Рекомендуємо прочитати

Як зберегти здоровий зір

Дарія Полякова  2463 дня назад (10 березня 2013)
Через очі ми отримуємо близько 80% інформації. Як зберегти їхнє здоров'я?
""
Зображення зменшенно. Клацніть, щоб побачити оригінал.


Візьміть 20-секундну перерву

Екран комп'ютера провокує втому і сухість очей. Слідуйте правилу 20/20/20: кожні 20 хвилин дивіться удалину щонайменше на 20 метрів попереду вас протягом мінімум 20 секунд. Відстань від очей до дисплея повинно бути не менше 25 сантиметрів і розташований він трохи нижче рівня очей.

Завжди носіть сонцезахисні окуляри

УФ-випромінювання може викликати такі захворювання, як катаракта, опіки рогівки і навіть рак. Тому носіть сонцезахисні окуляри, які блокують UV-A і UV-B промені. Це допоможе запобігти розвитку серйозних захворювань.

Використовуйте захисні окуляри

Майже половина всіх травм очей відбуваються в домашніх умовах. Використовуйте захисні окуляри щоразу, коли є небезпека травмувати орган зору. Захисні окуляри можуть запобігти і 90% спортивних травм очей. Тільки пам'ятайте, що лінзи мають бути виконані з полікарбонатного пластику. Вони в 10 разів більше удароміцні, ніж інші матеріали.

"Підживлюйте" своє серце і очі

Продукти, які покращують циркуляцію крові по судинах, сприятливо впливають на серце, очі і зір. Додайте в свій раціон цитрусові, зелень, цільні зерна. Продукти, багаті цинком: квасоля, горох, арахіс, устриці, пісне червоне м'ясо і птиця також корисні. Звичайно, овоч № 1 для очей - морква, багата вітаміном А.

Не ігноруйте проблеми із зором

Якщо вас турбує свербіж і почервоніння, зробіть холодні компреси, закапайте очні краплі. Якщо вас мучить "пісок в очах", промийте їх чистою водою або фізіологічним розчином.

Зверніться до лікаря, якщо симптоми не проходять, а також при болях, виділеннях, набряклості очей.

Інші причини відвідати клініку: темні плаваючі плями, спалахи світла перед очима, порушення нормального зору.

Контактні лінзи

Завжди мийте руки перед контактом з лінзами. Використовуйте тільки чистячі засоби і краплі, призначені вашим очним лікарем. Вчасно міняйте лінзи і правильно їх носіть і зберігайте.

Знайте історію вашої хвороби

Високий кров'яний тиск і діабет можуть зменшити приплив крові до очей. Інші загрози: розсіяний склероз, аневризма та рак. Розкажіть своєму окуліста про будь-які поточні або минулі проблемах із зором або серйозні захворювання.

Читайте інструкції із застосування ліків

Багато видів ліків або їх комбінації можуть вплинути на зір. До них відносяться: анальгетики, антациди, заспокійливі препарати, антибіотики, антикоагулянти, протисудомні препарати, антидепресанти, гіпотензивні засоби, кортикостероїди, діуретики і оральні контрацептиви. Запитайте свого лікаря про можливі побічні ефекти.

Користуйтеся косметикою правильно

Косметичні засоби можуть бути гарним живильним середовищем для бактерій. Тому стежте за терміном їх придатності. Якщо ви схильні до алергії, не поспішайте пробувати відразу кілька нових кремів, а спостерігайте за реакцією на один косметичний продукт.

Регулярна перевірка зору

Якщо ви не носите окуляри і вам 21-40 років - перевіряйте зір кожні два роки. Тим, хто старше 40 років і носить окуляри чи контактні лінзи, слід відвідувати окуліста щороку. Ці візити повинні включати в себе розширене обстеження судин, очного дна, полів зору та інше.

Не забудьте зводити до офтальмолога свою дитину в 3 роки. Зі шкільного віку перевіряйте зір кожні два роки.

Киньте палити

Куріння підвищує ризик розвитку катаракти і посилює синдром сухого ока. Нікотин також "накопичує" наліт в крові і послаблює артерії. Це не тільки збільшує ризик серцевого нападу, але і може привести до пошкодження сітківки і викликати втрату зору.
Scroll To Top