Рекомендуємо прочитати

Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога?

article2195.jpg

Враховуючи, що вартість послуг стоматологів тільки зростає, профілактика і домашній догляд за зубами стає особливо важливим. Що стоматологи нам радять вжити між візитами до них?

Яких напоїв і продуктів найкраще уникати, якщо ми хочемо зберегти зуби білими?

Якщо говорити про напої, то це червоне вино, кава, чай. Серед продуктів харчування небезпечною для білизни зубів може стати досить корисна їжа - це темні овочі та фрукти, ягоди та гриби портобелло. У них багато антиоксидантів, відмовлятися від них є не найкращим рішення, як і від перерахованих напоїв, але вони можуть спричинити зміну кольору емалі зубів. Що ж робити? По-перше, чистити зуби після їжі і пиття. А по-друге, чистити зуби і до їжі, тому що офарблюється не сама емаль, а наліт на ній, про це говорять професійні стоматологи. Якщо чищення зубів вам недоступне (досить важко це робити на роботі, під час навчання), є продукти, які працюють як натуральна абразивна речовина, наприклад, з'їсти не солодкий фрукт або овоч (яблуко, моркву, селеру).

Яку зубну пасту купувати?

Зубна паста - це, по суті, м'яка абразивна речовина, призначення якої - видалення клейкої плівки на зубах, яку ми називаємо нальотом. Тому, в принципі, будь-яка паста може позбавити від зубного нальоту. Відбілюючі властивості пасти тут ні причому. Єдине, на що варто звернути увагу при покупці зубної пасти, - вміст у ній фториду, необхідного для ремінералізації емалі.

Однак щітки не завжди справляються з усіма ділянками на зубах. Наприклад, міжзубний простір є найбільш важко доступним для щіток. У цьому випадку на допомогу приходить зубна нитка. Яку вибрати - це питання особистих переваг. Бувають з воском, без воску, м'ятні або не ароматизовані нитки - всі вони працюють приблизно однаково.

Чи варто використовувати домашні набори для відбілювання зубів?

Ті набори для відбілювання, які продаються в супермаркетах і аптеках мають низькі концентрації перекісю, на відміну від тих, якими користуються професійні стоматологи в приватних кабінетах. Тому, з одного боку, набори для відбілювання, наявні в доступному продажі, безпечніші через малу концентрацію відбілюючих реагентів. Але з іншого боку, з їх допомогою важко досягти якогось відчутного результату. Все-таки лікарі за те, щоб ми стежили за зубами за допомогою щітки і пасти, а раз на півроку приходили за відбілюванням до них.

Чим можна вибілювати чутливі зуби?

Звичайні домашні набори для відбілювання можуть не підійти чутливим зубам. Для таких пацієнтів стоматологи радять шукати «свої» продукти і завжди повідомляти про чутливість зубів при відвідуванні дантиста. Для чутливих зубів створений спеціальний продукт - гель Pre-Whitening Amplifier Gel, він практично повністю усуває чутливість зубів і використовується перед тим, як застосувати звичайні відбілюючі системи. Гель активізує відбілювання, але разом з тим захищає зуби.

Чи є якісь безпечні народні рецепти для відбілювання зубів?

Старий, перевірений часом спосіб відбілювання зубів за допомогою харчової соди і перекису водню, - працює досі. Ці речі видаляють зубний наліт і трохи відбілюють. Але не можна використовувати соду та перекісь постійно! Все добре в міру. Ще один народний рецепт з лимонним відбілюванням - стоматологи не радять. Лимонна кислота руйнує зубну емаль, позбавляє її кальцію. Взагалі, до будь-якого кислого продукту слід ставитися уважно. Наприклад, біле вино, хоч і не забарвлює зубну емаль, але теж руйнує емаль, через високу кислотності.

Чи є секрети, що допомагають підтримувати свіже дихання?

Неприємний запах з рота може мати кілька джерел: ясна, язик, горло, легені, шлунок. Так що, насамперед потрібно оцінити стан ясен і порожнини рота, щоб переконатися, що за допомогою слід йти саме до стоматолога. Але може, поганий запах - це результат бактеріальних процесів в горлі (основний симптом - болить горло). Якщо у вас часті печії або інші проблеми з травленням, то варто звернути увагу на шлунок. Причиною неприємного запаху з рота може бути і деяка їжа, яку ви їсте. Наприклад, гостра їжа містить ефірні масла, які, засвоюючи в крові і потрапляючи в легені, мають своєрідний запах. Цим пояснюється, наприклад, неприємний запах від їжі з часником.

Чи потрібно чистити язик?

Дійсно, рекламні ролики нових зубних щіток часто нагадують про те, що важливо чистити язик. І це справедливо. Адже язик є своєрідним притулком для бактерій. При розкладанні яких виділяються сполуки сірки, що виражаються в неприємному запаху з рота. Тому утримувати язик в чистоті дуже важливо, і це не маркетинговий трюк. Коли чистите зуби після їжі, не забувайте і про язик.

Чи варто використовувати ополіскувачі для рота із вмістом фтору?

Так! І ще раз, так! Хоча в ЗМІ часто можна зустріти дискусії про те, що для зубів слід стежити за рівнем вмісту фтору, його надлишок веде до руйнування зубів, а при попаданні всередину фтор також веде себе руйнівно по відношенню до внутрішніх органів. Але у випадку з рідиною для полоскання рота побоюватися з приводу фтору не варто. Його концентрації там мінімальні, а користь при використанні буде суттєва.

Чи є дієта для міцності зубів?

Коли людина росте, важливо споживати в достатній кількості кальцій і фтор. Це сприяє кальцинуванню емалі зубів. Дорослій людині досить просто мати збалансоване харчування, щоб підтримувати вже кальциновану емаль в здоровому стані.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Мати гарне, доглянуте, випромінююче здоровий блиск, волосся - це мрія кожної жінки. Волосся можна розділити на три типи:...
Кашель є симптомом різних захворювань - бронхіту, трахеїту, запалення легенів, алергічних реакцій. Щоб лікування кашлю...
При опіковому облисінні добре допомагає засіб, приготоване за наступним рецептом. Треба взяти 2 г муміє, 100 мл...
Багато сучасних людей стали скаржитися на постійну втому, від якої неможливо позбутися навіть після сну - це може...
Scroll To Top