Рекомендуємо прочитати

Як визначити, що вас збираються звільнити

article2026.jpg

На жаль, з роботи йдуть не тільки за власним бажанням. Це рішення керівництва рідко буває спонтанним. Тому є можливість скласти подальші кар'єрні плани або запобігти можливу ситуацію.

Чи може роботодавець звільнити "просто так"


Несподівана новина про звільнення будь-якого поставить в безвихідь. Раптовість цієї ситуації змусить приймати поспішні рішення, про які, можливо, доведеться шкодувати. Тому, якщо вам загрожує звільнення, краще дізнатися про це заздалегідь. Але просто так вам ніхто про це не скаже. Рекомендуємо звернути увагу на ряд ознак, які допоможуть передбачити близьку біду.

Проблеми в компанії


Нічого особистого. Можливо, ви просто потрапите під вимушене скорочення. У цьому випадку важливо вчасно визначити, що компанія зазнає труднощів, і почати опрацьовувати запасні варіанти. Повна зміна головного керівництва, чутки в колективі, зниження показників продажів або виробництва, закриття філій - це одні з ознак поганого самопочуття компанії. Помічайте зміни, і тоді новина про скорочення не буде для вас сюрпризом.

Загрози і причіпки


Строгі і різкі начальники не скупляться на погрози. Якщо ви насправді були винні, то незайвим буде зробити висновки зі своїх провин і спробувати виправити ситуацію, переступивши через свою гордість. Якщо ж ви відчуваєте, що вся справа лише в особистій неприязні, і це повторюється із завидною регулярністю, то погрози цілком можуть перерости в дії.

Якщо раніше до вас не було жодних претензій, а тепер начальство постійно чіпляється і стежить за кожним вашим кроків, то є ймовірність, що воно шукає привід вас звільнити. Якщо у вас нормальні стосунки з керівництвом, то краще обговорити цю ситуацію, перш ніж писати заяву про звільнення.

Посилення контролю так само може бути поганим сигналом. Від вас почали постійно вимагати доповідні і пояснювальні, різні звіти, хоча раніше цього не вимагалося, а будь-яке запізнення тепер прирівнюється до смертного гріха. Можливо, це перевірка, щоб визначити чи варто тримати вас у штаті. У цьому випадку викладайтеся на повну і навіть більше, і загроза звільнення відпаде сама собою.

Ігнорування


У вас вже не запитують поради, не прислухаються до вашої думки на нарадах, вам напряму не повідомляють важливу інформацію, завдання ви отримуєте тільки в письмовій формі і вони не підлягають обговоренню, хоча ви цілком компетентні у своїй роботі. Також ви можете помітити, що обсяг вашої роботи постійно зменшується, вам доручають все менше і менше завдань. Тут щось не так. Постарайтеся з'ясувати причину такої зміни ставлення до вас. Поговоріть про це з керівництвом або колегами, зайдіть з далека. Краще прояснити цю ситуацію, ніж не вчасно дізнатися, що в ваших послуг більше не потребують.

Головне в подібних випадках не сидіти склавши руки і чекати чим все закінчиться. Робіть висновки з ваших ситуацій, намагайтеся вирішувати проблеми. Краще потурбуватися новою роботою заздалегідь, якщо не вдасться знайти іншого виходу.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top