Рекомендуємо прочитати

Що таке "фріланс": Як працювати на себе

article1364.jpg

Фрілансер - сам собі начальник і підлеглий в одній особі. Які ж професії підходять для цього виду зайнятості, які плюси і мінуси і як перейти на віддалену роботу?

Розвиток Інтернету дозволив деяким категоріям працівників зменшити частоту появи в офісі і навіть повністю перейти на віддалену роботу. Компанії або окремі фізичні особи наймають фрілансерів для виконання певних окремих разових завдань, а іноді і для постійної роботи. При цьому співробітник може знаходиться в іншому місті чи навіть в іншій країні.

Так як фрілансер не перебуває в штаті компанії і працює найчастіше з дому, він може одночасно виконувати роботу для різних замовників. Найпоширенішими співробітниками для віддаленої роботи є програмісти, дизайнери та журналісти. Також фрілансом займаються консультанти, бухгалтери, перекладачі, фотографи, художники, копірайтери, юристи, психологи, тренери, ріелтори, маркетологи, художники, актори, моделі.

Серед фрілансерів можна зустріти як висококваліфікованих співробітників, так і студентів. Вибирають такий вид зайнятості люди, які воліють нести відповідальність тільки за власні результати праці і не залежати від інших співробітників, і планувати свій час і робочий графік за власним бажанням.

Плюси і мінуси


Перш ніж спробувати себе в ролі вільного найманця важливо зважити всі "за" і "проти".

Плюси:
- Немає необхідності щодня ходити на роботу і підкорятися правилам компанії. Можна самостійно планувати свій графік і розподіляти навантаження.
- Відповідальність потрібно нести лише за власні дії.
- Відсутні транспортні витрати.
- Можливість творчої самореалізації, якщо займатися тим, що подобається.
- Постійне самонавчання.
- Самостійний вибір робочого місця. Працюйте там, де захочете.

Мінуси:
- Нестабільність заробітку - головний мінус. Важко точно передбачити скільки ви заробите за конкретний місяць. Можна за один місяць виконати великий обсяг роботи, а в наступному одержати лише кілька замовлень. При цьому заробіток за один місяць може забезпечити вас наперед, але вгадати свій прибуток проблематично.
- Робота вдома може бути одночасно і мінусом. Може бути важко контролювати самого себе і пояснити родині, що ви працюєте і зайняті, а не відпочиваєте.
- Потрібно завжди залишатися на зв'язку. Стежити за безперебійною роботою Інтернету та мобільним зв'язком.
- Відсутність постійного спілкування з колегами.
- Існує ймовірність обману з боку наймача.

Як стати фрілансером?


Порівняти таку роботу можна з відкриттям власного малого бізнесу.

Вибрати послуги, які будете надавати


Краще вибрати роботу, яка вам буде цікава. Перш за все потрібно любити свою справу. Але також у вас спочатку повинні бути необхідні навички та досягнення у цій сфері.

Визначте свої переваги і ціну


Чому замовники повинні працювати з вами? Новачки приваблюють клієнтів низькими цінами. Досвідчені фрілансери - послужним списком. Вивчіть пропозиції інших найманих працівників, зіставте їх із своїм рівнем навичок, грунтуючись на цьому, визначте ціну своїх послуг. Визначте свої сильні сторони і робіть на них акцент при спілкуванні з замовниками.

Портфоліо

Це список ваших робіт, за якими клієнт приймає рішення про співпрацю. Що робити, якщо показати вам нічого? Потрібно або виконати частину замовлень безкоштовно, або за малу вартість. Як правило, якщо ви просите невелику плату, то знайти замовника не проблема. А в міру збільшення кількості виконаних робіт вартість послуг можна підвищувати.

Інструменти

У вас повинні бути всі необхідні засоби для віддаленої роботи. Підготуйте для цього комп'ютер, інтернет, телефон, електронну пошту, Skype, заведіть електронні гаманці для отримання гонорарів.

Замовлення

Якщо ви вирішили зайнятися фрілансом, то перші замовлення найкраще шукати будучи працевлаштованими. Робіть це через знайомих і спеціалізовані біржі. Залишайте в Інтернеті свої контакти і пропонуйте послуги. У міру роботи у вас буде рости список корисних контактів, і замовники будуть знаходити вас через своїх знайомих, рекомендації. Також деякі замовники будуть звертатися до вас повторно.

Податки

Потрібно пам'ятати, що будь-які доходи оподатковуються. Тому, якщо фріланс буде для вас основним джерелом доходів, то потрібно зареєструватися як приватний підприємець. При цьому ви також зможете отримувати оплату за безготівковим розрахунком, що розширить коло можливих замовників.

Варто враховувати, що такий вид зайнятості зовсім не означає, що у вас буде більше вільного часу. Зазвичай працювати доводиться стільки ж або навіть більше, ніж на постійній роботі. Так само потрібно бути дуже дисциплінованим і любити свою справу.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top