Рекомендуємо прочитати

Які додаткові відомості потрібні в резюме

article1717.jpg

Останньою графою в резюме йде додаткова інформація. Вона допомагає охарактеризувати здобувача як професіонала, а відсутність інформації може свідчити, що вам більше нічого про себе розповісти.

Основне завдання розділу з додаткова інформація — зацікавити роботодавця, щоб він запросив вас на співбесіду. На відміну від чіткої структури основного змісту резюме, у графі з додаткова інформація немає жорстких правил. До додаткової інформації можна віднести все, що не підходить для основної частини, але, на вашу думку, має безпосереднє відношення до посади і майбутніх обов'язків. Це допоможе вам вигідніше піднести свою кандидатуру потенційному роботодавцеві, тому до цього розділу також слід приділити достатньо уваги. Агенства з підпору кадрів рекомендують продемонструвати риси, які охарактеризовують вас як фахівця і особистість, а не будуть стандартним набором якостей, які зустрічаються у кожному другому резюме.

Про що написати

Щоб правильно доповнити своє резюме слід зробити акцент на професійних навичках. Розглянемо необхідні вимоги.

1. Сімейний стан
Як не дивно, цей пункт важливий для рекрутера.

2. Іноземні мови
Вкажіть іноземні мови, якими ви володієте, і свій рівень: базовий (Elementary, Pre-Intermediate), технічний (Intermediate, Upper-Intermediate) або вільний (Headway Advanced). Якщо у вас є які-небудь сертифікати, то їх теж слід вказати.

3. Володіння комп'ютером
Вкажіть рівень володіння комп'ютером: користувач, впевнений користувач, просунутий користувач. Також вкажіть комп'ютерні програми, якими ви володієте.

4. Водійське посвідчення
Наявність водійських прав та стажу водіння слід вказувати, якщо це безпосередньо відноситься до посади або припускає цю необхідність.

5. Досягнення
Якщо ви виступали на семінарах, конференціях, форумах, і вони мають відношення до вашої роботи, то не соромтеся про це розповісти. Професійні нагороди та дипломи теж будуть доречні.

6. Графік роботи
Якщо вам підходить лише нестандартний графік роботи, а не з 9 до 18, то потрібно це вказати. В цей пункт також входить готовність до відряджень і ненормованого робочого дня.

7. Додаткова освіта
Друга вища, спеціалізовані курси, курси підвищення кваліфікації — все це можна перерахувати в додатковій інформації. Однак, не варто вказувати курси, на які ви тільки що записалися, чи додаткову освіту, яке ніяк не допоможе вам на пропонованій посаді.

Про що краще не писати

Часто в цьому розділі претенденти вказують цілеспрямованість, відповідальність, працьовитість і т.п. Такі якості вже давно не розглядаються рекрутерами всерйоз, тому що вони зустрічаються у кожному другому резюме.

Не варто в додатковій інформації копіювати ваші обов'язки, які і так є в основній частині резюме.

Не перераховуйте свої хобі, які не мають ніякого відношення до вашої професійної діяльності.

Додаткові дані не повинні перевантажувати резюме. Перерахуйте те, що може впливати на рішення роботодавця, а особисті відомості залиште для співбесіди.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top