Рекомендуємо прочитати

Харчування на козячому молоці

article2688.jpg

У щоденному раціоні харчування багатьох людей молочні продукти займають аж ніяк не останнє місце. Користь молока не вимагає особливого обговорення. Проте до цих пір залишаються недооціненими цілющі властивості козячого молока. Незважаючи на те, що цей молочний продукт високо цінували ще в стародавні часи, доцільність харчування на козячому молоці викликає серед людей численні суперечки.

Необхідно відзначити, що про надзвичайні властивості козячого молока говорили у своїх трактатах ще Гіппократ і Авіценна, які рекомендували його вживання людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту і легенів. У середні століття великою популярністю користувався сир, приготований з молока кози. Його використовували для лікування дитячого рахіту. Цілющі властивості даного продукту харчування пояснюються великим вмістом кальцію і вітаміну D. Їх недолік є основною причиною виникнення рахіту.

Харчування на козячому молоці

Багатьом чудово відома висока тривалість життя, притаманна жителям районів високогір'я, оскільки саме продукти харчування на основі козячого молока стали невід'ємною частиною їх щоденного раціону харчування. У минулому сторіччі почали впритул займатися вивченням цілющих властивостей козячого молока. Були проведені спостереження за немовлятами, позбавленими з якої-небудь причини материнського молока. Виявилося, що смертність діточок, яких годували сумішами на основі козячого молока, набагато нижче, ніж у малюків, вигодуваних за допомогою коров'ячого молока.

Як правило, дорослих людей від використання козячого молока в повсякденному раціоні харчування зупиняють незвичні смакові відчуття у цього молочного продукту. Проте останнім часом молоко кози знову набуває заслужену популярність. Науково доведеним фактом є бактерицидні та антимікробні властивості козячого молока. Воно цілком може зберігатися в приміщенні при кімнатній температурі протягом 3-х діб.

Безумовно, всі цілющі властивості цього продукту відносяться до парного молока. Воно виключно багате калієм, який вкрай необхідний для нормального функціонування серцево-судинної системи. Для нормалізації обміну речовин і процесу кровотворення важливо присутність кобальту. За змістом цього мікроелемента молоко кози практично в 6 разів перевершує коров'яче молоко. Крім того, в козячому молоці в 2 рази більше вітаміну А, ніж у коров'ячому.

Харчування на козячому молоці

Цей молочний продукт корисний людям для відновлення організму після важких фізичних навантажень, стресів, складних переломів кісток. Загальновідомо, що хворобою століття є дисбактеріоз. Молоко кози, включене в щоденний раціон харчування, сприяє відновленню балансу між корисними і патогенними бактеріями, що призводить до нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Корисно козяче молоко ослабленим дітям і людям, що страждають такими захворюваннями, як виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічний гастрит, панкреатит, цукровий діабет.

Звичайно, користь козячого молока не підлягає сумніву. Однак необхідно відзначити, що молоко кози в чистому вигляді не може бути адекватною заміною молочних сумішей для харчування немовляти. Вітамінний склад цього молочного продукту таки недостатньо збалансований. Зокрема, в козячому молоці мало фолієвої кислоти, що відповідає за розмноження клітин, настільки необхідного для гармонійного розвитку дитини. Також в молоці кози практично відсутнє залізо, яке є важливою складовою частиною гемоглобіну. Залізодефіцитна анемія - аж ніяк не рідкісне явище у маленьких діточок. Виробники додатково збагачують дитячі суміші на основі козячого молока всіма мінералами і вітамінами, тому вигодовувати дитину чистим молоком кози недоцільно.

Харчування на козячому молоці

Для харчування на козячому молоці необхідно знати, чи здорова коза, де вона пасеться, чи не вживає трави, що росте в безпосередній близькості від промислових об'єктів. Таким чином, козяче молоко - чудовий продукт харчування, але при штучному вигодовуванні новонародженого таки краще звернутися до адаптованих молочних сумішей. Будьте здорові!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Овес - це яровий злак, який відрізняється багатим складом і володіє потужними цілющими і корисними властивостями. У...
Напевно, всі пам'ятають дитячі спогади про риб'ячий жир, причому не найприємніші. Ложечку риб'ячого жиру давали нам...
Щоб губи завжди були здоровими, дуже важливо стежити за їх станом, захищати, зволожувати і живити. Бальзам для губ,...
Поліпшити настрій, повернути сили після важкої поїздки, полегшити період передменструальної напруги допоможуть...
Scroll To Top