Рекомендуємо прочитати

Засмага - ворог молодості. Плюси і мінуси сонця

article3060.jpg

Бронзовий загар чудово виглядає на молоденьких дівчатах, надаючи їм загадковий шарм. Але з віком ставлення жінок до сонця змінюється. На засмаглій шкірі більш помітні зморшки, від сонячного світла виникають пігментні плями, шкіра сохне і втрачає пружність ... Чи означає це, що сонце - ворог молодості?

Ворог чи друг?
Щоб максимально знизити всі ризики, які несе сонце, використовуйте просте правило. Як тільки ваша тінь стає коротшою вашого росту, потрібно піти в глибоку тінь або одягнутися. Знову вийти можна, лише коли тінь знову "переросте" оригінал.

Косметологи заявляють однозначно: безпечної засмаги не буває. Сонячні опіки, подразнення слизової і рогівки ока, висихання і лущення, руйнування колагенових волокон, яке викликає раннє утворення зморшок, пігментні плями і навіть пошкодження ДНК, що ведуть до раку шкіри, - ось список претензій до ультрафіолету.

Паралельно терапевти, ендокринологи і психіатри стверджують, що не менш сумні наслідки має сонячне голодування. Певні дози ультрафіолету необхідні, щоб вироблявся вітамін D, засвоювався кальцій і кістки не ставали ламкими. Це світло стимулює синтез деяких гормонів і нейромедіаторів, недолік яких веде до старіння шкіри та інших органів. При його недостатку знижується імунітет - згасає вироблення клітин, що вбивають інфекції. Більше того, є дані, що помірна кількість ультрафіолету захищає від розвитку раку молочної залози, товстої кишки і передміхурової залози. Плюс недолік сонячного світла - у всьому його спектрі - призводить до розвитку депресії і синдрому хронічної втоми.

Виходить, що фанатично ховатися від ультрафіолету не треба, але і загоряти спеціально не варто. Просто не лежить годинами на сонці в очікуванні гарної засмаги, а відпочивайте в густій тіні.

Сонцезахисні креми, модні в останні роки, на жаль, палиця з двома кінцями. Так, вони ефективні від сонячних опіків (почервоніння і бульбашок) на шкірі. Однак фільтри кремів і масел захищають лише від ультрафіолету типу В, а ультрафіолет типу А затримують лише в малому ступені.

У підсумку без такого засобу ви рано підете в тінь або накине сорочку. А з нанесеним кремом обгорання немає, дискомфорту немає - і ви продовжуєте смажитися на сонечку. І в цей час глибоко в шкіру проникає 70-90% променів ультрафіолету А.

Тим часом пошкодження колагену, висихання шкіри (тобто втрата гіалуронової кислоти, яка в нормі утримує вологу в клітинах), зморшки, розвиток пухлин - робота саме ультрафіолету А. Промені ж В, від яких ми так ретельно захистилися, викликають в основному обгорання, яке по суті сигналізує, що пора ховатися від справжньої небезпеки.

В принципі такі креми таки корисні. Вони живлять, зволожують шкіру, рятують від необхідності ходити з червоними плечима і по лущеним носом. Але сподіватися на них як на фактор, який робить загар безпечним, не можна. Хочете зберегти молодість - не роздягайтеся, занадто сильно на сонці.

Ставки на червоне
Інфрачервоне випромінювання проявляється насамперед теплом. Саме завдяки йому холодна зима змінюється теплою весною, а потім жарким літом. Ефект їх для шкіри може бути як омолоджуючий, так і шкідливим - багато що залежить від вихідного стану шкіри.

Крізь атмосферу до нас добирається приблизно 40% сонячних променів. Серед них видиме світло становить близько 51% сонячного випромінювання. 43% займає невидиме інфрачервоне випромінювання, яке несе нам тепло. Решта 6% припадають на три види ультрафіолету, який забезпечує загар. І інфрачервоні, і ультрафіолетові промені запускають певні процеси в нашому організмі, які призводять як до прискореного старіння, так і допомагають зберегти здоров'я.

Влітку через одну-дві хвилини після виходу на сонце у людини розширюються судини, посилюється кровообіг, прискорюється обмін речовин. У результаті швидко посилюється опір запальним процесам. Поліпшується колір обличчя та живлення нігтів і волосся. Однак тривалий нагрів призводить до пошкодження судин, якщо вони не готові до настільки інтенсивної роботи.

Ще один важливий момент - засмага і пігментні плями. Традиційно вважається, що вони виникають від ультрафіолету. Насправді меланоцити - клітини, що виробляють меланін, мають довгі відростки, які можуть з глибини шкіри дотягнутися до її зовнішніх шарів і перемістити туди цей пігмент.

Так от, перемістять вони меланін вгору, залежить в тому числі і від інтенсивності інфрачервоного випромінювання! Іншими словами, якщо ви побоюєтеся появи пігментних плям, шкіру потрібно не тільки захищати від ультрафіолету за допомогою крему, а й від інфрачервоних променів!

У цьому випадку допоможе тільки одяг, а на обличчі - охолодження за допомогою кубиків льоду, вентилятора і т. п. Особливо це стосується тих, хто звів пігментні плями протягом півроку до початку сонячного сезону.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Маска для обличчя - ефективний засіб догляду за шкірою, відновлення тонусу і здорового сяйва шкіри. Пропонуємо вашій...
Чи знали Ви раніше, що шкіра зони декольте набагато чутливіша, ніж шкіра обличчя? Взагалі, жінки рідко турбуються про...
Цього літа мені захотілося спробувати щось новеньке з області косметології і загального оздоровлення. Вибір припав на...
Отже, почнемо з підбору фарби. Її вибір залежить безпосередньо від відтінку вашої шкіри і, природно, від кольору...
Scroll To Top