Рекомендуємо прочитати

Здоров'я - у хребті

article2618.jpg

На біль в спині або шиї ми звертаємо увагу тоді, коли вона стає нестерпною. І навіть у цьому випадку в боротьбі за здоровий хребет можна вийти переможцем. Головна стратегія - регулярні систематичні фізичні навантаження. Але, як кажуть, ворога краще випередити, а небезпечну ситуацію - запобігти заздалегідь.

Сучасна людина
Заручник малорухливого способу життя. Всьому виною - бурхливий розвиток нових технологій. Ходіння в гості, щоб обговорити поточні питання нині не в моді - спілкування один з одним онлайн або електронною поштою набагато практичніше. Ми всі кудись поспішаємо, тому, заощаджуючи час, пересуваємося по місту транспортом і піднімаємося на потрібний поверх на ліфті. А найбільше страждають ті, хто займається роботою, що не вимагає хоча б мінімального фізичного навантаження, такого необхідного для здоров'я нашого організму. У людей, що ведуть сидячий спосіб життя найвразливіше місце - хребет. Остеохондроз, сколіоз міжхребцеві грижі, защемлення нерва набувають статусу професійних захворювань. Недбале ставлення до цієї проблеми призводить до загострень та зниження життєвого тонусу організму.

Вік - не перешкода для здоров'я хребта
У здоровому тілі - здоровий дух. А, як свідчить народна приказка, хребет - вісь життя. З цим визначенням згодна і сучасна медицина. Досвідчені лікарі знають, що його стан відбивається на загальному самопочутті людини. Все в нашому організмі взаємопов'язане. Омолодити хребет, займаючись фізичними вправами, не пізно в будь-якому віці. У процесі тренувань хребці розсовуються, займаючи природне положення, а деформовані хрящі тут же починають рости. Розтягуючи хребет, ми поліпшуємо функції практично всіх внутрішніх органів - поліпшується кровообіг по всьому організму, до тканин надходять поживні речовини, знімаємо м'язові затиски. Таким чином, даємо шанс своєму організму самостійно відновитися, а значить, інтенсивної медикаментозної терапії можна уникнути.

Біль у хребті

Екскурс в історію
Знаменитий давньогрецький лікар Гіппократ, якого до цих пір називають «батьком медицини», ніколи не ставив на перше місце медикаментозне лікування. Спочатку він рекомендував змінити спосіб життя, потім пропонував приділити увагу тому і що і як ми їмо. Медикаменти для лікування і профілактики різних захворювань він використовував в останню чергу. У нашому сучасному мобільному світі більшість з нас прагнуть до швидкого результату, тому застосування «ефективних препаратів" за призначенням лікаря або порадою друга - альтернатива щоденної турботи про своє здоров'я. Мало хто замислюється над тим, що біль і дискомфорт при такому лікуванні вщухають моментально, а ось причина захворювання залишається. І щоб її усунути назавжди необхідне точне знання про устрій власного організму і його потреб. А вже потім поступово змінювати спосіб життя в правильному напрямку. В силу обставин неможливо повністю відмовитися від повсякденних зобов'язань на користь свого здоров'я. Наприклад, втратити цікаву роботу, що приносить стабільний дохід і моральне задоволення, тільки через те, що малорухливий спосіб життя, пов'язаний з нею несприятливо позначається на стані хребта, зважиться не кожен. Але можна розбавити будні корисними для організму заняттями і врахувати деякі тонкощі при виконанні улюбленої роботи і цим домогтися приголомшливих результатів.
Проявіть турботу про хребет, і він відповість взаємністю.

Проблеми офісних співробітників

Біль у хребті


Шийний і грудний відділи хребта - «ахіллесова п'ята» офісного працівника. Довге нерухоме сидіння за столом, зігнувшись над документами або зосередившись на моніторі, вимагає підвищеної напруги в спині. Звідси і всі хвороби. Правильна організація робочого місця - «рятувальний круг» для хребців. Для початку слід викорінити звичку тримати лікті в повітрі - відрегулювати висоту стільця так, щоб передпліччя вільно і розслаблено лежали на столі. Тоді при роботі мишею і наборі тексту на клавіатурі задіяні тільки кисті рук, а лікті нерухомі. Навантаження на грудний відділ хребта при такій роботі - незначне. Періодично обертати головою в різні сторони, знаходити привід частіше підніматися зі стільця і проходжуватися по кімнаті або в сусідні установи, по - можливості робити невелику розминку (а прикладів їх в інтернеті - сила-силенна) - завдання кожного, хто прагне зберегти здоров'я.

Біль у хребті

Повністю заповнити дефіцит руху офісних службовців зможуть регулярні фізичні навантаження. Тривалі піші прогулянки, відвідування спортзалу чи басейну, заняття хореографією - більше рухової активності в даному випадку нікому не зашкодить.

Збільшувати фізичне навантаження треба поступово, різкі зміни стануть стресом для організму. Розробляти закостенілі суглоби спини треба дозовано, не докладаючи надмірних зусиль. Порівняння навантаження зі своїми можливостями організму - запорука вдалого старту на шляху до наміченої мети. Коли щоденні заняття оздоровчими вправами увійдуть у звичку, як чищення зубів і умивання, то успіх з відновлення хребта гарантований.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Японські дослідники дійшли висновку, що у людей з біоритмом "жайворонків" ризик розвитку серцевих захворювань...
Незважаючи на, здавалося б, бурхливий ритм сучасного життя, насправді в активному русі ми проводимо не так вже багато...
Поява прищів на спині з приходом весни призводять до хвилювання багатьох людей. Адже це сезон, коли ми оголяємося...
Дієта для живота допоможе вам зробити живіт пружним і плоским. Завдання дієти - спалити жир в області талії і правильно...
Scroll To Top