Рекомендуємо прочитати

Як правильно доглядати за прикрасами із золота

article1793.jpg

Істина говорить, що мало купити прикрасу і вміти нею користуватися, необхідно вміти зі знанням справи як його зберігати.

• Якщо в довгоочікуваний відпочинок на морі ви відправилися із золотими прикрасами, то слід пам'ятати, що в багатьох популярних сучасних замках прикрас застосовується сталева пружина, яка в солоній воді починає швидко іржавіти. Тому, щоб не трапилося подібної неприємності, необхідно пред купанням всередину замка прикраси капнути крапельку машинного масла, хоча при його відсутності підійде будь-яке масло, яке утворює водонепроникну плівку. Після виходу з моря слід зробити промивання замка за допомогою прісної води.

• При сильному забрудненні золотих прикрас, потрібно зробити розчин засобу для миття посуду, а потім опустити в нього ці золоті вироби. Необхідно залишити їх в розчині на всю ніч або на весь вихідний день, час від часу проводити струшування посуду доти, поки з виробів не зійде бруд.

• Освіжити позолочені та золоті прикраси, потемнілі від часу, можна за допомогою соку цибулі. Для цього необхідно натерти їх поверхню цим соком, а потім залишити на 1,5 - 2 години. Потім слід прикраси обов'язково сполоснути під струменем простої води і дати їм просохнути.

• Якщо прикраси із золота втратили блиск, тоді їх потрібно промити в розчині мила, в який додано нашатирний спирт (з розрахунку 0,5 чайної ложки спирту на один стакан води). Потім їх слід обполоснути простою чистою водою і протерти. Для повернення блиску золотим прикрасам з каменями, нашатирного спирту необхідно узяти на склянку всього 6 крапель.

• При використанні таких косметичних засобів, як креми, мазі і т.п., які приготовані на основі солей і ртуті, золоті прикраси слід знімати. Виявляється, що, наприклад, ртуть здатна не тільки змінювати колір золота, залишаючи при цьому на золотому виробі білі плями, але і руйнувати саме золото.

• Не слід впливати на ювелірні прикраси із золота лужними миючими засобами, що містять йод і хлор.

• Золотий ланцюжок можна промивати в пляшці, струшуючи її злегка до тих пір, поки не зійде грязь, а потім просто просушити рушником. У таких прикрасах, як персні найбільше пилу здатне накопичуватися під каменем. Тому необхідно навернути шматочок вати на сірник, далі змочити її в гліцерині або одеколоні, або в суміші нашатирного спирту і магнезії, а потім почистити акуратно за допомогою сірника камінь і його оправу внизу і зверху. Потім за допомогою шматочка замші або фланелі слід кільце відполірувати. Не рекомендується оправу каменю чистити гострими предметами, аби не пошкодити камінь. Промити золоту річ можна просто в розчині води та нашатирю (на 1 склянку 6 крапель нашатирю). А ще добре золоті речі просто потримати в злегка підсолодженій воді.

• Для того щоб на золотих браслетах, сережках, годинах під час зіткнення з вологою шкірою не могли з'являтися темні плями, необхідно їх перед одяганням протирати фланеллю або замшею.

• Вироби, які мають вставки, необхідно берегти від дії на них швидко мінливих температур. Особливо дбайливо ставитися слід до золотих прикрасам з перлами, бірюзою, коралами. При дії на ці камені косметичних засобів, мильної піни, ацетону, духів, кислот, води і променів сонця колір цих каменів здатний змінюватися (особливо у бірюзи).

• Для зняття жирового нальоту з перлів на золотому виробі необхідно його просто промити у розчині мила і висушити. Не можна при виконанні домашніх робіт залишати на руці золоті каблучки з камінням або обручки, оскільки при цьому на поверхні каменя або кільця здатні з'являтися подряпини. Для зберігання золотих прикрас краще всього використовувати спеціальні футляри.

• Багато золотих виробів можна очистити способом ручної поліровки за допомогою повстяних вовняних або матер'яних щіток, на які нанесена крокусная паста у вигляді кашки, отриманої з пасти в слабо розбавленій в спирті або воді, або у вигляді порошку.

• Як правило, вироби з матовим золоченням або зі вставками з каменів і перлів є дуже чутливими до впливу на них хімпрепаратів, можна поєднувати способом поліровки м'якою щіткою із застосуванням при цьому розчиненого в нашатирі двовуглекислого бікарбонату натрію.

• Золоті вироби без каменів і вироби зі вставками, які не схильні до руйнівним діям хімікатів, слід очищати способом занурення на невеликий проміжок часу в трохи підігрітий розчин, до складу якого входять такі речовини: 30г. кухонної солі, 50г. вапна хлорного, 120г. двовуглекислого бікарбонату натрію і півлітра води. При використанні описаних вище останніх методів очищення золотих прикрас необхідно після обробки обов'язково промивати їх в чистій воді і просушувати.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Срібло є дивним ювелірним металом, що приховує в собі величезну цілющу силу. Ще з давніх часів цей вид металу мав широке...
Практично у кожного є якісь золоті прикраси, зараз це вже не є показником розкоші і багатства. Але все ж золото -...
Scroll To Top