Рекомендуємо прочитати

Японська методика проти ліні "кайдзен" ії принцип 1 хвилини

article1357.jpg

«З понеділка почну нове життя, буду ходити в тренажерний зал, займатися йогою, робити самомасаж, качати прес ...» - кожен з нас періодично ставить собі якісь цілі і не досягає їх, переносить на наступний місяць, на кілька місяців, на рік . Чи не тому це відбувається, що ми відразу хочемо багато чого і плани навалюються на нас важким тягарем, не даючи в підсумку зробити навіть зовсім трохи.

Іноді ми завзято починаємо виконувати задумане, але прозаймаючись, наприклад, 3 рази на тиждень у тренажерному залі по кілька годин, кидаємо заняття на довгий час. Чому так відбувається? Тому що навантаження велике, тому що набридає, а звичка ще не вироблена.

Методика Кайдзен або принцип однієї хвилини


Існує японська методика «кайдзен», в яку закладено принцип «однієї хвилини». Принцип цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно одну хвилину, але день у день і в один і той же час. Одна хвилина часу - це зовсім мало, а значить легко здійснити для будь-якої людини. Лінь не встане на вашому шляху. Ті самі дії, які ви не хотіли виконувати протягом півгодини, придумуючи відмовки чи виправдання, ви з легкістю виконаєте за хвилину.

Пострибати на скакалці, покачати прес, зробити гімнастику для очей, позайматися йогою, почитати книжку на іноземній мові - коли час обмежений однією хвилиною, заняття не здаються вам важко здійсненними, а навпаки, приносять радість і задоволення. А роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся і досягаєте великих результатів.

Важливо те, що ви перемагаєте невпевненість у своїх силах, звільняєтеся від почуття провини і безпорадності, відчуваєте успіх і перемогу. Надихаючись почуттям успіху, ви поступово збільшуєте хвилинні заняття на п'ятихвилинні і так далі. Потім непомітно підійдете і до півгодинних занятт. Прогрес очевидний!

Кайдзен зародився в Японії. Саме слово є складовим, і включає в себе два інших - «кай» (зміна) і «дзен» (мудрість). Автором цієї концепції менеджменту є Масаакі Імаі. Він вважає, що кайдзен - це справжня філософія, яка може бути однаково успішно застосована і в бізнесі, і в особистому житті.

Людям західної культури японська методика може здатися неефективною, тому що на Заході устоялося думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, що віднімають багато сил, можуть зломити людину і залишитися безрезультатними. А принцип «кайдзен» підійде всім і може бути застосовний для багатьох сфер життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового і постійного поліпшення у сфері менеджменту.

Залишилося тільки визначитися з вашими потребами і розпочати застосування методики «кайдзен» на практиці.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Лінь огортає наче м'яка ковдра, хилить на сон, хочеться повалятися перед телевізором і так ліньки йти на тренування ......
Scroll To Top