарти, які можуть приводити інших людей в абсолютне замішання, то один зі співрозмовників повинен зупинити його.

Не варто розповідати дуже багато анекдотів, при цьому, не даючи, людям схаменутися. Краще розповідати анекдоти в тему, ненав'язливі й веселі. Людина намагається блиснути своїм розумом і дотепністю дурними жартами, в більшості випадків справляють погане враження на оточуючих.

Потрібно вміти не тільки розмовляти, але й слухати. Не дивіться на співрозмовника «байдужими» очима, в яких може бути відбиті ваша неуважність і турботи. Коли людина вам щось розповідає, некрасиво відволікатися на інших людей, відводити погляд, ритися в сумці, весь час поглядати, на свій годинник або відволікати свою увагу на перегляд телевізора. Потрібно дивитися на свого співрозмовника з зацікавленням і час від часу вставляти зауваження при цьому підкреслюючи що така бесіда вам дуже цікава. Якщо ж тему розмови ви вже чули раніше, то відразу ж варто зауважити «Та я це вже чув і знаю про це», щоб потім не переривати свого співрозмовника. Важливий і культурна людина, ніколи під час розмови не буде переривати розповідь іншої людини, навіть якщо він чув його вже багато разів.

До дівчат та юнаків, яким вже виповнилося 18 років, варто звертатися на «ви». Вже зі знайомою людиною можна почати розмовляти на «ти», тільки після того як упевнитеся що ваш співрозмовник в цьому зацікавлений.

Також дуже важливі міміка та жести під час бесіди, за допомогою яких наша мова стає більш чіткою і виразною. Ваші жести мають бути виразними і чітко відточеними, але головне не перестаратися зі своїми жестикуляції.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top