Рекомендуємо прочитати

Бронхіальна астма - симптоми хвороби

article2712.jpg

Таке хронічне захворювання органів дихання, як бронхіальна астма, є поширеним недугою. Від нападів астми страждає дуже багато людей. Хвороба проявляється періодично, настає досить швидко і приносить людині великі муки. Тому, щоб своєчасно виявити і вилікувати захворювання на ранній стадії, важливо знати основні симптоми бронхіальної астми.

Причини виникнення даного захворювання до цих пір вивчаються. Більшість фахівців сходяться на думці, що сприятливими факторами розвитку бронхіальної астми є порушення імунітету, зміни в організмі на генетичному рівні, несприятлива екологічна обстановка.

Бронхіальна астма може мати алергічне походження або неалергічний форму розвитку. В обох випадках ступінь тяжкості захворювання залежить від стану дихальної системи та періодичності нападів, що супроводжуються задухою. До алергічної формі відноситься несприятливий вплив на органи дихання рослин, продуктів харчування, хімічних речовин, лікарських препаратів. Неалергічна форма бронхіальної астми розвивається через підвищену чутливість рецепторів бронхів, порушень, пов'язаних з роботою нервової чи ендокринної систем, та інших патологій внутрішніх органів.

Бронхіальна астма - симптоми хвороби

Симптоми даного захворювання залежать від періодів розвитку нападу. Розрізняють періоди передвісника (перед астма), розпалу нападу і зворотного розвитку хвороби. Вони слідують один за одним у строгій послідовності і розвиваються поступово.

Період передвісника - початковий етап розвитку бронхіальної астми, який проявляється за 30 - 60 хвилин до нападу. Хворий зазвичай відчуває наближення нападу, причому у кожної людини, яка страждає на цю недугу, свої індивідуальні провісники. Якщо в цей важливий момент вчасно схаменутися, то за допомогою спеціальних лікарських засобів можна купірувати напад і запобігти подальшому розвитку захворювання.

При попаданні в організм провокуючих алергенів симптоми періоду передвісника нагадують ознаки застуди. Це головний біль, утруднене ковтання, чхання, частий кашель, місцями водяниста нежить. Якщо стан перед астми настає при фізичній напрузі (ще один різновид захворювання), то симптомами періоду передвісника є запаморочення, раптова слабкість, втома, кашель. При будь-якій формі бронхіальної астми у хворої людини перед нападом загострюється відчуття тривожності, занепокоєння, посилюється нервове напруження, може з'явитися безсоння.

Бронхіальна астма - симптоми хвороби

Якщо з якихось причин напад не купірований під час стану перед астми, починається період розпалу. Стан хворого різко погіршується, він починає відчувати серйозне утруднення дихання. Через спазми гладкої мускулатури істотно звужується просвіт бронхів. Людина практично не може зробити глибокий вдих, а для видиху доводиться прикладати великі зусилля. Утруднене дихання при короткому вдиху і затяжному видиху є основним симптомом періоду розпалу бронхіальної астми. У цей момент в просвіті бронхів відбувається скупчення великої кількості в'язкого мокротиння, яка перешкоджає вільному проходженню повітря по органам дихання. Видих супроводжується свистом і хрипом. Людина відчуває неймовірні страждання: покривається потом, шийні м'язи напружуються, губи синіють. Його грудна клітка сильно розширена, проте в процесі дихання участі не приймає, задіяні виключно м'язи живота.

У період розпалу необхідно прийняти правильну позу: нахилитися вперед і спертися ліктями на коліна. Це допоможе полегшити процес відкашлювання в'язкого мокротиння. Стан хворого дуже тяжкий, тому важливо завжди мати при собі спеціальний інгалятор з лікарським засобом. Як правило, астматики з ним не розлучаються ніколи. Після прийому спеціального медикаменту і купірування нападу процес дихання відновлюється.

Закінчення нападу характеризується періодом зворотного розвитку. При цьому симптоми бронхіальної астми проявляються в сильному кашлі з рясним відходженням більш рідкого мокротиння.

Періоди загострення захворювання і періоди відносного здоров'я (ремісії) виникають від 3-х до 5-ти разів на рік. При важкому перебігу хвороби і тривалих періодах загострення необхідно стаціонарне лікування. Бережіть себе!

Бронхіальна астма - симптоми хвороби

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Кашель є симптомом різних захворювань - бронхіту, трахеїту, запалення легенів, алергічних реакцій. Щоб лікування кашлю...
Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Бронхіт - це дуже поширене дитяче захворювання. Бронхіти бувають первинні та вторинні. Первинним бронхітом вважається...
Бронхіт - запалення бронхів і накопичення в них слизу. Бронхи - це важлива частина дихальної системи, їх будова нагадує...
Scroll To Top