Рекомендуємо прочитати

Що робити, якщо ви затопили сусідів?

article1616.jpg

Ніхто з нас не застрахований від випадкового затоплення сусідської квартири. Причиною цьому можуть послужити зламана сантехніка, звичка забувати вимикати воду у ванній, значний знос комунікацій. Найчастіше, якщо така ситуація трапляється, людина губиться і зовсім не знає які дії слід зробити для усунення проблеми. Розглянемо, що ж треба робити, якщо ви затопили сусідів.

Крок 1

Для початку необхідно з'ясувати причину затоплення. Винні ви будете тільки в тому випадку, якщо самі викликали затоплення (навмисно або випадково) або в разі, якщо не вживали ніяких необхідних дій, що і стало причиною «потопу».

Коли ж залив трапився через сильний природний знос сантехніки, виробничого браку або поломки шлангів, труб та решти подібного обладнання, далеко не у всіх випадках ви відповідальні за збитки, нанесений сусідам. Заміна такого обладнання входить в обов'язки власника житлового фонду або керуючої організації, що зазначено в договорі на управління будинком.

Крок 2

У випадку, якщо ви повністю впевнені в своїй невинуватості і вважаєте, що вина лежить на третіх особах, свою позицію слід відстоювати та як слід підготуватися. Не потрібно відразу погоджуватися на виплату збитку. Запросіть експертів, вони з'ясують причини поломки джерела затоплення та дадуть висновок, в якому вкажуть відповідального в поломці. Фахівці по кранах, трубам і муфтам можуть встановити наявність дефектів в цьому обладнанні.

Крок 3

Якщо вашої провини в заливі немає - це чудово, однак не завадить все ж відвідати постраждалих сусідів, приблизно оцінити завдані збитки і постаратися налаштувати діалог. Як правило, постраждалі відразу ж викликають працівників ЖЕКів, ДЕЗов, керуючих компаній або ЖБК та інших осіб, незалежно від форми управління будинком. Дані фахівці складають акт, де фіксують причину ушкоджень і їх розмір.

Дуже важливо під час огляду уважно стежити за складанням акту, щоб туди не внесли більшу кількість пошкоджень, ніж є насправді, за які вам належить заплатити.

Якщо одна із сторін захоче отримати об'єктивне експертний висновок про розмір завданих збитків, то підписання акту відкладається до винесення експертом свого висновку. Огляд проводиться експертом у присутності всіх зацікавлених сторін. Вони здійснюють контроль за правильним відображенням всіх пошкоджень у висновку експерта.

Як вибрати експерта


Вибираючи експертного оцінювача збитку, нанесеного затопленням, ви повинні перевірити:
- Чи є у експерта документ, що підтверджує наявність вищої або додаткової професійної освіти або документа про закінчення спеціальних програм перепідготовки професій у сфері оціночної діяльності);
- Чи є у нього виписка з реєстру саморегулівної організації оцінювачів, а також свідоцтво про членство в ній.

Без суду і слідства


Якщо ви розумієте, що вина в затопленні повністю лежить на вас (наприклад, ви просто не вимкнули воду у ванній), то після того, як розмір збитку буде оцінений експертом, сторони можуть погодитися добровільно відшкодувати завдані збитки. Важливо знати, що судовий процес у сукупності з виконавчим провадженням може продовжитися не один рік. Тому винуватець затоплення при бажанні може попросити виплату компенсації справити в розстрочку, що вказується в угоді, при цьому можна відшкодовувати витрати в певні дати заздалегідь обумовлені суми. Постраждалі теж люди, вони зазвичай розуміють, наскільки складно буде розбиратися через суд, тому дуже часто можна домовитися без доведення справи до судового розгляду.

Однак навіть якщо кожна із сторін згодна на деякий обговорений компроміс, гроші постраждалим слід віддавати тільки разом із документальним підтвердженням, яке буде оформлено за всіма правилами. У ньому кожна зі сторін описує свої претензії, список постраждалого майна і т.д. Потім у ньому фіксується передача грошей, що дана сума підходить всім сторонам і що сума повністю покриває збиток. У висновку такого підтвердження повинно бути зазначено, що жодна зі сторін не має до іншої більше ніяких претензій.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top