Рекомендуємо прочитати

Від чого вбереже миття рук?

article2857.jpg

Подивіться на свої руки - на вигляд вони чисті. Однак це лише видимість: на шкірі рук будь-кого з нас знаходяться від 2 до 10 мільйонів бактерій - а може бути, і більше. Вони відносно нешкідливі, але лише до тих пір, поки не потраплять в організм.

Респіраторні інфекції.
Як не дивно, регулярне миття рук - одна з основних рекомендацій лікарів щодо запобігання вірусних захворювань, переважна більшість яких передається повітряно -крапельним шляхом.

Але якщо вірус потрапив в організм не через дихальні шляхи, а був проковтнутий разом зі слиною, він може також викликати хворобу - так званий шлунковий грип. Проявляється такий грип як звичайний, але обов'язково присутні симптоми розладу шлунково -кишкового тракту (нестійкі випорожнення, нудота, здуття живота, іноді блювота).

Потрапивши на шкіру рук вірус може стати причиною хвороби, тому його необхідно усунути - за допомогою води і мила. Мило позбавить тебе від вірусів грипу та парагрипу, які перебувають у так званій ліпідній (жировій) капсулі: лужне мильне середовище просто розчинить цю оболонку і знищить їх. Саме тому для дотримання гігієни недостатньо споліскування рук під проточною водою.

Харчові отруєння.
Серед літніх захворювань лідирують харчові отруєння. Брудні руки, погано вимиті овочі та фрукти, недотримання правил зберігання продуктів, куплена з рук їжа - все це призводить до отруєнь. Комфортним середовищем для розмноження мікробів є молочні і кисломолочні продукти, м'ясо і риба, салати з майонезом і сметаною.

Ентеротоксини - продукти життєдіяльності патогенних бактерій, що викликають отруєння. Багато токсини гинуть при термічній обробці - наприклад, добре просмажене м'ясо втрачає більшість токсинів. Але якщо ти брала в руки сире м'ясо, на якому розмножилися бактерії, а потім, не вимивши руки, купила у бабусі пиріжок, токсини потрапляють на готову їжу, далі - в шлунково -кишковий тракт, викликаючи отруєння. Проблема посилюється тим, що ентеротоксіни не руйнуються травним трактом і легко проникають у слизову. Тому надзвичайно важливо мити руки як до приготування їжі, так і в процесі: після кожного контакту з продуктами харчування.

Ентерит.
Хвороба розвивається внаслідок попадання в кров самої бактерії, а не продуктів її життєдіяльності. Ентерит може викликати практично будь-яка бактерія. Найчастіше це відбувається Парентеральним шляхом - через травний тракт.

Симптоми ті ж, що і при харчовому отруєнні, але якщо при отруєнні їжею проходить все досить швидко і самопочуття погіршується максимум через дві години, то при ентериті хвороба може розвинутися через добу і пізніше і протікає набагато важче. Бактерії можуть передаватися і побутовим шляхом, наприклад, через поручні в транспорті або при рукостисканні. Миття рук та продуктів харчування перед вживанням їх у їжу значно зменшує ризик як підхопити, так і передати найбільш небезпечні бактерії.

Вірусний гепатит
Хвороба брудних рук - вірусні гепатити А і Е, які передаються фекально-оральним шляхом (якщо не мити руки після туалету, вживати в їжу немиті продукти). Вірус гепатиту з брудних рук потрапляє в кров і починає руйнувати клітини печінки. Лікування займає досить тривалий час: про повне одужання можна говорити лише через півроку - при ретельному дотриманні дієти і зміні способу життя.
Гепатит не проходить безслідно: незважаючи на те, що печінка працює повноцінно, її зруйновані клітини не відновлюються, а кров перехворівшого на гострий гепатит (хворобою Боткіна ) не можна використовувати для переливання. Профілактика вірусного гепатиту: досить ретельно мити руки і продукти. Мити треба навіть те, що ти очищаєш від шкірки!

Хвороби тварин
Багато небезпечних захворювань можуть передаватися від тварин до людей. У цю категорію входять і такі страшні хвороби, як атипова пневмонія і пташиний грип. Але куди більш поширені захворювання, що провокуються паразитами або глистами.

Наприклад, що передається від собак солітер - один з найбільш серйозних недуг. Яйця солітера, що знаходяться у фекаліях собак, дуже заразні. Яйце, потрапляючи в організм людини, проникає в кровообіг. Солітер може оселитися в будь-якому важливому органі, наприклад, в печінці, мозку або легенях, де формує кісту, яка може досягати до 20 см в діаметрі.

Інші хвороби, які можна "дістати" від домашніх тварин - це стрічкові і круглі глисти, лямблії, сальмонела, токсоплазмоз та ін.. Для вагітних жінок особливо небезпечний токсоплазмоз, основними переносниками якого є кішки і голуби - він викликає відхилення у розвитку плоду. Обмеження контакту з тваринами і ретельне миття рук значно знижують ризик зараження.

Як правильно мити руки
1 . Завжди використовуй проточну воду, навіть якщо тебе турбує її складу. Температура води не має значення - головне, щоб її потік змивав з рук бактерії і не дозволяв тобі повторно з ними контактувати. Тому миття рук в тазику з водою не підходить.
2 . Добре Намилюйте кисті рук аж до зап'ясть (не менше 20 секунд). Особливу увагу приділяй брудним нігтям.
3 . Струшуйте залишки води і ретельно витирайте руки. Якщо ти використовуєш чистий рушник або паперову серветку, щоб ретельно витерти руки тобі необхідно близько 20 секунд, а якщо ти користуєшся сушаркою - як мінімум 40 секунд.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Цього літа мені захотілося спробувати щось новеньке з області косметології і загального оздоровлення. Вибір припав на...
Отже, почнемо з підбору фарби. Її вибір залежить безпосередньо від відтінку вашої шкіри і, природно, від кольору...
Чи знали Ви раніше, що шкіра зони декольте набагато чутливіша, ніж шкіра обличчя? Взагалі, жінки рідко турбуються про...
Маска для обличчя - ефективний засіб догляду за шкірою, відновлення тонусу і здорового сяйва шкіри. Пропонуємо вашій...
Scroll To Top