Рекомендуємо прочитати

Скільки потрібно годувати дитину грудьми?

article3603.jpg

Годування грудьми починається з  підготовки грудей. Це дуже важливо, тому що всім відомо, що новонароджений малюк дуже ранимий, його імунітет схильний до різних інфекційних захворювань,  оскільки він ще зовсім не сформований. 

Тому, по-перше, слід взяти за правило - слідкувати за гігієною! Перед кожним годуванням мити руки з милом, обтирати груди кип'яченою водою, особливу увагу приділяючи соскам. Потім слід груди розтерти рушником, бажано, щоб рушник для грудей був індивідуальним і пропрасованим праскою з обох сторін. На початку годування груди трохи зціджують, особливо якщо вони тугі. Це робиться для того, щоб немовляті було легше смоктати, а також для того, щоб убезпечити малюка від різних інфекцій, які можуть потрапити в протоки грудних залоз. Після того, як годування буде закінчено, бажано просушити соски на відкритому повітрі.
 
Як правильно годувати грудьми новонародженого? Це питання досить спірне, зокрема, більшість суперечок виникає про те, яка поза максимально зручна під час годування груддю. Не важливо, як ви годуєте, важливо те, що під час годування повинно бути зручно і комфортно і вам, і, головне, вашому малюку. Годування - це спілкування матері та новонародженого. Воно повинно приносити задоволення, а не почуття незручності. У перші дні після пологів дуже зручно годувати малюка лежачи або сидячи в ліжку, підклавши подушку по спину. Однією рукою ви будете тримати новонародженого, а іншою рукою будете тримати груди, щоб дитині було зручно брати сосок. Бажано, щоб під час годування ваш новонароджена дитина щільніше прилягав до вашого тіла, так посилиться лактація, а малюк спокійніше буде смоктати молоко.

З часом ви з малюком знайдете найкращу позу для годування. Деяким жінкам зручніше годувати малюка лежачи на боці, підкладаючи для зручності під лікоть маленьку подушечку. Деякі розташовують новонародженого у себе на животі, інші годують сидячи. Під час годування грудьми ви повинні бути спокійні і розслаблені, щоб малюк їв не поспішаючи і був задоволений.
 
Вважається, що новонароджений смокче правильно, якщо він захоплює не лише сосок грудей, але і весь ореол, а його щоки і ніс прилягають до грудей. Так немовля не заковтує повітря. Тому не потрібно дозволяти новонародженому брати в рот тільки один сосок, адже так багато молока він не висмокче, а тільки зашкодить сосок. Потім вам доведеться лікувати тріщини на сосках, які є дуже болючими.

Скільки потрібно годувати дитину грудьми?
 

Якщо малюк відмовляється брати груди, то слід розбудити його апетит - можна зцідити йому в рот кілька крапель молока, а вже потім давати сосок. Якщо в перші дні після пологів у вас мало молока, то не варто затягувати годування.  Іноді при годуванні груддю у малюка може виникнути молочниця, при який новонароджений відмовляється брати груди, так як йому боляче смоктати. У цьому випадку, педіатр призначає дитині необхідне лікування.

Скільки потрібно годувати дитину грудьми? Краще давати новонародженому груди ненадовго, але частіше. Так правильне годування грудьми новонародженого починається з нетривалого прикладання малюка до грудей. У перші три дні після пологів лікарі рекомендують годувати по 5 хвилин, на 4-й день малюка прикладають до грудей на 10 хвилин, на 5-й - на 15 хвилин. Якщо тріщини на сосках не з'являються, то тривалість годування можна збільшувати і далі. Можна годувати малюка спочатку однією, а потім іншою груддю, щоб дитина отримувала достатню кількість молока.
 
Грудне вигодовування налагоджується не з перших днів життя новонародженого. Увесь перший тиждень вам належить пристосовуватися до потреб малюка, до його режиму харчування. Малюк ще дуже малий і слабкий, під час годування він швидко втомлюється смоктати і може заснути не наївшись. З часом збільшиться і тривалість годування новонародженого, і об’єм його шлунку. При вільному годуванні в перший час малюка прикладають до грудей 10-12 разів на добу, а поступово встановлюється 8-разове годування новонародженого. При частому годуванні у вас встановлюється і підвищується лактація, а також часте прикладання до грудей формує психічну стійкість дитини, що згодом позначиться на ваших взаємовідносинах.
 
Чи потрібно годувати новонародженого вночі? Відповідь лікарів: обов'язково! Якщо малюк буде постійно голодним вночі, він спатиме неспокійно, буде нервувати, кричати. Велика перерва між годуваннями дуже складно переноситься новонародженими дітьми. При нічному годуванні слід погодувати малюка і знову заснути, щоб ваш сон не порушувався. І тільки з плином часу, коли Ваш малюк достатньо підросте, можна буде потроху відучити від нічних годувань свою дитину

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться...
Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Рано чи пізно у кожної мами виникає питання: як відучити від нічних годувань свою дитину? Малюк не втомлюється...
Багато батьків задумуються над питанням, в якому віці можна давати сметану дитині. Сметана є легкозасвоюваним...
Scroll To Top