Рекомендуємо прочитати

Кілька рекомендацій з вибору і догляду за дублянкою

article1727.jpg

Дублянка, як вид верхнього зимового одягу, дуже добре зарекомендувала себе в умовах нашої зими. Являє вона собою різновид шуби з дубленої овчини, пошитого хутром всередину. Лицьова тканина не використовується. Походження своє цей вид одягу веде від «нагольної шуби», що отримала в нашій країні широкого поширення ще в XVIII столітті.

Закінчиться зима, і магазини починають розпродаж зимових колекцій за зниженими цінами. Саме час оновити свій гардероб. Але як вибрати таку модель, щоб потім не довелося засмучуватися?

Мова йде про вибір досить дорогого стильного одягу, призначеного для носіння протягом декількох сезонів. З цієї причини не варто робити таку покупку на речовому ринку, де, як правило, продається банальне турецький пошиття, справжнє багатство вибору і гарантію якості дає лише спеціалізований хутряний салон.

Перш за все, звернемо увагу на зовнішній вигляд. Шкіра на лицьовій стороні має бути чистою, гладкою, не матє мати подряпин, потертостей і заломів. Забарвлення рівне, без колірних переходів. Не повинно бути ніяких сольових і жирових плям або слідів клею. Стисніть і розтисніть частину виробу в кулаці. Шкіра залишає приємне відчуття на долоні, стиснення повинне швидко розгладитися, прийнявши початкову форму. Проведіть пальцем по лицьовій стороні, на дублянці хорошої якості залишається швидко зникаючий слід.

Тепер звернемо увагу на внутрішню обробку. Хутро доброякісного вироби направлений в одну сторону, має рівний по довжині і середній по товщині волосся, окрас рівномірний. Не повинно бути ніяких залисин. Обов'язково перевірте рукава, хутро всередині них повинно бути точно таким же. Особливо зверніть увагу на шви. При високій якості пошиття шви майже невидимі, заховані в хутрі. Строчки скрізь рівні і подвійні. Виверніть шов і добре огляньте зріз. На шкурі всередині швів не повинно бути білястих ділянок. Якщо вони є, це означає, що дублянка пофарбована поверхневим нанесенням, і фарба з неї зійде після першого ж чищення.

Струсніть дублянку. Якісно зшите виріб з добре виробленої овчини не повинно гриміти. Якщо чутні сторонні звуки, це означає, що виріб в процесі перевезення і зберігання було підмочити і потім пересушити, або для пошиття використовувалися шкури низької якості. Не варто таке купувати.

Надіньте дублянку на себе. Прислухайтеся до своїх відчуттів. Шуба повинна сидіти добре, не жати, повинна дозволити надіти товстий шерстяний светр. Якщо підняти руку, друге плече не повинно перекошуватися.

Визначтеся з виробником. Імпортні моделі бувають легкі, мають вишуканий вигляд, але, на жаль, не рятують від холоду навіть в невеликий мороз. Моделі, пошиті в Росії з нашої овчини важче, виглядають, можливо, не настільки елегантно, як німецькі або французькі, але добре зберігають тепло. Навіть у сильний мороз у них не замерзнеш. З імпорту варто звернути увагу на канадських або фінських виробників. Фахівці вважають їх моделі кращими в цьому виді зимового одягу.

При гарному догляді носити таку зимовий одяг можна кілька сезонів. Не використовуйте для її прання пральну машину. Не залишайте висіти на сонці. Потрапивши під сніг або дощ, не сушіть на батареї або за допомогою фена. Вдома огляньте поділ дублянки. Наші дороги взимку рясно посипають сіллю, і ця сніжно-соляна суміш може залишити плями, треба обов'язково почистити поверхню від таких налиплих грудок.

По закінченні зими, віддайте в спеціалізовану хімчистку, а потім повісьте на широкі плічка в темний шафа. Бережіть від молі.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top