Рекомендуємо прочитати

Пігментні плями на тілі

article2716.jpg

Білизна пігментних плям на тілі є однією з найпоширеніших проблем. Порушення пігментації шкірного покриву, що зустрічається на відкритих ділянках тіла, особливо засмучує представниць прекрасної статі. Поява плям псує зовнішній вигляд, створюючи суттєві проблеми особливо в жаркий час року, коли потрібно носити сарафани і відкриті сукні. Від пігментації не рятує навіть гарна засмага, плями все одно залишаються помітні.

Основне джерело цього неприємного для багатьох людей явища - підвищений вміст меланіну. Лікарі відзначають, що досить часто пігментні плями утворюються не випадково, особливо якщо вони виникають на шкірі зовсім молодих дівчат. У цьому випадку наявність пігментації може бути свідченням проблем зі здоров'ям, про які слід замислитися.

Пігментні плями на тілі

Звичайно, в більшості випадків утворення пігментних плям передують вікові зміни в організмі. З настанням певного віку розвивається процес старіння організму, функціонування внутрішніх органів сповільнюється. Як правило, в цей період порушується обмін речовин, через що починається виведення токсинів через пори на шкірній поверхні. У підсумку на тілі з'являються плями.

Також причиною підвищеної пігментації шкіри є зміна гормонального фону. Наприклад, такі прояви спостерігаються під час статевого дозрівання у підлітків, а також у жінок в період виношування дитини або грудного вигодовування немовляти. Багато інших захворювань, що протікають на тлі гормональних порушень, призводять до утворення пігментних плям.

Лікарі-гінекологи відзначають, що за пігментним плямам можна розпізнати деякі гінекологічні захворювання. У більшості випадків вони сигналізують про наявність запального процесу в репродуктивній системі жінки.

Неодноразово зазначалося, що підвищена пігментація на тілі може бути пов'язана з порушенням роботи нирок і печінки. Тому при появі плям рекомендується зробити ультразвукове дослідження зазначених органів.

Пігментні плями на тілі

Надмірна дія ультрафіолетових променів також є незмінним наслідком утворення пігментних плям. Про це слід пам'ятати любителям шоколадної засмаги. Крім того, ультрафіолет може стати причиною розвитку онкологічного захворювання шкіри.

Слід зазначити, що існують різні види потемніння на шкірі. Навіть звичайні веснянки є проявом пігментації шкірного покриву. Все залежить від числа цих милих цяток. Як правило, схильність до утворення веснянок передається у спадок.

Іноді на тілі, переважно на ногах і спині, розташовуються симетричні пігментні плями з окресленими кордонами. Цей різновид пігментації носить назву хлаозма. У холодну пору року такі плями втрачають свою яскравість, стають непомітними, але з появою активного ультрафіолетового випромінювання набувають темного забарвлення.

Ще один різновид потемніння на шкірі - лентіго. Це пігментні плями округлої форми різного діаметру. Зазвичай вони з'являються у літніх людей. Але якщо такі плями виникли у молодих людей - це причина для занепокоєння, ознака серйозного захворювання.

Буває, що на тілі утворюється такий прояв, як вітиліго. Але такі плями не можна назвати пігментними. Вони являють собою ділянки пігменту більш світлого відтінку в порівнянні з кольором шкіри. Вважається, що причина їх виникнення - результат захворювань ендокринної системи.

У будь-якому випадку мало знайдеться людей, які не мріють позбутися такої «прикраси», як пігментні плями. Існують різні способи їх усунення. Багато людей вважають за краще плями відбілювати, використовуючи для цього спеціальні косметичні і народні засоби. Якщо використовувати професійне відбілювання, то необхідна попередня консультація лікаря-спеціаліста. Багато відбілюючих препаратів містять ртуть, що небезпечно для здоров'я. Ефективною процедурою вважається лазерна шліфовка, але вона використовується для усунення плям на обличчі. Пігментні плями на тілі можна усунути хімічним пілінгом, при якому вони обробляються спеціальним відбілюючим складом. Удачі вам!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Краса починається з шкіри. Поки вона підтягнута і здорова, ми не приділяємо їй особливої уваги. Але як тільки вона...
Практично кожна жінка знає, що таке прання, але не всі цей вид домашнього господарства люблять. Звичайно, можна...
Плями від гарячої праски протирають соком ріпчастої цибулі і тримають так кілька годин, потім дану річ перуть, і пляма...
Бронзовий загар чудово виглядає на молоденьких дівчатах, надаючи їм загадковий шарм. Але з віком ставлення жінок до...
Scroll To Top