Рекомендуємо прочитати

Як правильно вибрати прасувальну дошку

article1475.jpg

Щоб привести пом'яті речі в порядок, одної праски недостатньо: їй необхідна помічниця - прасувальна дошка. Звичайно, білизну можна гладити на підлозі або обідньому столі, але при цьому ви ризикуєте пошкодити або білизну, або поверхню.

Вибір прасувальної дошки - момент важливий, адже дошка буде відповідати за якість, швидкість і зручність прасування. Але як правильно вибрати прасувальну дошку?

Маса дошки не повинна перевищувати 5-10 кг, щоб жінка переносила дошку без особливих зусиль. А конструкція повинна бути міцною і надійною.

Найпростіша прасувальна дошка виготовлена з фанери і іноді забезпечена невисокими брущатими ніжками, зверху обтягнута тканиною, а між фанерою і покриттям звичайно поміщений поролон, синтепон або ватин. Перші два матеріали під впливом температури з часом плавляться і деформуються, так що ватин переважніше.

Невисока ціна цих дощок є, можливо, їх єдиним плюсом - при цьому мінусів значно більше. Головний з них - те, що фанера від пари й нагрівання швидко стає хвилеподібною, а може і взагалі зігнутися, як лопать вентилятора. І конструкція ніжок дошки не дозволяє розташувати пристрій зручно.

Металеві дошки не в приклад зручніше. Вірніше, це дошки з металевою поверхнею і розсувними регульованими по висоті ніжками. Конструкцію полегшує те, що металеву поверхню постачають отворами в багатьох місцях і ребрами жорсткості по краях. Ніжки - це сталеві трубки з круглим, рідше - з трикутним профілем. Між собою, а також до нижньої поверхні дошки ніжки кріпляться заклепками, зварюванням або болтами. Заклепкове кріплення з часом зазвичай розбовтується, так що його краще уникати. Оптимальним вважають кріплення на болтах.

Обов'язкове регулювання дошки по висоті, причому з надійною фіксацією на заданій висоті. Механізм фіксації висоти буває плавним або ступінчатим - в першому випадку можна встановити будь-яку висоту дошки, за рахунок ніжок, ковзних по напрямних на нижній стороні дошки і закріплюються на потрібній висоті важелем або гвинтом. Врахуйте, що кріплення такої системи з часом можуть ослабнути, і дошка буде «з'їжджати» вниз проти Вашого бажання. Щоб уникнути таких випадків вибирайте ступінчасте регулювання висоти. Її суть в розташуванні на нижній частині дошки декількох поглиблень, в яких можна вставити підстави ніжок: чим поглиблення далі від центру, тим позиція дошки буде нижче.

Ніжки повинні виступати за межі поверхні дошки - це збільшить стійкість пристосування. Знизу на ніжки повинні бути надіті гумові або хоча б пластмасові наконечники, які запобігають ковзанні по підлозі і забезпечать ще більшу стійкість. Головне - наконечники повинні бути прикріплені надійно і не зісковзувати при кожному зручному випадку.

Розгляньте обробку не тільки ніжок, але й інших відкритих металевих поверхонь дошки. Так, емаль легко дряпається і схильна до стирання, а пластмасове або хромове покриття вважаються вельми довговічними.

Покриття робочої поверхні має бути і досить м'яким, і в той же час не пригорати. Таку дошку не доведеться на час прасування накривати покривалом. У простих моделях використовують бавовняну покриття, в дорогих - з термостійкого матеріалу, вологонепроникного і володіє антипригарними властивості. Тканина не прилипне до такого покриття. Ще краще, якщо покриття для дошки знімне - фіксується на поверхні зав'язками, гумкою або «липучками», що дозволяє при необхідності замінити покриття - це дешевше, ніж замінити всю дошку на нову.

Дошка повинна мати достатню ширину і довжину, щоб зробити зручним прасування будь-яких речей, особливо постільної білизни. Оптимальною вважається дошка з шириною 38-40 см і довжиною 130-150 см. Виграшний момент - наявність у дошки підставки для праски: вона виготовлена з негорючих матеріалів і запобіжить випадковому падінню розігрітої праски на підлогу. Для підставки бажано, щоб вона з дошкою становила одне ціле, а не пригвинчене до дошки. У деяких виробників замість підставки передбачені спеціальні скоби для підвішування праски, але праску з них дуже легко «змахнути».

Далі зверніть увагу на розміщену або на самій дошці, або поблизу від підставки для праски електричну розетку. Це дозволить розташовувати дошку в будь-якому зручному місці, а не прив'язуватися до розташування розетки стаціонарної.

Іноді дошки комплектуються поличками для білизни, утримувачами вішалок, міні-дошками для рукавів та комірів, розбризкувачами та додатковими подовжувачами. Все це більше обважує конструкцію і веде до її подорожчання, ніж приносить користь. Пам'ятайте про те, що дошка в складеному стані повинна бути компактною і поміщатися в те місце, де Ви звикли її зберігати.

Із сучасних нововведень згадки заслуговують підігрів поверхні, режими вакууму і піддування. Оснащені такими функціями, дошки перетворюються на пристрій класом вище-прасувальні столи.

Режим підігріву поверхні робить можливим більш якісне прогладжування білизни завдяки тому, що при прасуванні білизна нагрівається одночасно з двох сторін праскою і дошкою. До того ж нагріта поверхня допомагає видалити зайву вологу з речей швидше.

Під робочою поверхнею прасувального столу розташовується вентилятор, який обертається електродвигуном і може працювати в двох режимах. У режимі вдування (вакууму) він «відтягує» повітря вниз, і тканина «присмоктується» до поверхні дошки - це зменшує ковзання і м'яття білизни при прасуванні. У режимі піддування вентилятор нагнітає повітря вгору, створюючи своєрідну повітряну подушку. Це зручно, наприклад, при прасуванні шовку. Річ просто кладуть на поверхню дошки при включеному режимі піддування і розгладжують за допомогою парової праски, тримаючи його на деякій відстані від тканини. В результаті відсутності прямого контакту з тканиною можна уникнути некрасивого блиску, небажаних складок і підпалин.

Прасувальна система, або прасувальний комбайн - це комплект, що складається з прасувального столу і праски, оснащеного парогенератором. Такі системи володіють унікальними особливостями. Стіл у них шлангом з'єднаний з парогенератором так, що пара надходить прямо на робочу поверхню. Ця функція - «пульверизації робочого столу» - дозволяє «прасувати» більшість речей взагалі не вдаючись до праски - його роль виконує сама поверхня прасувального столу.

Пам'ятаючи, як правильно вибирати прасувальну дошку і на що звернути увагу при цьому, Ви зможете зробити її не тільки предметом побуту, а й предметом Вашої гордості.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Сучасні жінки практично не мають часу на домашні справи, тим не менше, їм доводиться поєднувати їх з роботою, вихованням...
Навряд чи можна уявити хоч один будинок, в якому немає праски. Хоча цей побутовий прилад і істотно полегшує господаркам...
Маленька квартира стає ще меншою, коли в ній з'являються діти. Ці поради дизайнерів підкажуть вам, як збільшити...
Плями від гарячої праски протирають соком ріпчастої цибулі і тримають так кілька годин, потім дану річ перуть, і пляма...
Scroll To Top