Рекомендуємо прочитати

Рожевий лишай у дітей

article1497.jpg

Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається людям від тварин. Іноді це вірно з лишаєм, але не з рожевим лишаєм.

Найчастіше рожевий лишай можна підхопити при зниженні імунітету або при тривалому переохолодженні. Рожевий лишай заразний, він може не передаватися дитині, яка знаходиться в одній кімнаті з хворою людиною. Все буде залежати від імунітету дитини, якщо він у неї слабкий, то навіть незначний дотик або скороминущий контакт приведе до появи рожевого лишаю.

Рожевий лишай

Це шкірне захворювання алегро-інфекційного характеру. Причини такого захворювання ще до кінця не вивчені. Вчені вважають, що рожевий лишай викликає вірус, він потрапляє в організм дитини, при ослабленому імунітеті. Причинами виникнення можуть бути часті переохолодження, а також захворювання в холодну пору року. Захворювання передається через особисті речі хворого (мочалка, рушник, гребінець і так далі) і побутові предмети.

Симптоми рожевого лишаю

Підвищується температура, збільшуються лімфовузли, гостре нездужання. На шкірі з'являються утворення, розташовані симетрично, рожево-жовтувате або світло-червоного забарвлення. Ці утворення на кілька міліметрів виступають над поверхнею шкіри.

Зазвичай діаметр плям 2 см. В середині плями шкіра трохи зім'ята, з боків плям вона відлущується. По периметру видно рожево-червоний віночок. Ця висип поширюється по шкірі 3 тижні, потім вона поступово зникає і залишаються або білі, або рожеві плями. Після чого сліди від висипки безслідно зникнуть.

Спочатку перед тим, як на тілі дитини з'явиться рожевий лишай, утворюється «материнська бляшка» — велике пляма в діаметрі досягає 3 сантиметрів, поверхня пофарбована яскраво-рожевим кольором і покрита висівкоподібному лусочками. Часто на грудях дітей з'являється лишай, він повільно спускається до пахових складок, поширюється на шию, плечі, стегна. Іноді лишай з'являється на обличчі. При появі хвороби з'являється температура і свербіж. Через 5 тижнів рожеві плями бліднуть і зникають.

Не типові форми лишаю

До них відносяться прояв лишаю у вигляді точкової, зливної або бульбашкової висипки, є ще кільцеподібний лишай Віндаля. Невелика кількість висипань, але кожне пляма в діаметрі сягає 8 сантиметрів. Ця форма протікає хронічно і знаходиться на тілі дитини не один рік.

Лікування рожевого лишаю

Лікування не дає швидких результатів. Навіть при правильному лікуванні захворювання пройде не раніше 8 тижнів. Воно пройде і самостійно, але за тривалий період. Приблизно стільки ж часу лікується оперізувальний лишай.

Дієта при рожевому лишаї, виключаються продукти:
— Все гостре;
— Продукти, що викликають алергію;
— Чай;
— Кава;
— Горіхи;
— Шоколад;
— Фрукти червоного кольору;
— Яйця;
— Цитрусові.

Щоб рожевий лишай не перейшов у хронічну екзему, не можна дитину мити милом і мочалкою. Можна його мити тільки під душем. На шкіру погано впливає носіння синтетичнї білизни і засмага.

Препарати при лікуванні рожевого лишаю

Найчастіше призначається антигістамінний ліки, що знімають свербіж, наприклад, супрастин. Для підвищення сил і захисту організму хворій дитині дають імуномодулятори та вітаміни. Вітаміни приносять користь імунної системи. Для зовнішнього використання застосовують цинко-водну суміш і кортикостероїдні креми. Також заражені ділянки шкіри змазують обліпиховою олією.

При поширенні хвороби по всьому тілу і при гострому протіканні хвороби, застосовують антибіотики широкого впливу. Самостійне лікування не дає результатів, і висип може перерости в хронічну форму. І тоді лікування ускладниться в кілька разів. При одужанні все приходить в норму і не спостерігається повторних рецидивів. Найбільше, що може бути, рожевий лишай може повторно виявитися при сильному зниженні імунітету.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Маска для обличчя - ефективний засіб догляду за шкірою, відновлення тонусу і здорового сяйва шкіри. Пропонуємо вашій...
Цього літа мені захотілося спробувати щось новеньке з області косметології і загального оздоровлення. Вибір припав на...
Чи знали Ви раніше, що шкіра зони декольте набагато чутливіша, ніж шкіра обличчя? Взагалі, жінки рідко турбуються про...
Отже, почнемо з підбору фарби. Її вибір залежить безпосередньо від відтінку вашої шкіри і, природно, від кольору...
Scroll To Top