Рекомендуємо прочитати

Гігієна рук у дітей

article2264.jpg

Напевно всі хоча б раз чули таке твердження, що всі захворювання у нас від брудних рук. Таке твердження трохи перебільшено, хоча є і частка правди: якщо руки періодично дезінфікувати вологою серветкою або мити, то багатьох захворювань можна уникнути. Якщо в родині підростає дитина, то йому з малого віку слід прищеплювати правила особистої гігієни рук, особливо слід пояснити дитині, що перед тим як почати їсти слід ретельно вимити руки.

Навички гігієни рук у дітей


Для початку слід з'ясувати, яка гігієна у наших школах. Адже саме там дитина проводить багато часу, іноді навіть більше ніж вдома в колі сім'ї. Розглядаючи можливості, які є у навчальних закладів, то картина буде вельми цікавою. Велика частина шкіл забезпечена необхідними умовами для того, щоб школярі містили руки в чистоті. Наприклад, близько їдальні або безпосередньо на вході стоїть ряд умивальників, а також електричні рушники, тому кожен учень перед їжею може помити руки. Але є інша частина шкіл, яка не забезпечена необхідними технічними умовами і діти в шкільній їдальні за стіл сідають з брудними руками, так як всього на кілька класів розташоване 1-2 умивальника. У таких школах про мило, а тим більше про електричні рушникине може бути й мови.

У дитячому садку дитині прищеплюють звичку мити руки, перш ніж сісти за стіл, а в школі ця звичка з таким підходом (відсутність умов) буде загублена безповоротно. У таких випадках держустановам і органам, які контролюють роботу навчальних закладів, слід заздалегідь подбати про дітей, а не починати вирішувати проблему, коли станеться епідемія кишкових захворювань.

Навчаємо і прищеплюємо дітям навички гігієни рук


Дитині слід прищеплювати навички гігієни рук. Але як це робити? Дитині слід покроково пояснювати і можливо показувати наочно весь процес.

Отже, як правильно мити руки:
- Закочуємо рукава вище;
- Руки протягуємо під струмінь води, змочуємо їх;
- Беремо в руки мило і намилювати їх до утворення піни;
- Тремо руку об руку;
- Змиваємо з рук піну великою кількістю води;
- Перевіряємо, наскільки добре вимили руки;
- Витираємо руки чистим і сухим рушником;
- Перевіряємо сухість долонь, для цього притискаємо до щік руки тильною стороною.

Ці правила відомі багатьом дітям, проте частина пунктів воліють не виконувати. Такі пункти, як намилювання рук і витирання дітьми здійснюється наспіх, без особливої ретельності.

Процес навчання


Весь процес навчання має здійснюватися послідовно й починати краще з раннього віку. У однорічної дитини вже має бути подання про те, яку користь приносять вода, мило і чистота. Миючи дитині руки, умиваючи її, радимо проговорювати свої дії. Тоді не проти своєї волі дитина зрозуміє, яку користь приносить гігієна рук.

До року дитина вже в змозі сам стояти, тому радимо починати вчити його правильно мити руки, батькам при цьому рекомендується допомагати дитині в складних ситуаціях. Після досягнення дитини дворічного віку, він зможе сам помити собі руки. Під час миття рук батькам варто перебувати поряд і стежити за всім процесом. Якщо дитина не справляється, то потрібно йому допомогти помити руки у важкодоступних місцях (зап'ястя, тильна сторона). Батьківську пильність і контроль можна послабити, коли дитина досягне трирічного віку. У цьому віці досить буде періодично перевіряти успіхи дитини.

Дитину не тільки важливо навчити мити руки, але і зробити все можливе, щоб він сам став думати про те, наскільки важливо мити руки. Дитину не потрібно лякати жахливими історіями, що якщо він не помиє руки, то захворіє. Діти часом виявляються розумнішими дорослих, тому швидко роблять власні висновки. І якщо дитина пропустила одне миття рук і не захворів, то він може вирішити, що всі історії вигадані, а руки мити не обов'язково.

Для дитини миття рук повинне бути природним щоденним процесом, таким же як одягання, причісування. Нагадуйте дитині, що кожного разу після відвідування туалету, прогулянки, ігри потрібно мити руки. Крім цього дитині слід сказати, що з брудними руками негарно ходити. Завжди показуйте, що мити руки важливо і потрібно на власному прикладі.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У наш час існує величезний вибір косметики для інтимної гігієни (мило, гелі, крем-гелі і інше.). Розглянемо, чи приносить...
Ви знаєте, що людина витрачає на боротьбу із застудою, ГРВІ та грипом майже 6 років життя? Прикро провести цей час в...
Думаю, ситуація із забрудненими після фарбування волосся вухами, носами і шиями знайома кожній жінці, яка коли-небудь...
Ви користуєтеся бритвою, щоб прибрати волосся і зробити шкіру ніг красивою — гладенькою. Водячи бритвою по ногах, ви...
Scroll To Top