Рекомендуємо прочитати

Як розпізнати в домашніх умовах срібло?

article1620.jpg

Срібло є дивним ювелірним металом, що приховує в собі величезну цілющу силу. Ще з давніх часів цей вид металу мав широке застосування у виготовленні посуду, прикрас, ритуального начиння. Всі ці вироби користуються попитом і донині. Тому якщо ви вирішили придбати який-небудь виріб зі срібла, вам, безумовно, необхідно знати його справжність. Давайте спробуємо розібратися, за якими ознаками і як розпізнати в домашніх умовах срібло?

Чисте срібло, як правило, в порівнянні з іншими металами характеризується високим коефіцієнтом теплопровідності. Інакше кажучи, від якості срібла залежить ступінь його нагрівання. Розпізнати справжність срібного виробу можна опустити в гарячу воду виріб зі срібла і мельхіору (підійде мельхіорова ложка). Вироби з срібла повинні нагрітися дуже швидко, на відміну від мельхіору. До речі, замість окропу ви можете просто затиснути вироби в своїй руці і відчути його температуру в процесі нагрівання.

Ще однією властивістю, властивим цьому ювелірному металу є його підвищена світловідбивна здатність. Перевірити це можна навіть у домашніх умовах. Необхідно покласти срібний виріб під промені яскравого світла і звернути увагу на те, наскільки метал добре відбиває промені світла.

Тести для визначення автентичності срібла в домашніх умовах

Пам'ятайте, що якщо ви потрете виріб зі срібла м'якою і чистою тканинною серветкою білого кольору, на ній повинен залишитися темний слід. У цьому випадку справжність металу викликає сумніву. В першу чергу це пов'язано з тим, що даний метал не окислюється при взаємодії з киснем, але може активно вступати у взаємодію з сірковмистними сполуками, що присутні у виділеннях людини через що срібло темніє під час носіння.

Також можна розпізнати якісне срібло за допомогою магніту. Це пов'язано з тим, що даний ювелірний метал є діамагнетик. Проробивши цей тест, ви зможете визначити кількість домішок нікелю і заліза в сріблі.

Сірчана мазь — це ще один метод перевірити срібло в домашніх умовах. Ви повинні намазати виріб за допомогою сірчаної мазі, яку можна придбати в будь-якій аптеці, після чого необхідно залишити метал на пару годин. В результаті у справжнього срібного виробу те місце, куди була нанесена мазь, повинен залишитися чорний відтінок.

До речі, крім сірчаної мазі для цих цілей можна застосовувати крейду, йод. Як правило, реакція на ці реактиви ні чим не відрізняється від тієї, що відбувається в момент використання сірчаної мазі.

Ще один спосіб відрізнити срібло від підробки в домашніх умовах — потерти виріб чистими руками. Якщо на ваших долонях не залишилося ніякого сліду, це говорить про те, що метал має високу якість. А от у випадку, якщо ви забруднили руки, значить в сріблі є домішки цинку.

Найточнішим тестом перевірки срібла прийнято вважати використання азотної кислоти. Для цього тесту ви повинні вибрати на вашому виробі є найбільш непримітне місце, що не сильно впадає в очі і легенько процарапать його, знявши можливе захисне покриття. Потім необхідно на це саме місце капнути кілька крапель азотної кислоти. Такі метали, як мельхіор, посріблена латунь або сплав срібла низької якості знайдуть окрас зеленого кольору. Це пов'язано з тим, що є підвищений рівень місткості міді. А ось стерлінгове срібло в процесі цього тесту знайде кремовий колір, і, нарешті, чисте срібло забарвиться в чорний відтінок.

Звичайна швейна голка вам також знадобиться. Візьміть голку і злегка подряпайте виріб. З нього спаде шар напилення, що оголить метал. Як правило, застосовують латунь, що має червоний відтінок.

І останнє, якщо ви вирішили купити виріб із срібла, але сумніваєтеся в тому, чи належить метал, з якого воно виготовлене до сьогодення, в ім'я уникнення неохайного непорозуміння зверніть увагу на наявність проби і клейма металу.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Якщо в довгоочікуваний відпочинок на морі ви відправилися із золотими прикрасами, то слід пам'ятати, що в багатьох...
Срібні речі напевно є в кожному будинку і у кожної людини. Коли купуєш срібну річ, вона блищить і виблискує. І як не...
Scroll To Top