Рекомендуємо прочитати

Як лікувати стафілокок у дитини

article3369.jpg

Часто в аналізах на дисбактеріоз у дитини виявляють стафілокок і починають лікування бактеріофагами. Виявивши золотистий стафілокок в молоці матері, лікарі рекомендують припинити годування.

Дійсно так страшні стафілококи, як лякають лікарі?
Коки (від грецького kokkos - «зернятко») - це бактерії овальної і сферичної форми. Вони збираються в групи, схожі на гроно винограду, тому й назвали їх стафілококи від грецького staphylos - «гроно». Стафілокок - найвідоміший з коків, що оточують людину протягом його життя.

На сьогодні відомо вже 27 видів стафілококів. І тільки 3 можуть викликати хвороби. Найвідоміший з них золотистий стафілокок. І якщо вже говорять про стафілококи, найчастіше мають на увазі саме його. Золотистий стафілокок здатний проникнути в будь-який орган і викликати запальний процес. Він може бути збудником більш 100 захворювань.

Стафілокок дуже сильний і підступний мікроб

• Він безперешкодно проникає в тканини організму завдяки своїй капсулі, яка захищає його від імунних клітин;

• Він утворює близько 10 токсинів (у дифтерійної палички, приміром, усього один токсин).

Крім того, цей мікроб дуже стійкий, не піддається висушування, не гине під дією сонячних променів, витримує 10-хвилинне кип'ятіння. Його не бере ні спирт, ні перекис водоводу. Але ось діамантова зелень (зеленка) його знешкодити здатна.

Коли лікувати?
Всі стафілококи відносяться до умовно-патогенних організмам. Тобто вони можуть роками жити в тканинах людини і не проявляти себе. Постійно стафілокок живе тільки у 60% людей в носоглотці, у 20% з'являється час від часу. Імунітет інших захищає їх настільки, що носійство стафілокока стає неможливим.

Дуже часто, виявивши в аналізах стафілокок, лікарі починають активно лікувати його ліками. Особливо показово це з маленькими дітьми, у яких в аналізі калу на дисбактеріоз або в мазку зіва часто виявляється стафілокок. Виявлення золотистого стафілокока в молоці матері може стати приводом для припинення годування. Стафілокок звинувачують також в невластивих йому хворобах: і в запорі, і в алергічний дерматит, і в відрижці, і т.д.

Але чи завжди варто напихати дитину ліками, якщо у нього нормальна температура, він веселий і активний? Батькам важливо знати, що існує таке поняття як носійство стафілокока, а є стафілококова інфекція. Вона виникає, коли порушуються механізми захисту організму, і потребує лікування.

Захворювання можуть протікати в гострій або хронічній формі. Найчастіше стафілококом у дітей уражається шкіра і підшкірна клітковина, а також травний тракт, при цьому виявляються симптоми ентериту, ентероколіту. Для стафілококових захворювань характерні легкі форми ураження слизової зіва, носа (тонзиліт, риніт, назофарингіт), шкіра з неявно вираженими запальними змінами.

Існують також важкі форми захворювання, що характеризуються різко вираженим нагноєнням, омертвением тканин: гострі запалення трахеї і бронхів, тканин легкого, плеври (стафілококова пневмонія), оболонок мозку (менінгіти), сепсис і септикопіємія (загальне зараження).

Чи потрібні антибіотики?
Для лікування інфекційних хвороб, пов'язаних зі стафілококом, лікарі традиційної медицини призначають антибіотики. Однак стафілокок має дивну здатність виробляти стійкість до антибіотиків, тому лікування антибіотиками іноді буває неефективним. Гомеопати ж вважають, лікування антибіотиками переводить хворобу на інший рівень, приводячи до більш серйозних захворювань.

Як лікувати?
1. Шляхом зміцнення власних адаптаційних механізмів (фізична витривалість, вітаміни, харчування, душевна і духовна рівновага через мистецтво, психологічний комфорт і т.д.);

2. Створити умови, що підвищують реактивність, адаптації організму до інфекційних факторів (стафілококу в даному випадку) за допомогою гомеопатії. Для цього найкраще підібрати індивідуальний препарат. Але є й ефективні проти бактерицидні препарати типу Гепар сульфур і Ацідум сульфурікум. Але ці препарати має призначати гомеопат.

Існує особлива група гомеопатичних препаратів, приготованих з різних бактерії і грибків - так звана Санум-терапія. Основний препарат для лікування - Sanukehl Staph (Санукель Стаф). Він діє таким чином, що попереджає розвиток стафілокока в тканинах організму і створює для їх існування несприятливі умови (зміна pH, підвищення активності імунних клітин і т.д.). 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Проблема боротьби з грибковою інфекцією надзвичайно актуальна, оскільки рівень захворюваності  нею є достатньо...
Scroll To Top