Рекомендуємо прочитати

Як почистити парову праску?

article1614.jpg

Навряд чи можна уявити хоч один будинок, в якому немає праски. Хоча цей побутовий прилад і істотно полегшує господаркам життя, проблем з ним також вистачає. І якщо розглядати таку саму популярний різновид прасок, як парові, то тут основною проблемою є утворення накипу в отворах, через які розсівається пара. Це в свою чергу стає головною причиною їх поломок. Тому всім господиням необхідно знати, як очистити подібний праска.

Очищення праски від накипу

Більшість сучасних прасок мають функцію самоочищення. Тому при засміченні парових отворів, в першу чергу, потрібно застосувати її. Для цього слід повністю заповнити резервуар для води, виставити максимальну температуру і включити праску. Дочекайтеся повного нагріву приладу, поки він автоматично не відключиться. Багато виробників рекомендують починати очистку лише після другого нагрівання праски. Тому, коли прилад нагріється вдруге, його потрібно відключити від мережі і, розташувавши над раковиною або ванною, натиснути кнопку самоочищення. З отворів на підошві під великим тиском повинен виходити пар з накипом. Як правило, на випаровування всієї води розжарення праски не вистачає, тому, продовжуючи утримувати кнопку, потрясіть їм, щоб вилити воду, що залишилася. Практика показує, що в хороших прасках така функція працює достатньо якісно.

Існують також моделі прасок, у яких вищевказаної функції немає. Тому для їх очищення підійде такий спосіб. Треба взяти жароміцну ємність, в яку без проблем поміститься праска, покласти на дно 2 дерев'яні палички, на які покласти прилад так, щоб не закриватижоден паровий отвір. Далі на дно ємності насипають спеціальний засіб від накипу. Вскіпятуть воду і вилийте її в ємність так, щоб вона на 2 см була вище підошви праски. Залишити все на хвилин 10. Така процедура дозволяє досить ефективно очистити праску від накипу, не пошкодивши гумові та пластмасові деталі.

Очищення від нагару

Більшість виробників запевняють, що їх праски мають підошви з сучасних матеріалів і їм не страшна така проблема, як нагар. Реальність же така, що нагар на прасці може з'явитися навіть на самих просунутих моделях. І ця проблема не оминула і парові праски. Для її вирішення існує кілька способів.

Для початку хотілося б сказати, що ні в якому разі не можна видаляти нагар механічним способом, тобто ножем або жорсткою щіткою. Такий спосіб очищення може привести в непридатність не тільки нові, але й старі праски. Тому потрібно використовувати більш консервативні методи.

Олівець для очищення. Подібні олівці створені спеціально для вирішення подібної проблеми. Їх можна знайти в будь-якому господарському магазині. Принцип його дії простий - нанесений на підошву нагрітої праски олівець при розплавлюванні видаляє весь бруд. Однак застосовувати його для очищення парових прасок слід дуже акуратно, оскільки розплавлений матеріал може забити отвір або ж через нього потрапити всередину і викликати поломку.

Оцет або лимонна кислота. При невисокій ступеня нагару ефективним може виявитися застосування лимонної кислоти або оцту. Для цього поверхню праски потрібно протерти ганчіркою, змоченою в одній із цих рідин. Однак, обов'язково варто виключити потрапляння оцтової кислоти на гумові деталі, які бояться контакту з нею.

Мило. Спосіб очищення поверхні праски за допомогою мила простий і безпечний для будь-якого типу покриттів. Розпечену підошву приладу натирають шматочком мила і залишають до повного її охолодження. Потім вологою ганчірочкою видаляють бруд і протирають поверхню сухою ганчіркою. Попадання мила в отвори слід виключити.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У наш час входить в моду легке і здорове харчування. І багато господинь прагнуть правильно нагодувати сім'ю і при цьому...
В якості подарунка мамі на день народження я вибрала нову пральну машину. Там же в магазині консультант мені розповів,...
Практично кожна жінка знає, що таке прання, але не всі цей вид домашнього господарства люблять. Звичайно, можна...
Сучасні жінки практично не мають часу на домашні справи, тим не менше, їм доводиться поєднувати їх з роботою, вихованням...
Scroll To Top