Рекомендуємо прочитати

Жінкам на замітку. Якщо ви стали начальником своєї подруги

article1809.jpg

Несподіваний виклик до кабінету директора - і ось ви призначені начальником відділу. Звичайно, призначення рідко буває несподіваним. Зазвичай в колективі завжди приблизно знають можливих претендентів на цю посаду. Як правило, вибирають того працівника, який найкраще справляється зі своїми службовими обов'язками. При цьому людина не завжди має задатки лідера. Якщо ви прекрасний виконавець, але вам не вистачає твердості характеру, можна пройти спеціальний тренінг, спрямований саме на це. Зараз є безліч фірм, що надають такі послуги. Інакше ви не зможете управляти своїми підлеглими, і у результаті це може закінчитися для вас навіть звільненням. Тому що іноді витримати пресинг «подружок» по роботі найчастіше нелегко.

Якщо ви стали начальником своєї подруги, то ваше призначення може, як зблизити вас, так і віддалити один від одного. Все залежить від ваших характерів. Можливо, що ви будете відчувати деяку незручність від того, що вибрали саме вас, а не її. Ні в якому разі не подавайте вигляду і не діліться цим з нею і з підлеглими. Якщо раніше ви були згуртованим колективом, то після того, як виділили вас, хороші відносини можуть і зникнути. Але це, звичайно, вирішувати вам. Адже ви краще знаєте, з ким маєте справу.

Справжня подруга повинна тільки порадіти за вас і надалі допомагати в роботі, а не шкодити. Говорячи про допомогу від подруги, не мається на увазі доносительство. Хоча на багатьох підприємствах існує така практика. Спеціально найнятий чоловік працює, нічим не виділяючись в колективі, спостерігає за настроями і слухає розмови. А після все розповідає вищестоящому начальству. З моральної точки зору це якось гидко, але з управлінською, напевно, необхідно.

Кажуть, що справжні друзі з'являються у людини в дитинстві і супроводжують його все життя. У більш старшому віці набагато важче знайти людину по душі, складніше розповісти про свої проблеми, відкритися. Адже для чого потрібна задушевна подружка? Щоб було, кому поплакати «в жилетку», повідати про свої радощі і переживання. Це прийнято, напевно, тільки в Росії, за кордоном свої проблеми ходять вирішувати до психоаналітика. Якщо у вас є така подруга, то вам невимовно пощастило.

Адже буває і так, що ви думаєте про неї тільки найкраще, а як приходить біда, то починають проявлятися не найкращі її якості. Не дарма свідчить народна мудрість - друг пізнається в біді. У такому випадку існує два варіанти: або припинити з нею дружні відносини і контактувати лише по роботі, або розлучитися зовсім. Все залежить від вас.

Деякі, зайнявши пост керівника, починають вести себе неналежним чином. Завантажують роботою, вимагають беззаперечного підпорядкування, грублять. У наявності всі ознаки вседозволеності. Звичайно, якщо ви почнете так себе вести по відношенню до подруги і підлеглим, ніхто цьому не зрадіє. І тоді краща подруга перейде в розряд «колишньої».

Щоб не допустити цього і якщо ви дорожите вашої дружбою, потрібно слідувати деяким правилам. Першим ділом в позаслужбовій обстановці обговоріть ваші відносини на робочому місці. Як розумні люди, ви повинні розуміти, що ні про яку фамільярності не може бути й мови. Всі службові обов'язки повинні виконуватися точно і в строк. Ваша подруга не повинна хвалитися своєю наближеністю перед колегами. А ви, у свою чергу, теж не повинні її виділяти. Природно, якщо подруга внесла якусь пропозицію або успішно впоралася із завданням - тоді інша справа.

Працівників потрібно хвалити. Щоб був додатковий стимул добре працювати, існує система заохочень. Візьміть цю методику на озброєння і результати не змусять себе чекати.

У мудрого керівника всі підлеглі працюють злагоджено, і по необхідності можуть замінити один одного, щоб робочий процес не переривався. Також не можна при всіх вичитувати співробітників. Для цього у вас є кабінет.

І останнє - кожному начальнику і кожному працівникові не залежно від того, друзі вони чи ні, хочеться, щоб відносини керівник-підлеглий склалися вдало. Щоб це вийшло, потрібно докласти деяких зусиль, причому з обох сторін. Терпіння вам і бажаємо удачі!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top