Рекомендуємо прочитати

Як попросити надбавку до зарплати

article1373.jpg

Сьогодні практично неможливо зустріти людину, яка була б задоволена своєю зарплатою. Тим не менш, не кожен може наважитися попросити у начальства надбавки до платні. Це пояснюється, насамперед, боязню бути звільненим через своє проявлення «нахабства» (попросивши збільшити зарплату), адже як відомо, завжди знайдуться люди, охочі і за менший заробіток виконувати ту ж роботу. Як говориться «незамінних немає».

Варто врахувати, що просити надбавку до зарплати потрібно обґрунтовано, підносячи своє прохання як заявку, спираючись на свій професіоналізм і компетентність. Потрібно бути впевненим в тому, що робота, яку ви виконуєте повинна оплачуватися дорожче. Якщо ви будете впевнені в цьому, то зможете й начальство переконати в цьому.

Як слід чинити


Напевно ви і не думали, що зможете особисто у начальства просити про підвищення заробітної плати, а тим більше що ваша прохання буде задоволено. На практиці це цілком можливо, про це свідчить інформація, що прийшла з Заходу. Прохання про підвищення зарплати сьогодні нікого не дивує, адже ми вже перейняли деякі тамтешні закони, які допомагають вести бізнес.

Отже, просячи про надбавку до зарплати, слід уникати наступних фраз: «Петров з четвертого відділу отримує більше мене, хоча виконує ту ж роботу». Після такої фрази ймовірність зберегти в очах начальника свою репутацію дорівнює нулю. Не можна ставити ультиматуми: «Я звільнюсь, якщо зарплата залишиться та ж!». Нікому не подобається, коли його шантажують. Також не варто говорити, що вам потрібні гроші, адже це ваші проблеми, тому вони нікого не хвилюють. Під час розмови потрібно вести себе розкуто і спокійно. Начальник повинен відчути, що від вас виходить доброзичливість. На шефа потрібно дивитися очікуванням, але ніяк не запобігливо або що просять. Пам'ятайте, що просячи надбавки до зарплати, слід дотримуватися певної стратегії.

Необхідно вибрати відповідний час. Виберіть час, коли у шефа буде гарний настрій і він не буде завантажений насущними проблемами. Крім того, перш ніж іти і просити надбавки, ви повинні внести в розвиток фірми істотний внесок. Не варто йти просити про надбавку, коли справи компанії йдуть погано. Шанс що ваша прохання буде задоволено в цьому випадку дорівнює нулю.

Друге, ніколи не імпровізуйте. Йдучи до шефа, підготуйтеся - складіть міні-промову, використовуючи секрети публічного виступу (і звичайно відрепетируйте і запам'ятайте його). Репетируйте, поки не будете впевнені в своїх словах і в собі на 100%. Ваші слова повинні звучати природно і щиро, але при цьому не вимагайте, не підлабузнюйтеся, не шантажуйте і не скаржтеся. Доброзичливість - це ваш головний козир.

Третє, ви повинні чітко назвати ту суму, яку хотіли б отримувати. Сума визначається виходячи з даних про заробітну плату аналогічного праці. Сума повинна бути реальною, тому не завищувати її. До того ж просячи додати до зарплати меншу суму, шеф швидше піде на поступки. Рекомендується просити прибавку в розмірі 10-15% від поточної зарплати.

Якщо начальство задовольнило ваше прохання, то не забудьте подякувати його, переважніше в письмовій формі.

Вам відмовили, що робити


Вирішіть для себе, чи залишитеся ви працювати в даній компанії. Може дійсно вам варто спробувати себе в іншому місці, особливо якщо тут не передбачається перспектив просування. Але якщо вас робота влаштовує, то спробуйте домовитися про додаткову роботу у вільний час або більш зручному графіку. Візьміть на себе новий проект, це дозволить вам розкрити всі ваші вміння в повній мірі, а по завершенні знову повернутися до розмови про збільшення оплати праці.

Ніколи не скаржтеся колегам на начальника, адже ваші скарги на нерозуміння шефа можуть бути донесені будь-яким співробітником до начальства і тоді прибавки вам точно не бачити. Проявляйте ініціативу у справах компанії і тоді ви розташуєте начальство до себе. Якщо в колективі вас хвалять, то ненав'язливо розкажіть про свої нові досягнення. І тоді ця інформація, швидше за все, дійде і до начальства, що надалі зіграє вам на руку.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top