Рекомендуємо прочитати

Аналіз крові на гепатит

article2689.jpg

Гепатит - важке інфекційне захворювання. Причому хвороба може довгий час нічим не проявлятися. Інфекційні збудники вражають клітини основного фільтра людського організму - печінки. Щоб почати лікування цього небезпечного захворювання, необхідно визначити наявність вірусу. На ранніх стадіях хвороби найефективнішим методом діагностики є аналіз крові на гепатит.

Вірус гепатиту може вразити організм здорової людини при попаданні зараженої крові після її переливання в медичній установі, при виконанні татуювань, навіть від матері до плоду. Ще один шлях передачі вірусу - незахищений статевий контакт.

Визначити вірус гепатиту в організмі людини досить важко. Трапляється, що прояви цього захворювання маскуються під симптоми грипу та інших інфекційних хвороб. Тому, щоб поставити однозначно точний діагноз і призначити відповідне лікування, необхідно провести дослідження крові на маркери вірусних гепатитів.

Аналіз крові на гепатит

Зокрема, щоб виявити вірус гепатиту А, потрібно здати аналіз крові на визначення наявності антитіл до даного вірусу. Лабораторне дослідження виявить антитіла до вірусу гепатиту А (клас IgM) вже при перших симптомах захворювання. Їх концентрація протягом місяця збільшується, потім протягом року нормалізується. Показаннями для призначення даного аналізу є такі фактори і ознаки гепатиту А, як контакт з людьми, інфікованими цим вірусом, підвищення рівня ферментів АсАТ і АлАТ, затримка виходу жовчі (холестаз).

Термін виконання аналізу на маркери гепатиту А - 1 день. Кров слід здавати суворо натщесерце. Останнє прийняття їжі повинно здійснюватися не менше, ніж за 8 годин до призначеного аналізу. Позитивні показники свідчать про наявність даного вірусу. Негативні результати говорять про його відсутність, тобто показують, що не виявлено захисний клітин імунітету організму до вірусу гепатиту А.

Аналіз крові на гепатит

При здачі аналізу на гепатит В виявляють наявність антитіл до антигену HBs. Підготовка до дослідження на гепатит В і терміни його проведення такі ж, як при аналізі на гепатит А. Позитивний результат говорить про наявність хронічного чи гострого гепатиту В. Негативний показник: до даного вірусу захисний антетіл не виявлено.

Виявлення антитіл до вірусу гепатиту С - ще одне важливе лабораторне дослідження. Даний аналіз призначають при холестазі, підвищеному рівні ферментів АсАТ і АлАТ, при підготовці до вагітності, або проведенню операції. Також показаннями до проведення цього дослідження крові є внутрішньовенна наркоманія, незахищені статеві контакти. Аналіз виконується протягом максимум 2-х днів. Причому кров рекомендується здавати не раніше півтора місяців після передбачуваного зараження.

Позитивні показники підтверджують наявність гепатиту С. Якщо при здачі крові на визначення гепатиту С отримано негативний результат, заспокоюватися рано. Щоб підтвердити або спростувати остаточний діагноз, необхідно провести повторний лабораторний аналіз. Лікарі відзначають, що перші 2 місяці є інкубаційним періодом при зараженні гепатитом С. Крім того, визначити вірус гепатиту С буває важко. Трапляється, що один показник свідчить про наявність вірусу, а інший цілком може вказувати на його відсутність.

Аналіз крові на гепатит

Таке небезпечне захворювання, як гепатит, у початковій стадії цілком піддається лікуванню. А от при запущеній формі хвороби вилікування стає проблематичним. Гепатит - це недуга, що вимагає ранньої діагностики. Медики стверджують, що в даний час досить велика кількість людей страждає від гепатиту, тому ймовірність зараження досить висока.

Тому недоцільно відмовлятися від аналізу крові на гепатит, який допоможе визначити наявність важкого захворювання в самій початковій стадії. Своєчасне виявлення гепатиту, точна постановка діагнозу, виконання всіх вимог, що пред'являються до лікування, забезпечать довге і щасливе життя. Бережіть себе!

Рекомендуємо переглянути відео: Як підготуватися до здачі крові

Scroll To Top